Preskočiť na obsah

Štedrá večera, zvyky, tradície a klasické vianočné menu, čo variť na Vianoce?

Štedrá večera - zvyky, tradície a klasické vianočné menu, čo variť na Vianoce

Vianoce prichádzajú a s nimi aj každoročné varenie a pečenie rôznych dobrôt, ktoré nesmú chýbať na Vianočnom stole. Vo väčšine domácnosti sa pripravujú klasické jedlá ako kapustnica, hubová polievka, zemiakový šalát, ale tiež rôzne chutné koláčiky, ktorých recepty pochádzajú z celého sveta.

Vianočné tradície a príprava štedrovečerného stola sa dedí z generácie na generáciu a v každej rodine môže vyzerať inak. To však nemení nič na vianočných receptoch, ktoré si môžete pripraviť a zmeniť podľa chuti alebo zvykov, ktoré doma máte. Každý vianočný recept sa dá pripraviť na 1000 spôsobov. V tomto krátkom zhrnutí si ukážeme niekoľko klasických, ale aj svetových receptov, ktoré si môžete pripraviť a vychutnať si tak dokonalé čaro Vianoc.

REKLAMA

Kuchárska kniha týždňa

Cukráreň Petry Tóthovej - kúpite na Martinus.sk

Pripravte si sladkosti na úrovni francúzskych cukrární! Petra Tóthová, odborná porotkyňa z populárneho programu Pečie celé Slovensko, vás zasvätí do sofistikovanej techniky cukrárskeho remesla... Zobraziť viac

Vianočné polievky

Vianočný zemiakový šalát

Vianočné tradície

Na štedrovečernom stole nesmie chýbať cesnak, med, oblátky a jablká. Oblátky sa na Vianoce jedia ako predjedlo. Jemne sa potrú cesnakom a polejú medom. Jabĺčko sa zase prekrojí na polovicu a pokiaľ z jadierok vznikne hviezdička, znamená to šťastie a zdravie. Je tiež zvykom dávať pod obrus alebo tanier šupiny z kapra, alebo peniaze. Všetko jedlo, ktoré je súčasťou štedrej večere by malo byť na stole, alebo v jeho blízkosti, aby členovia rodiny od stola neodbiehali.

Tradičné vianočné koláče a dezerty

Vianočné nápoje

Vianoce prichádzajú!

Ozdobte si svoj domov nádhernými vianočnými prvkami pre sviatočnú sezónu. Držiaky na sviečky, jasličky, girlandy na dvere či stolové dekorácie a samozrejme neodmysliteľný vianočný stromček vytvoria tú pravú sviatočnú náladu. Keď vo vzduchu zavoňajú prvé vianočné koláče, všetko bude už dokonale vyzdobené a pripravené.

REKLAMA

Najlepšie kuchynské pomôcky

Vianočné recepty zo sveta

REKLAMA
105x hodnotené
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *