Preskočiť na obsah

Kedy sú trhy v Nowom Targu 2023, nová Tržnica, nowa Targowica

Trhy v Nowom Targu 2023 sú jedným z najvýznamnejších a najpopulárnejších miest na nákupy a kultúrne zažitky v južnom Poľsku. Konajú sa pravidelne každý štvrtok, sobotu a nedeľu od 7:00 do 14:00 hod. Tieto trhy sú známe svojou živou atmosférou, kde sa stretáva miestna komunita i návštevníci z rôznych kútov sveta.

REKLAMA

Sortiment tovaru na trhoch v Nowom Targu je mimoriadne pestrý, ponúka všetko od tradičných poľských výrobkov až po moderné odevy a doplnky. Jedným z najhľadanejších tovarov sú kvalitné kožuchy a kožené výrobky, ktoré sú známe svojou vysokou kvalitou a originálnym spracovaním. Okrem toho tu nájdete širokú škálu potravinárskych produktov, vrátane čerstvých poľnohospodárskych výrobkov, miestnych syrov, údeného mäsa a iných lahôdok.

Trhy tiež poskytujú jedinečnú príležitosť na skúsenosť s miestnou kultúrou a tradíciami. V príjemnej a priateľskej atmosfére tu možno zažiť autentický pocit poľského trhového života, vymieňať si príbehy s predajcami a vychutnávať si jedinečnú atmosféru.

Každý návštevník trhov v Nowom Targu si tu nájde niečo pre seba, či už ide o milovníkov nakupovania, hľadajúcich originálne a kvalitné výrobky, alebo tých, ktorí chcú len stráviť príjemné chvíle objavovaním miestnej kultúry a tradícií.

[sc name=“reklama_1″ ][/sc]

Ako sa orientovať na trhoch v Nowom Targu

Nowá Targowica bola rozdelená do sektorov podľa funkcií, ktoré zastávajú. Na južnej strane, vedľa parkovísk, sa striedajú obchodné stánky a obchodné pavilóny. Tie tvoria kompaktnú fasádu s výraznými vstupmi a dekoratívnymi bránami vedúcimi na trhovisko. Pri vstupoch sa nachádzajú plány trhoviska a dôležité informácie pre návštevníkov.

Na východnej strane sú obchodné a služobné pavilóny, vrátane gastronomických zariadení s kaviarenskými záhradkami, ktoré slúžia aj pre rekreačné účely pozdĺž nábrežia rieky Dunajec. V budúcnosti sa plánuje ďalšie využitie a integrácia týchto priestorov s celým areálom.

REKLAMA

V strede trhoviska sa nachádza kryté obchodné a výstavné miesto, ktoré slúži aj pre organizačné potreby rôznych trhov a výstav. Centrálnou osou Nowej Targowicy je komunikačná os v smere východ-západ. Na severnej strane tejto osi sa budú nachádzať ďalšie stánky a v severovýchodnom rohu „zvierací trh“ s vlastným parkoviskom pre vozidlá s dobytkom.

Na hlavných kompozičných osiach trhoviska – sever-juh a východ-západ – sú umiestnené malé námestia s tematickým zameraním: námestie kováčov, textilné námestie a námestie umelcov.

[sc name=“reklama_2″ ][/sc]

Video z trhov v Nowom Targu 2023

Kedy sa konajú trhy v Nowom Targu?

Trhy v Nowom Targu sa konajú každý štvrtok, sobotu a nedeľu od 7:00 do 14:00 hod.

Aký tovar môžem na trhoch očakávať?

Na trhoch nájdete rôzny tovar, vrátane kožuchov, odevov, potravín a lokálnych výrobkov.

Sú trhy vhodné aj pre turistov?

Áno, trhy sú populárne medzi turistami kvôli autentickým miestnym tovarom a jedinečnej atmosfére.

Je možné na trhoch nájsť tradičné poľské produkty?

Áno, trhy sú známe predajom tradičných poľských výrobkov, vrátane syrov, údeného mäsa a domácich výrobkov.

Ako sa dostanem na trhy v Nowom Targu?

Nowy Targ je ľahko dostupný autom alebo verejnou dopravou z rôznych častí Slovenska.

[sc name=“reklama_end“ ][/sc]
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *