Preskočiť na obsah

Peter Nagy pre deti 2, kniha plná hudby a výtvarného umenia

Peter Nagy a Zuzana Smatanová, oblúbená slovenská hudobná dvojica vytvorila pre našich najmenších ďalší skvost plný hudby a výtvarného umenia s návom Peter Nagy pre deti. Peter Nagy s nadšením vybral pätnásť ďalších pesničiek, ktoré si deti okamžite obľúbia, zatiaľ čo Zuzana Smatanová ich oživila svojou výtvarnou fantáziou.

REKLAMA

Tak ako v ich predchádzajúcom diele, aj v tomto nám prinášajú množstvo veselých a kreatívnych ilustrácií. Pripravte sa na veselé príbehy hudobných červíkov, kancelárneho komára, bohatého slimáka, vtipných zlodejov s názvom Dingo a Tango či dobrodružstvo myšiek v potravinách. Očari vás tajomstvo Yetiho, zábavná lienka Lenka a okúzli vás hudobný svet s Tomim a jeho zlatým saxofónom a magickou atmosférou Vianoc. Táto kniha je nielen o speve, ale aj o fantázii a radosť z malých vecí.

Najlepšie kuchynské pomôcky

REKLAMA

Pesničky v knihe Peter Nagy pre deti 2

V knihe nájdete tieto pesničky: Lienka Lenka, Slimák milionár, Hudobní červíci, Komár, Žirafa, Blondína z Londýna, Myšky zlodejky, Zmenšovacie cukríky, Máme doma dážď, Sprayer frayer, Dingo a Tango, Opravovňa, Tomi má v saxofóne zlato, Yeti, Vianoce, Vianoce.

Hudobný album Peter Nagy a deti

Keď v polovici 90. rokov vydal slovenský spevák Peter Nagy album určený deťom, málokto predpokladal, aký fenomén sa z neho stane. Album s názvom „Peter Nagy a deti“ bol výsledkom Nagyho túžby osloviť mladšiu generáciu a priblížiť im hudbu prostredníctvom veselých a chytľavých melódií, ako aj textov plných humoru, fantázie a nenásilnej morálky.

Album sa rýchlo stal hitom. Základné prvky, ktoré ho charakterizovali, boli jednoduché a chytľavé melódie, texty plné zábavných postáv a príbehov, ktoré deti zaujímali a bavili. Čo však robí tento album výnimočným, je jeho schopnosť osloviť nielen deti, ale aj dospelých. Mnohí rodičia si spolu so svojimi deťmi zamilovali tieto piesne a považovali album za ideálnu hudobnú spoločnosť na dlhé cesty autom alebo len tak, pri bežnom trávení času doma.

Inšpirácia na Mikuláša

Adventné kalendáre s únikovou hrou - kúpite na Martinus.sk

Adventné kalendáre s únikovou hrou kombinujú tradičný koncept adventného kalendára so vzrušujúcim zážitkom únikovej hry. Tento nový trend prináša zábavný a interaktívny spôsob, ako spočítať dni do Vianoc.... Zobraziť viac

REKLAMA

Kto je Peter Nagy

Keď sa spomenie meno Peter Nagy, väčšina Slovákov si spomenie na melódie, ktoré sa stali nerozlučnou súčasťou ich mladosti alebo detstva. Tento výnimočný hudobník je jedným z najdôležitejších mien slovenskej pop music. Ale kto je vlastne Peter Nagy?

Peter Nagy sa narodil 9. apríla 1959 v Prešove. Hudbe sa začal venovať už v mladom veku. Hity ako „Profesor Indigo“ či „S nohami na stole“ sa stali doslova klasikami. Vďaka svojmu špecifickému speváckemu prejavu a schopnosti spájať hudbu s textami, ktoré rezonujú s poslucháčmi, sa rýchlo vypracoval medzi elitu slovenských interpretov.

Peter Nagy je žijúcou legendou slovenskej hudby. Jeho piesne sú mostom medzi generáciami, a jeho príspevok k slovenskej hudobnej scéne je neoceniteľný. Aj keď sa môže zdať, že všetko o ňom už bolo povedané, stále nás dokáže prekvapiť a inšpirovať.

REKLAMA

Vianoce prichádzajú!

Ozdobte si svoj domov nádhernými vianočnými prvkami pre sviatočnú sezónu. Držiaky na sviečky, jasličky, girlandy na dvere či stolové dekorácie a samozrejme neodmysliteľný vianočný stromček vytvoria tú pravú sviatočnú náladu. Keď vo vzduchu zavoňajú prvé vianočné koláče, všetko bude už dokonale vyzdobené a pripravené.

Ako vznikali ilustrácie knihy Peter Nagy pre deti od Zuzany Smatanovej

Najčastejšie otázky o knihe Peter Nagy pre deti 2

O čom je kniha Peter Nagy pre deti 2?

Je to kolekcia pätnástich pesničiek pre deti, ktoré boli ilustrované Zuzanou Smatanovou. Kniha je plná veselých obrázkov a hudobných príbehov.

Pre aký vek je kniha určená?

Kniha je určená pre deti, ale jej obsah môže potešiť aj dospelých, ktorí si spolu s deťmi zaspievajú.

Kde môžem kúpiť knihu Peter Nagy pre deti 2?

Kniha by mala byť dostupná v miestnych kníhkupectvách, ale tiež na online platformách Martinus.sk, Knihyprekazdeho.sk alebo Bux.sk.

Má kniha aj sprievodné CD s pesničkami?

Nie, kniha žiadne CD s pesničkami neobsahuje.

Ako sa zrodila spolupráca medzi Petrom Nagyom a Zuzanou Smatanovou na tejto knihe?

Spolupráca sa vyvinula z ich spoločnej lásky k hudbe a túžby priniesť radost a vzdelanie deťom prostredníctvom kreativity.

REKLAMA
Ďalšie inšpirácie

2 názory na “Peter Nagy pre deti 2, kniha plná hudby a výtvarného umenia”

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *