Preskočiť na obsah

Pesto z medvedieho cesnaku, originálny recept

Pesto z medvedieho cesnaku - originálny recept

Pesto z medvedieho cesnaku je chutné a zdravé zeleninové pesto, ktoré sa vyrába z čerstvých listov medvedieho cesnaku, orechov, syra a olivového oleja. Medvedí cesnak, tiež známy ako divý cesnak, je rastlina, ktorá sa vyskytuje v Európe a Ázii. Má charakteristickú vôňu a chuť po cesnaku, ale je jemnejší a sladší ako cesnak kuchynský.

Okrem vynikajúcej chuti má medvedí cesnak aj množstvo zdravotných výhod. Je bohatý na antioxidanty a vitamíny, ktoré pomáhajú posilňovať imunitný systém a chrániť telo pred chorobami. Okrem toho, medvedí cesnak obsahuje tiež antimikrobiálne látky, ktoré pomáhajú bojovať proti baktériám a vírusom.

REKLAMA

Kuchárska kniha týždňa

Cukráreň Petry Tóthovej - kúpite na Martinus.sk

Pripravte si sladkosti na úrovni francúzskych cukrární! Petra Tóthová, odborná porotkyňa z populárneho programu Pečie celé Slovensko, vás zasvätí do sofistikovanej techniky cukrárskeho remesla... Zobraziť viac

Ingrediencie na pesto z medvedieho cesnaku

  • 150g medvedieho cesnaku  
  • 50 g parmezánu  
  • 1 strúčik cesnaku 
  • ½ citróna  
  • 50 g píniových orieškov 
  • 150 ml oleja 
  • Korenie podľa chuti 

Postup prípravy pesta z medvedieho cesnaku

  1. Listy medvedieho cesnaku opláchneme a nahrubo nasekáme. 
  2. Do mixéra vložíme medvedí cesnak, parmezán, strúčik cesnaku, píniové oriešky a nastrúhanú kôru z citróna. Rozmixujeme a pri pomalom chode mixéra prilievame olej. Dochutíme korením a citrónovou šťavou.  
  3. Pesto vložíme do čistej nádoby a uchovávame v chlade. Môžeme ho použiť na cestoviny, ako základ na omáčku alebo na ochutenie mäsa.  

Vianoce prichádzajú!

Ozdobte si svoj domov nádhernými vianočnými prvkami pre sviatočnú sezónu. Držiaky na sviečky, jasličky, girlandy na dvere či stolové dekorácie a samozrejme neodmysliteľný vianočný stromček vytvoria tú pravú sviatočnú náladu. Keď vo vzduchu zavoňajú prvé vianočné koláče, všetko bude už dokonale vyzdobené a pripravené.

REKLAMA

Najlepšie kuchynské pomôcky

Najčastejšie otázky o peste z medvedieho cesnaku

Čo je pesto z medvedieho cesnaku?

Pesto z medvedieho cesnaku je omáčka alebo pastovitá zmes vyrobená z listov a stoniek rastliny medvedieho cesnaku, olivového oleja, orieškov, syra a iných prísad.

Na čo sa používa pesto z medvedieho cesnaku?

Pesto z medvedieho cesnaku sa používa ako príloha k cestovinám, ako dip k chlebu alebo ako príloha k mäsu alebo rybe.

Ako dlho vydrží pesto z medvedieho cesnaku v chladničke?

Pesto z medvedieho cesnaku sa v chladničke udrží približne 1-2 týždne, ak je uložené v dobre uzatvorenej nádobe.

Dá sa pesto z medvedieho cesnaku zmraziť?

Áno, pesto z medvedieho cesnaku sa dá zmraziť, aby sa predĺžila jeho trvanlivosť. Najlepšie je ho zmraziť v malých porciách, aby sa dalo ľahko odmraziť len toľko, koľko budete potrebovať.

REKLAMA
Hodnotiť
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *