Preskočiť na obsah

Šťaveľová nátierka, originálny overený recept

Šťaveľová nátierka - originálny overený recept

Šťaveľová nátierka je chutná a osviežujúca pochúťka, ktorá využíva šťavel ako hlavnú ingredienciu. Šťavel je bylinka s jemne kyslou chuťou, ktorá dodáva nátierke výraznú arómu a charakter.

Šťaveľová nátierka je nielen chutná, ale má aj niektoré zdravotné výhody. Šťavel obsahuje vitamíny A, C, K a minerály, ako je vápnik, železo a draslík. Môže prispieť k posilneniu imunitného systému a podporovať zdravie kostí.

Celkovo je šťaveľová nátierka vynikajúcim spôsobom, ako využiť sezónnu bylinku a vychutnať si jej charakteristickú chuť a osviežujúci charakter. Táto nátierka je skvelým doplnkom k jedlám a lahodnou pochúťkou, ktorá si získa srdcia všetkých milovníkov osviežujúcich a aromatických chutí.

REKLAMA

Kuchárska kniha týždňa

Cukráreň Petry Tóthovej - kúpite na Martinus.sk

Pripravte si sladkosti na úrovni francúzskych cukrární! Petra Tóthová, odborná porotkyňa z populárneho programu Pečie celé Slovensko, vás zasvätí do sofistikovanej techniky cukrárskeho remesla... Zobraziť viac

Ingrediencie na šťaveľovú nátierku

  • 200 g smotanového syra  
  • 200 g šťaveľových listov 
  • 1 – 2  ČL olivového oleja 
  • Jarná cibuľka

Postup prípravy šťaveľovej nátierky

  1. Do mixéra dáme smotanový syr, šťaveľ a olivový olej. Rozmixujeme a podávame na čerstvom chlebe s nasekanou jarnou cibuľkou.  
REKLAMA
10x hodnotené
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *