Preskočiť na obsah

Škótske vajcia, originálny recept na obľúbenú anglickú pochúťku

Škótske vajcia - originálny recept na obľúbenú anglickú pochúťku

Škótske vajce je varené vajce zabalené v klobáse, obalené v strúhanke, ktoré sa môže upiecť alebo vypražiť. Škótske vajcia sú bežným piknikovým jedlom. V Spojenom kráľovstve sú balené škótske vajcia dostupné v supermarketoch , obchodoch a na diaľničných čerpacích staniciach.

REKLAMA

Kuchárska kniha týždňa

Cukráreň Petry Tóthovej - kúpite na Martinus.sk

Pripravte si sladkosti na úrovni francúzskych cukrární! Petra Tóthová, odborná porotkyňa z populárneho programu Pečie celé Slovensko, vás zasvätí do sofistikovanej techniky cukrárskeho remesla... Zobraziť viac

Ingrediencie na škótske vajcia

 • 6 veľkých vajec 
 • 1 šálka hladkej múky 
 • 1 šálka jemne rozdrvených kukuričných vločiek 
 • 200 g raňajkovej klobásy pričom odstránim črievka 
 • Rastlinný olej (na vyprážanie) 
 • Soľ 
 • Čierne mleté ​​korenie 
 • Horčica 

Postup prípravy škótskych vajec

 1. Do malého hrnca vložíme 4 vajcia, pridáme studenú vodu na zakryjeme. Privedieme do varu, odstránime z tepla a prikryté necháme 3 minúty postáť. Vajcia premiestnime do ľadového vodného kúpeľa. Škrupiny opatrne ošúpeme pod tečúcou studenou vodou. Vajcia vložíme späť do misky so studenou vodou, prikryjeme a necháme vychladnúť. 
 2. Do jednej misky vložíme múku a do ďalšej rozdrvené kukuričné ​​vločky. Klobásovú zmes rozdelíme na 4 rovnaké časti. Každé vajce poriadne obalíme v klobásovej zmesi. Pri obaľovaní používame dlaň, na ktorej si vytvarujeme zo zmesi placku a jemne v nej obalíme každé vajíčko.  
 3. Zvyšné 2 vajcia rozšľaháme v menšej miske, osolíme a okoreníme .Jemne obalíme každé vajce s klobásovou zmesou najskôr v múke, potom v rozšľahanom vajíčku a nakoniec v kukuričných lupienkoch.   
 4. Do fritézy alebo väčšieho hrnca nalejeme olej a vajcia smažíme za  pri teplote 350 °C, cca 5–6 minút. Vysmažené vajíčka prenesieme na papierovú utierku, aby nasali prebytočný olej. Jemne dochutíme soľou a korením. Podávame teplé s horčicou. 
REKLAMA
30x hodnotené
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *