Preskočiť na obsah

Chlebík s paradajkami a kôprom, jednoduchý recept

Chlebík s paradajkami a kôprom je jednoduché, ale chutné jedlo, ktoré je ideálne na rýchle raňajky, večeru alebo ako súčasť brunchu. Chlebíky s paradajkami a kôprom sa často považujú za súčasť mediterránskej kuchyne, a to najmä vďaka použitým ingredienciám.

Chlebík s paradajkami a kôprom je nielen chutný, ale aj zdravý. Paradajky sú bohaté na antioxidanty a vitamín C, kôpor obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, a chlebík je dobrým zdrojom vlákniny.

Celkové príprava tohto jedla je veľmi rýchla a jednoduchá, takže aj keď nie ste skúsený kuchár, budete schopní pripraviť chutný a zdravý chlebík s paradajkami a kôprom.

[sc name=“reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na chlebík s paradajkami a kôprom

[sc name=“reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy chlebíka s paradajkami a kôprom

Príprava rúry

Rúru si predhrejeme na 180 °C.  Chlieb potrieme cesnakom, dáme na plech a pečieme do zlatista z oboch strán.

Dochucovanie

Vyberieme z rúry a rovnomerne na krajce nanesieme majonézu a posypeme kôprom. Navrch dáme pokrájanú paradajku. Podľa chuti osolíme a okoreníme.

[sc name=“reklama_3″ ][/sc]

Videorecept na chlebík s paradajkami a kôprom

Najčastejšie otázky o chlebíku s paradajkami a kôprom

Čo je chlebík s paradajkami a kôprom?

Chlebík s paradajkami a kôprom je jednoduché a chutné jedlo, ktoré sa skladá z opečeného chlebíka, ktorý je posypaný plátkami čerstvých paradajok a nasekaným kôprom.

Aké ingrediencie potrebujem na prípravu chlebíka s paradajkami a kôprom?

Na prípravu chlebíka s paradajkami a kôprom potrebujete chlebík, čerstvé paradajky, kôpor, olivový olej, soľ, čierne korenie, a niekedy aj mozzarellu alebo cesnak.

Je chlebík s paradajkami a kôprom zdravý?

Áno, chlebík s paradajkami a kôprom je zdravý. Paradajky sú bohaté na antioxidanty a vitamín C, kôpor obsahuje množstvo vitamínov a minerálov a celozrnný chlebík je dobrým zdrojom vlákniny.

Môžem použiť iné bylinky namiesto kôpru?

Áno, môžete. Môžete napríklad vyskúšať bazalku alebo petržlen, podľa toho, akú chuť preferujete.

Ako dlho môže chlebík s paradajkami a kôprom vydržať?

Chlebík s paradajkami a kôprom je najlepší čerstvý, ale môže vydržať v chladničke až 2 dni. Uistite sa, že ho skladujete v dobre uzavretej nádobe.

[sc name=“reklama_end“ ][/sc]
Ďalšie inšpirácie