Preskočiť na obsah

Nadýchaná a zdravá bryndzová nátierka, najlepší recept

Nadýchaná a zdravá bryndzová nátierka - najlepší recept

Bryndzová nátierka je lahodný a jednoduchý produkt, ktorý je ideálny na rôzne príležitosti, ako sú oslavy, pikniky alebo len rýchle občerstvenie. Je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí milujú bryndzu, tradičný slovenský ovčí syr, ktorý je známy svojou jedinečnou a výraznou chut’ou.

Táto nátierka sa zvyčajne vyrába zmiešaním bryndze s inými ingredienciami, ako sú maslo, tvaroh alebo cibuľa aby sa vytvoril bohatý a chutný produkt, ktorý je skvelý na rozličné druhy pečiva.

Bryndzová nátierka je skvelý spôsob, ako si vychutnať chuť bryndze, a to aj vtedy, keď nemáte čas na prípravu bryndzových halušiek, bryndzových pirohov alebo demikátu. Je ideálna na raňajky, ako súčasť obeda alebo večere, alebo ako chutný snack v priebehu dňa. Ak ste fanúšikom bryndze, určite by ste mali vyskúšať bryndzovú nátierku!

REKLAMA

Kuchárska kniha týždňa

Cukráreň Petry Tóthovej - kúpite na Martinus.sk

Pripravte si sladkosti na úrovni francúzskych cukrární! Petra Tóthová, odborná porotkyňa z populárneho programu Pečie celé Slovensko, vás zasvätí do sofistikovanej techniky cukrárskeho remesla... Zobraziť viac

Ingrediencie na bryndzovú nátierku

Postup prípravy bryndzovej nátierky

Čas prípravy: 10 minutes

Miešanie

V miske si zmiešame bryndzu s maslom na hladkú zmes.  

Dochucovanie

Pridáme červenú papriku, soľ a trochu mletého čierneho korenia. Poriadne premiešame a podľa chuti ešte dosolíme.  

Podávanie

Podávame s čerstvým chlebom a s nasekanou zelenou časťou jarnej cibuľky navrchu. 

Videorecept na bryndzovú nátierku

Najčastejšie otázky o bryndzovej nátierke

Čo je bryndzová nátierka?

Bryndzová nátierka je tradičná slovenská nátierka, ktorá sa vyrába z bryndze. Je to obľúbená voľba na rozličné druhy pečiva alebo ako príloha k rôznym pokrmom.

Je bryndzová nátierka zdravá?

Bryndzová nátierka obsahuje bryndzu, ktorá je bohatá na bielkoviny a vápnik. Avšak, podobne ako pri všetkých potravinách, aj tu platí, že by sa mala konzumovať s mierou kvôli vysokému obsahu tuku a soli.

Kde môžem kúpiť bryndzovú nátierku?

Bryndzovú nátierku je možné kúpiť v niektorých potravinových obchodoch, najmä na Slovensku, ale je tiež možné si ju pripraviť doma.

Ako dlho môže byť bryndzová nátierka skladovaná?

Bryndzová nátierka by mala byť skladovaná v chladničke a spotrebovaná do niekoľkých dní. Vždy je lepšie pripraviť menšie množstvo a spotrebovať ju čerstvú.

Na čo sa bryndzová nátierka najlepšie hodí?

Bryndzová nátierka sa skvele hodí na pečivo, toast, bagety alebo ako dip k zelenine. Je ideálna na raňajky, obedy, večere alebo na pikniky.

REKLAMA
26x hodnotené
Ďalšie inšpirácie

3 názory na “Nadýchaná a zdravá bryndzová nátierka, najlepší recept”

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *