Preskočiť na obsah

Talianske trhy 2024 začnú už zajtra. Nakúpte si talianske produkty a vychutnajte si Taliansko na tanieri u vás doma

Bratislava sa opäť stane centrom talianskej kultúry a umenia. Už zajtra sa začnú Talianske trhy. V termíne od 17. do 23. júna 2024 sa na Hviezdoslavovom námestí uskutoční už 17. ročník festivalu Dolce Vitaj, ktorý návštevníkom ponúkne nezabudnuteľný zážitok plný talianskej atmosféry, chutí a umenia. Organizátorom tohto podujatia je Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave, ktorý každoročne prináša to najlepšie z talianskej kultúry priamo do srdca Slovenska.

Týždeň talianskej gastronómie a kultúry

Festival Dolce Vitaj ponúka pestrú ochutnávku tradičných talianskych jedál a výrobkov. Návštevníci sa môžu tešiť na bohatú ponuku talianskych produktov, ako sú med, syry, údeniny, olivový olej, bylinné produkty, cestoviny a typické dezerty. Stánky budú otvorené denne od 10:00 do 22:00, čo poskytuje dostatok času na vychutnanie si všetkých lahôdok.

Hudba, príjemné posedenie a vynikajúce jedlo budú súčasťou festivalu, ktorý okrem gastronomických zážitkov ponúkne aj umelecké vystúpenia a ukážky talianskej kultúry. Talianske trhy, ktoré sa konajú na Hviezdoslavovom námestí, patria medzi najobľúbenejšie podujatia leta v Bratislave. Návštevníci môžu ochutnať tradičné talianske jedlá, užiť si príjemnú hudbu a nakúpiť kvalitné talianske produkty.

Inšpirujte sa našimi talianskymi receptami TU

Nezmeškajte tradičné talianske trhy

Dolce Vitaj je oslavou talianskeho životného štýlu, ktorý je známy svojou uvoľnenou atmosférou, kvalitným jedlom a umením. Tento festival je skvelou príležitosťou na pripomenutie si talianskej kultúry a tradičných trhov, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou talianskych miest a obcí. Na podujatí nebudú chýbať ani tradičné talianske keramické výrobky, ktoré sú obľúbené po celom svete.

Vstup na festival je zdarma, čo umožňuje širokej verejnosti prísť a užiť si tento jedinečný zážitok. Ak hľadáte miesto, kde môžete stráviť príjemný deň s rodinou alebo priateľmi, Dolce Vitaj je tou správnou voľbou. Čaká vás týždeň plný skvelých chutí, vôní a nezabudnuteľných zážitkov.

Nezabudnite si naplánovať návštevu festivalu Dolce Vitaj a vychutnajte si pravú taliansku atmosféru priamo v Bratislave. Viac informácií o podujatí nájdete na oficiálnych stránkach Talianskeho kultúrneho inštitútu v Bratislave.

Kompletný program festivalu nájdete TU

Ďalšie inšpirácie
Skip to content