Preskočiť na obsah

Vianočné trhy Košice 2023, kedy začínajú vianočné trhy v Košiciach

Vianočné trhy Košice 2023, ktoré sa konajú v pešej zóne na Hlavnej ulici od Immaculaty k OD Urban, sľubujú byť aj tento rok magickým miestom pre všetkých, ktorí milujú vianočnú atmosféru. Od 1. do 23. decembra 2023 a potom znovu od 26. do 31. decembra 2023 bude ulica žiariť od 10.00 do 22.00 hodín.

REKLAMA

Návštevníci sa môžu potešiť tradičným vianočným pochutinám ako Primátorský punč, Anjelská kapustnica, varené víno, horúca čokoláda, perníky a mnoho ďalších. Nechýba ani široká ponuka remeselných výrobkov.

Najlepšie kuchynské pomôcky

REKLAMA

Bohatý kultúrny program prinesú koledy, divadelné predstavenia a koncerty. V Historickej radnici sa predstavia Kollárovci, na trhoch uvidíte tesanie ľadových sôch a drevený vyrezávaný betlehem pri Dolnej bráne.

Vianočný strom na Hlavnej ulici bude osvetlený 2 000 metrov dlhou svetelnou reťazou s 13 000 LED svetielkami, doplnený adventným vencom pri Urbanovej veži a ďalšími dekoráciami.

Vianočné trhy v Košiciach sú ideálnym miestom na vychutnanie si predvianočnej atmosféry, ochutnávku tradičných jedál a nákup jedinečných darčekov. Príďte sa ponoriť do sveta vianočných zázrakov a zažiť nezabudnuteľnú atmosféru v srdci Košíc! Ak chcete vidieť ďalšie vianočné trhy na Slovensku a v zahraničí, určite si nenechajte ujsť Vianočné trhy v Bratislave, Vianočné trhy v Prahe a Vianočné trhy vo Viedni.

Inšpirácia na Mikuláša

Adventné kalendáre s únikovou hrou - kúpite na Martinus.sk

Adventné kalendáre s únikovou hrou kombinujú tradičný koncept adventného kalendára so vzrušujúcim zážitkom únikovej hry. Tento nový trend prináša zábavný a interaktívny spôsob, ako spočítať dni do Vianoc.... Zobraziť viac

REKLAMA

Kedy sa konajú Vianočné trhy v Košiciach 2023?

Trhy sa konajú od 1. do 23. decembra 2023 a potom znovu od 26. do 31. decembra 2023.

Aké sú otváracie hodiny trhov?

Trhy sú otvorené každý deň od 10.00 do 22.00 hod.

Kde presne sa trhy nachádzajú?

Konajú sa v pešej zóne na Hlavnej ulici od Immaculaty smerom k OD Urban.

Aké jedlá a nápoje môžem na trhoch nájsť?

Ponúkajú sa tradičné vianočné pochutiny ako Primátorský punč, Anjelská kapustnica, varené víno, horúca čokoláda, perníky, langoše, zemiakové placky, klobásy a grilované mäso.

Aké sú hlavné atrakcie trhov?

Medzi hlavné atrakcie patria vianočný strom s tisíckami LED svetielok, adventný veniec a vystúpenia populárnych umelcov ako Kollárovci.

Je vstup na trhy spoplatnený?

Vstup na vianočné trhy je zadarmo.

REKLAMA
Ďalšie inšpirácie

1 názor na “Vianočné trhy Košice 2023, kedy začínajú vianočné trhy v Košiciach”

  1. Pingback: Vianočné trhy Viedeň 2023, najkrajšie vianočné trhy v Rakúsku 2023 | Svetové recepty

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *