8x hodnotené

Vyskúšajte recept na tieto neodolateľné pomarančové crinkles sušienky s korením. Sú ideálnym koláčikom, ktorý by nemal chýbať na žiadnom vianočnom stole.

Ingrediencie

Postup prípravy

  1. Rúru si predhrejeme na 180 °C a plech si vystelieme papierom na pečenie.  
  2. V mise si vymiešame zmäknuté maslo s kryštálovým a vanilkovým cukrom do krémova. Potom pridáme strúhanú citrónovú a pomarančovú kôru, šťavu z pomarančov podľa chuti a vajce. Pomarančovú šťavu pridávame postupne, aby nebolo cesto príliš tekuté. Ak sa nám zdá cesto dostatočne tuhé, viac šťavy nepridávame.  
  3. V druhej mise si zmiešame múku, prášok do pečiva, škoricu, kurkumu a zázvor. Poriadne premiešame a postupne prisypeme do maslovej zmesi. Rukami alebo vareškou vymiesime kompaktné cesto, ak chceme viac pomarančové pridáme ešte kôru alebo šťavu. Misu prikryjeme potravinovou fóliou a dáme do chladničky aspoň na 5 hodín, ideálne cez noc.  
  4. Do taniera alebo širšej misky si dáme práškový cukor. Lyžičkou odoberáme z vychladnutého cesta a vytvarujeme guličky s veľkosťou asi 2,5 cm. Guličky dôkladne vyvaľkáme v práškovom cukre a ukladáme ich na pripravený plech vo vzdialenosti aspoň 3 cm od seba. Takto spotrebujeme všetko cesto.   
  5. Pečieme asi 15 minút, po dopečení necháme na plechu 5 minúť chladnúť, potom vyberieme na mriežku a necháme úplne vychladnúť.