Preskočiť na obsah

Ružinovské hody, kompletný program a parkovanie

V bratislavskej štvrti Ružinov sa blíži akcia Ružinovské hody, ktorú by ste určite nemali zmeškať. Ružinovské hodové slávnosti sú jednou z najväčších udalostí v Bratislave a v tomto roku sa uskutočnia 23. a 24. septembra. Tieto dni sa Park Andreja Hlinku zmení na epicentrum zábavy, hudby a kulinárskych zážitkov. Ak hľadáte dôvod, prečo si tieto dátumy označiť vo svojom kalendári, máme pre vás hneď niekoľko.

REKLAMA

Pripravte sa na vytúžený návrat Ružinovských hodových slávností, ktoré v tomto roku prekonávajú všetky očakávania. Už 23. a 24. septembra sa A. Hlinkov park v Ružinove zmení na epicentrum zábavy, kde sa zmiešajú rytmy hudby s lahodnými vôňami gastronómie.

Tentoraz nás na hlavnej scéne poteší ikona českej hudby, Marie Rottrová, spolu so svojou kapelou. Ale to je len začiatok, v rámci Ružinovských hodových slávností uvidia diváci na pódiu množstvo talentov. Vynikajúci Kali, Miro Jaroš, Queenmania s Petrom Pačutom a mnohé ďalšie mená z hudobnej scény sa tu predstavia a zahrajú melódie, ktoré oslovia fanúšikov najrôznejších žánrov.

Nebude chýbať ani kulinárska stránka podujatia. Stánky s občerstvením ponúknu široký výber jedál, od slovenských klasík po medzinárodné delikatesy. Pochutnáte si na tradičných slovenských pokrmoch i na svetových špecialitách.

Ale Ružinovské hodové slávnosti neponúkajú iba zábavu pre dospelých. Organizátori mysleli aj na deti, ktorým pripravili pestrý program plný detských atrakcií a zábavných aktivít. Takže môžete prísť s celou rodinou a spoločne si užiť nezabudnuteľný deň.

Tento kultúrny sviatok v Ružinove si každý rok nájde svoje stále miesto v srdciach tisícov návštevníkov, nielen z Bratislavy, ale aj z jej okolia. S jeho bohatým programom, úžasnou atmosférou a pestrou ponukou pre všetky vekové kategórie sa Ružinovské hodové slávnosti stali jedným z najobľúbenejších podujatí v hlavnom meste.

Najlepšie kuchynské pomôcky

REKLAMA

Program Ružinovských hodových slávností 2023

Sobota 23.9.2023

Park A. Hlinku

15:00 ŠMOLKOVIA
16:30 FÍHA Tralala
18:00 Monika Rigó
19:00 FRAGILE
20:30 QUEENMANIA a PETER PAČUT

pred DK Ružinov

17:00 Ukupunktúra
kolotoče

Wetzlerov park

14:00 – 18:00 Rodinný trh Ružinovčanov
15:00 – 18:00 # BeActive Night zóna

Inšpirácia na Mikuláša

Adventné kalendáre s únikovou hrou - kúpite na Martinus.sk

Adventné kalendáre s únikovou hrou kombinujú tradičný koncept adventného kalendára so vzrušujúcim zážitkom únikovej hry. Tento nový trend prináša zábavný a interaktívny spôsob, ako spočítať dni do Vianoc.... Zobraziť viac

REKLAMA

Nedela 24.9.2023

Kostol sv. Vincenta

11:00 slávnostná hodová sv. omša

Park A. Hlinku

14:30 FS Karpaty
16:00 MIRO JAROŠ
17:30 THE BACKWARDS
19:00 KALI + DJ PETER PANN
20:30 Marie Rottrová so skupinou

pred DK Ružinov

17:00 Acylpyrin
kolotoče

Wetzlerov park

15:00 – 18:00 Detská zóna

Parkovanie ružinovské hody 2023

Počas osláv Ružinovských hodov môžete od soboty (0:01) až do konca nedele (23:59) využiť možnosť bezplatného parkovania pred Ružinovskou poliklinikou. Aj keď budú závory v činnosti, návštevníci nebudú platiť žiadne parkovné. Je dôležité si však pri vjazde na parkovisko vziať parkovací lístok, ktorý následne budete potrebovať pri odchode.

REKLAMA

Vianoce prichádzajú!

Ozdobte si svoj domov nádhernými vianočnými prvkami pre sviatočnú sezónu. Držiaky na sviečky, jasličky, girlandy na dvere či stolové dekorácie a samozrejme neodmysliteľný vianočný stromček vytvoria tú pravú sviatočnú náladu. Keď vo vzduchu zavoňajú prvé vianočné koláče, všetko bude už dokonale vyzdobené a pripravené.

Video z ružinovských hodov

Najčastejšie otázky o ružinovských hodových slávnostiach 2023

Kedy sa konajú Ružinovské hodové slávnosti?

Ružinovské hodové slávnosti sa budú konať 23. a 24. septembra.

Kto je hlavnou hviezdou Ružinovských hodových slávností?

Hlavnou hviezdou bude Marie Rottrová so svojou hudobnou skupinou.

Aké ďalšie hudobné vystúpenia nás čakajú?

Okrem Marie Rottrovej sa predstavia aj ďalší obľúbení umelci a hudobné skupiny, ako sú Kali, Miro Jaroš, Queenmania a Peter Pačut, Backwards, Fragile, Fíha Tralala, Monika Rigó a mnohí ďalší.

Bude k dispozícii aj občerstvenie?

Áno, návštevníci sa môžu tešiť na stánky s pestrou ponukou tradičných slovenských aj medzinárodných jedál.

Sú pripravené aj aktivity pre deti?

Pre deti sú pripravené rôzne detské atrakcie a zábavné programy.

Platí sa na Ružinovské hodové slávnosti vstupné?

Nie, podujatie je úplne zadarmo.

Ako sa môžem dostať na Ružinovské hodové slávnosti?

Park A. Hlinku v Ružinove je prístupný verejnou dopravou, autom alebo pešo.

Prečo sú Ružinovské hodové slávnosti také obľúbené?

Ružinovské hodové slávnosti sú jedným z najobľúbenejších kultúrnych podujatí v Bratislave, ktoré každý rok prilákajú tisícky návštevníkov nielen z mesta, ale aj z okolia. Ich bohatý program a skvelá atmosféra sú magnetom pre všetkých, ktorí radi trávia čas v príjemnej spoločnosti, dobrej hudby a pochúťkach.

Kde môžem na ružinovských hodoch zaparkovať?

V období Ružinovských hodových slávnosti od sobotnej polnoci (0:01) až do nedelného večera (23:59) bude parkovanie pred Ružinovskou poliklinikou zdarma.

REKLAMA
Ďalšie inšpirácie

3 názory na “Ružinovské hody, kompletný program a parkovanie”

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *