Preskočiť na obsah

Bublanina s mrazeným ovocím, vynikajúci recept

Bublanina s mrazeným ovocím, vynikajúci recept

Bublanina s mrazeným ovocím je tradičný dezert, ktorý sa vyznačuje svojou jednoduchosťou a pritom vynikajúcou chuťou. Ide o klasický koláč, ktorý sa vyznačuje nadýchaným cestom a bohatou náplňou z mrazeného ovocia. Mrazené ovocie umožňuje výber podľa sezóny a chuti, či už ide o jahody, čučoriedky, maliny alebo rôzne kombinácie lesného ovocia.

Recept začína prípravou sviežeho cesta, do ktorého sa vmieša múka, cukor, vajcia, prášok do pečiva a mlieko. Výsledkom je hladké, vzdušné cesto, ktoré sa potom vyleje do namasteného a múkou poprášeného pekáča. Potom príde na rad mrazené ovocie, ktoré sa rovnomerne rozloží po povrchu cesta.

Zapekanie v predhriatej rúre na správnej teplote je kľúčové pre dosiahnutie jemnej, zlatej farby a dokonalého nadýchania cesta. Po upečení a vychladnutí sa bublanina môže posypať práškovým cukrom alebo podávať s čerstvou šľahačkou.

Bublanina s mrazeným ovocím je ideálnym receptom pre tých, ktorí hľadajú rýchly a lahodný dezert, ktorý sa hodí k rôznym príležitostiam. Či už je to rodinná oslava, piknik na záhrade alebo len obyčajný víkendový obed, táto bublanina bude určite skvostom stola. Flexibilita pri výbere ovocia a jednoduchosť prípravy robia tento recept obľúbeným medzi kuchármi všetkých úrovní.

REKLAMA

Kuchárska kniha týždňa

Cukráreň Petry Tóthovej - kúpite na Martinus.sk

Pripravte si sladkosti na úrovni francúzskych cukrární! Petra Tóthová, odborná porotkyňa z populárneho programu Pečie celé Slovensko, vás zasvätí do sofistikovanej techniky cukrárskeho remesla... Zobraziť viac

Ingrediencie na bublaninu s mrazeným ovocím

Postup prípravy bublaniny s mrazeným ovocím

Čas prípravy: 45 minutes

Príprava rúry

Predhriatie rúry

Zohrejeme rúru na 180 °C, zatiaľ čo plech ošetríme maslom a následne ho jemne posypeme múkou.

Vyšľahanie cesta

Vyšľahanie cesta

V objemnej mise spojíme vajcia, kryštálový cukor a vanilkový cukor, šľaháme ich, až kým nevznikne penivá štruktúra. Potom dôkladne vmiešame vanilkovú esenciu. Mlieko a olej pridávame postupne, pričom neustále šľaháme. Nakoniec pridáme múku zmiešanú s práškom do pečiva a celú kombináciu vyšľaháme do hladkej konzistencie.

Ukladanie na plech

Ukladanie na plech

Cesto prelejeme do pekáča, ktorý sme predtým natreli maslom a posypali múkou, a mrazené ovocie rovnomerne rozmiestnime po celom povrchu.

Pečenie a podávanie

Pečenie a podávanie

Bublaninu umiestnime do rúry predhriatej na 180 °C a pečieme ju asi pol hodiny, alebo až do chvíle, kedy špajdľa vložená do stredu koláča vyjde bez akýchkoľvek zvyškov cesta. Po tom, čo koláč úplne vychladne, posypeme ho preosiatym práškovým cukrom a môžeme podávať.

Vianoce prichádzajú!

Ozdobte si svoj domov nádhernými vianočnými prvkami pre sviatočnú sezónu. Držiaky na sviečky, jasličky, girlandy na dvere či stolové dekorácie a samozrejme neodmysliteľný vianočný stromček vytvoria tú pravú sviatočnú náladu. Keď vo vzduchu zavoňajú prvé vianočné koláče, všetko bude už dokonale vyzdobené a pripravené.

REKLAMA

Najlepšie kuchynské pomôcky

Videorecept na bublaninu s mrazeným ovocím

Najčastejšie otázky o bublanine s mrazeným ovocím

Čo je bublanina s mrazeným ovocím?

Bublanina s mrazeným ovocím je populárny dezert, kde mrazené ovocie poskytuje jedinečnú chuť a textúru. Bublanina je druh ľahkého koláča, ktorý môže byť prispôsobený rôznymi príchuťami a ovocím.

Môžem použiť akékoľvek mrazené ovocie?

Áno, môžete experimentovať s rôznymi druhmi mrazeného ovocia, ako sú jahody, čučoriedky, maliny alebo zmiešané ovocie.

Musím ovocie pred použitím rozmraziť?

Nie je nutné mrazené ovocie rozmraziť pred použitím. Mrazené ovocie môžete pridať priamo do cesta.

Môžem bublaninu pripraviť aj bez múky s lepkom?

Áno, existujú aj verzie bublaniny bez lepku. V takom prípade môžete použiť bezlepkovú múku alebo iné alternatívy.

Ako dlho môžem bublaninu s mrazeným ovocím skladovať?

Bublanina je najlepšia čerstvá, ale môžete ju skladovať v chladničke do 3 dní. Uistite sa, že je dobre zakrytá, aby zostala vlhká.

Môžem bublaninu zamraziť?

Áno, bublaninu môžete zamraziť. Uložte ju v hermeticky uzavretej nádobe, aby si zachovala čerstvosť a môžete ju skladovať v mrazničke až na 3 mesiace.

Môžem bublaninu podávať so zmrzlinou alebo šľahačkou?

Bublaninu s mrazeným ovocím môžete podávať s rôznymi prílohami, ako je zmrzlina, šľahačka alebo čerstvé ovocie podľa vlastnej chuti.

Je bublanina vhodná pre vegetariánov?

Tradičný recept na bublaninu neobsahuje žiadne mäsové produkty, takže je vhodný pre vegetariánov. Ak máte špecifické diétne obmedzenia, vždy si prečítajte recept.

Ako môžem bublaninu ozvláštniť?

Môžete pridať rôzne korenie, ako je škorica alebo vanilka, alebo použiť špeciálne tuky, ako je kokosový olej, pre odlišnú chuť.

REKLAMA
45x hodnotené
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *