Preskočiť na obsah

Jozef Karika a jeho nová kniha Hlbina

Jozef Karika a jeho nová kniha Hlbina

Jozef Karika je nie len skúsený redaktor s fokusom na politické a investigatívne žánre, ale predovšetkým kuchár výborných príbehov, ktorý dokáže namiešať literárne ingrediencie tak, aby výsledkom bol nezabudnuteľný zážitok. Jeho úspešná kariéra v televízii sa neskôr transformovala do sveta literatúry, kde si rýchlo získal renomé a viaceré ocenenia. Medzi nimi je aj Cena Béla za vynikajúcu hororovú poviedku, spolu s rôznymi inými novinárskymi a literárnymi vyznameniami.

Karika sa prvýkrát predstavil čitateľom svojim debutom „Zóny tieňa“ v roku 2005. Nasledovalo viacero publikácií, vrátane „Mágia peňazí“ a „KPMPZ“ v roku 2007 a „Brány meonu“ v roku 2009. Jeho talent sa neobmedzoval len na slovenský trh. V USA publikoval esejovú kolekciu pod názvom „Liber 767“.

V roku 2010 sa jeho kniha „V tieni mafie“ stala bestsellerom nie len na Slovensku, ale aj v Českej republike. Voľné pokračovania tejto série – „V tieni mafie II: Čas dravcov“ a „Nepriateľ štátu“ – tiež oslnili trh a zaradili sa medzi najpredávanejšie slovenské romány. Tieto úspechy mu priniesli prestížne ocenenie Zlatá kniha za predaj viac ako 15,000 výtlačkov.

Jeho nápaditá myseľ sa zhmotnila aj vo dvojdielnom románe „Na smrť“, kde spojil tri na prvý pohľad nesúrodé svety – židovskú mafiu v New Yorku, nacistické Nemecko a prvý slovenský štát. Karikove texty a poviedky boli zahrnuté v amerických antológiách, ako sú „The Best of Konton“ a „Manifesting Prosperity“.

REKLAMA

Kuchárska kniha týždňa

Cukráreň Petry Tóthovej - kúpite na Martinus.sk

Pripravte si sladkosti na úrovni francúzskych cukrární! Petra Tóthová, odborná porotkyňa z populárneho programu Pečie celé Slovensko, vás zasvätí do sofistikovanej techniky cukrárskeho remesla... Zobraziť viac

Jozef Karika a nová kniha z roku 2023 – Hlbina

V roku 1963 sa v malom meste v liptovských horách odohráva hrozivý príbeh, ktorý zasahuje až do hlbokej štruktúry Štátnej bezpečnosti Československa. Keď sem prichádza ostrieľaný dôstojník špeciálnej služby, aby vedel vyšetrovanie brutálneho zločinu, nepredpokladá, že narazí na niečo, čo prevyšuje ľudskú predstavivosť.

Skoro sa ukáže, že na vine nie je ani tak ľudská ruka, ako skôr nevysvetliteľný a zvrátený fenomén, ktorý sa vo svojej podstate javí ešte záhadnejší a zlomyseľnejší. Zimná krajina liptovských hôr sa stáva miestom, kde sa množia nielen obete, ale aj nepochopiteľné a hrozivé udalosti.

Stále viac sa zvyšuje napätie, a zdá sa, že nastáva čas pre nevyhnutný konflikt medzi bezpečnostnými orgánmi štátu a neidentifikovateľným zlom.

Tento fascinujúci príbeh, ktorý je dokonalou kombináciou kriminálneho trileru a hororu, je zasadený do temnej atmosféry Československa v 60. rokoch 20. storočia. Aj keď „Hlbina“ ponúka jedinečný, samostatný príbeh, môže byť tiež vnímaná ako vstupná brána do sveta románu „Strach,“ ktorý patrí medzi najpopulárnejšie diela od spisovateľa Jozefa Kariku.

Záhada, ktorá začala jednej strašidelnej zimy, tak ponúka čitateľom nielen napätie a des, ale aj jedinečný pohľad na dobu, ktorá bola sama osebe plná tajomstiev a neistôt.

Limitovaná edícia knihy Hlbina s podpisom Jozefa Kariku

Špeciálna edícia knihy „Hlbina“ je vydaná v obmedzenom množstve 333 exemplárov, pričom každý je unikátne označený číslom a signovaný samotným spisovateľom. Obal knihy je vyrobený s použitím lentikulárnej fólie, ktorá umožňuje jeho vizuálnu zmenu v rukách čitateľa a je zdobený srieňou.

Akcentom na unikátnosť je pridaná personalizovaná orezka s identifikačným číslom. Každý exemplár je teda neopakovateľný a náklad nebude znovu dotlačený.

Video o knihe Hlbina

Najčastejšie otázky o knihe Hlbina od Jozefa Kariku

O čom je kniha Hlbina?

„Hlbina“ je majstrovsky namiešaný koktail kriminálneho trileru a hororu, ktorý je zasadený do atmosféry Československa v šesťdesiatych rokoch. Kniha sleduje príbeh dôstojníka Štátnej bezpečnosti, ktorý je poslaný do liptovského horského mesta riešiť beštiálny zločin. Postupne zisťuje, že páchateľom nie je obyčajný človek, ale zlomyseľný fenomén.

Je Hlbina súčasťou série alebo samostatný titul?

Kniha „Hlbina“ ponúka samostatný príbeh, ale dá sa čítať aj ako prequel k románu „Strach,“ ktorý je jedným z najúspešnejších Karikových trilerov.

Pre koho je kniha určená?

Kniha je určená pre fanúšikov kriminálnych trilerov, hororov, ako aj pre tých, ktorí majú záujem o dusnú atmosféru Československa šesťdesiatych rokov.

V akej dobe je príbeh zasadený?

Príbeh sa odohráva v zime 1963 v horskom meste na Liptove.

Je potrebné mať predchádzajúce znalosti o Československej histórii na pochopenie knihy?

Nie, autor úspešne integruje potrebné historické a kultúrne detaily do príbehu, aby bol zrozumiteľný aj pre čitateľov neznalých dobových kontextov.

Kde môžem knihu zakúpiť?

Knihu „Hlbina“ nájdete v bežných kníhkupectvách ako Martinus.sk (po kliknutí SEM).

Sú v knihe nejaké reálne postavy alebo udalosti?

Kniha je fikcia, ale vytvára silný dojem autenticity prostredníctvom dôkladného historického výskumu a charakterizácie postáv.

Je kniha Hlbina dostupná aj v digitálnej verzii ako e-book?

Áno, „Hlbina“ je dostupná aj ako e-kniha v rôznych formátoch. Nájdete ju na Martinus.sk (po kliknutí SEM)

Sú v knihe „Hlbina“ elementy nadprirodzena?

Áno, kniha v sebe nesie prvky nadprirodzena, ktoré sú úzko prepojené s hororovými a kriminálnymi žánrami.

REKLAMA
25x hodnotené
Ďalšie inšpirácie

1 názor na “Jozef Karika a jeho nová kniha Hlbina”

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *