Preskočiť na obsah

Vianočné trhy Praha 2023, kedy začínajú vianočné trhy v Prahe 2023

Vianočné trhy v Prahe 2023 sú každoročným vrcholom sviatočnej sezóny a tento rok sa budú konať v úchvatnom prostredí Staromestského námestia. Tento čarovný priestor sa premení na živý obraz tradičných českých Vianoc, kde sa vznáša vôňa sviatočných pochúťok a ozýva sa veselá hudba.

REKLAMA

Hlavným ťahákom týchto trhov bude nepochybne veľký, nádherne vyzdobený vianočný strom, ktorý bude spolu s pódiom na námestí tvoriť centrálny bod celého diania. Na tomto pódiu sa predstavia umelci z celej republiky, vrátane detských súborov, kapel, speváčok a spevákov, ako aj folklórnych súborov a speváckych zborov.

Stánky, ktoré budú otvorené každý deň od 10.00 do 22.00 hod. a stánky s občerstvením dokonca do polnoci, ponúknu návštevníkom široký výber tradičných vianočných produktov. Nájdete tu ozdoby z rôznych materiálov, sviečky, vence, vykrajovátka, ozdoby na stromček, potreby na pečenie, ako aj výrobky z textilu, dreva, slamy a iných materiálov. Pre tých, ktorí hľadajú niečo špeciálne, bude k dispozícii aj sortiment obrusov, vianočných obliečok, čiapok, betlehémov, imela a vianočných gúľ.

Najlepšie kuchynské pomôcky

REKLAMA

Okrem toho nebude počas adventu chýbať ani bohatá ponuka občerstvenia, ktorá je jedným z hlavných lákadiel trhov. Návštevníci sa môžu tešiť na lahodné trdelníky, perníčky, tradičné vianočné pečivo, punč, varené vínko, klobásy, zemiakové placky, langoše a mnoho iného. Tieto gastronomické zážitky sú často dôvodom, prečo mnohí navštevujú tieto trhy niekoľkokrát do týždňa. Ak by Vám Vianočné trhy v Prahe nestačili, môžete navštíviť aj Vianočné trhy v Bratislave, Vianočné trhy vo Viedni a Vianočné trhy v Košiciach.

Vianočné trhy v Prahe nie sú len o nakupovaní a jedle, ale aj o zdieľaní sviatočnej atmosféry s rodinou, priateľmi a návštevníkmi z celého sveta. Je to čas, kedy sa mesto Praha premení na zimnú rozprávku, ktorá poteší srdcia ľudí všetkých vekových kategórií.

Inšpirácia na Mikuláša

Adventné kalendáre s únikovou hrou - kúpite na Martinus.sk

Adventné kalendáre s únikovou hrou kombinujú tradičný koncept adventného kalendára so vzrušujúcim zážitkom únikovej hry. Tento nový trend prináša zábavný a interaktívny spôsob, ako spočítať dni do Vianoc.... Zobraziť viac

REKLAMA

Tento rok sa môžeme tešiť na dlhšie trvanie tohto čarovného podujatia, ktoré sa začne 2. decembra 2023 a potrvá až do 6. januára 2024.

Výnimočná dĺžka tohto ročníka trhov dáva návštevníkom viac príležitostí na to, aby si užili túto jedinečnú atmosféru. Či už prídete na trhy v predvianočnom období alebo počas novoročných osláv, zažijete nezabudnuteľnú atmosféru pravých českých Vianoc.

REKLAMA

Vianoce prichádzajú!

Ozdobte si svoj domov nádhernými vianočnými prvkami pre sviatočnú sezónu. Držiaky na sviečky, jasličky, girlandy na dvere či stolové dekorácie a samozrejme neodmysliteľný vianočný stromček vytvoria tú pravú sviatočnú náladu. Keď vo vzduchu zavoňajú prvé vianočné koláče, všetko bude už dokonale vyzdobené a pripravené.

Kedy sa konajú Vianočné trhy v Prahe?

Vianočné trhy v Prahe sa konajú od 2.12.2023 do 6.1.2024.

Kde sa nachádzajú najväčšie trhy?

Najväčšie a najznámejšie vianočné trhy sa konajú na Staromestskom námestí v srdci Prahy.

Aké sú otváracie hodiny stánkov?

Stánky s tovarom sú zvyčajne otvorené každý deň od 10.00 do 22.00 hod. Stánky s občerstvením majú otvorené až do polnoci.

Aký tovar môžem na trhoch nájsť?

Na trhoch nájdete široký výber tradičných vianočných produktov, ako sú ozdoby, sviečky, vence, vykrajovátka, ozdoby na stromček, výrobky z textilu, dreva, slamy a iné. Okrem toho tu nájdete aj obrusy, vianočné obliečky, čapice a betlehémy.

Aké sú možnosti občerstvenia?

Na trhoch si môžete pochutnať na trdelníkoch, perníčkoch, tradičnom vianočnom pečive, punči, varenom vínku, klobásach, zemiakových plackách, langošoch a mnohom inom.

Aký kultúrny program je pripravený?

Na pódiu umiestnenom na námestí vystúpia umelci z celej republiky vrátane detských súborov, kapiel, speváčok a spevákov, ako aj folklórnych súborov a speváckych zborov.

Je vstup na trhy spoplatnený?

Vstup na vianočné trhy je zdarma.

Je na trhoch dostupná verejná doprava?

Áno, Staromestské námestí je ľahko prístupné mestskou hromadnou dopravou.

Môžem na trhoch zaplatiť kartou?

Niektorí predajcovia prijímajú platby kartou, ale odporúča sa mať pri sebe hotovosť, najmä pri nákupe u menších predajcov alebo pri nákupe občerstvenia.

Sú trhy prístupné pre ľudí so zdravotným postihnutím?

Trhy by mali byť prístupné, no konkrétne podmienky sa môžu líšiť v závislosti od lokality a úprav priestoru.

REKLAMA
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *