Preskočiť na obsah

Vianočné trhy Trenčín 2023 program a dátum

Keď sa dávajú dohromady posledné listy kalendára a prichádzajú tie pravé zimné dni, Trenčín sa prebúdza do jedinečnej vianočnej atmosféry, ktorá sa nesie z každej uličky a námestia tohto historického mesta – Vianočné trhy Trenčín. V tomto čase, od 1. do 23. decembra 2023, sa Trenčín transformuje na magické miesto, kde sa tradícia spája s moderným duchom sviatkov, čím vytvára nezabudnuteľnú atmosféru pre všetkých, ktorí mesto navštívia. Vianočné trhy Trenčín tu nie sú len obyčajným trhoviskom, ale miestom stretnutí, osláv a zdieľania radostí zimnej sezóny.

REKLAMA

Tento článok vás zavedie do srdca vianočných trhov v Trenčíne, kde sa spája história s moderným kultúrnym životom. Predstavíme vám kaleidoskop farieb, vôní a chutí, ktoré sa šíria pomedzi stánky, ako aj bohatý kultúrny program, ktorý rozsvieti chladné zimné večery. Budeme sprevádzať ulicami plnými remeselných výrobkov, kde každý predajca má svoj príbeh a každý výrobok svoju dušu. Ponúkneme vám virtuálnu prechádzku po Mierovom námestí a Sládkovičovej ulici, kde sa rozprestiera hlavná časť trhov, a prevedieme vás atmosférou plnou vianočných melódií, vôní pečených dobrot a zvuku vianočných koled.

Trenčianske vianočné trhy sú viac než len miestom pre nákup darčekov. Sú to miesta stretnutí, kde sa rodiny, priatelia a cestovatelia z celého Slovenska a zahraničia zídu, aby spoločne zažili čaro Vianoc. V tomto článku vás zavedieme do srdca týchto trhov, kde každý návštevník môže nájsť kúsok vianočného kúzla pre seba.

[sc name=“reklama_1″ ][/sc]

Vianočné Trhy v Trenčíne 2023

Vianočné trhy Trenčín 2023 oficiálne odštartujú festivalom Čaro Vianoc pod hradom 1. decembra 2023. S bohatým sprievodným programom, ktorý zahŕňa koncerty, folklórne vystúpenia a rôzne atrakcie, vytvára festival pravú predvianočnú atmosféru.

Stánky plné pokladov

Na Mierovom námestí sa rozprestrie 52 stánkov, z ktorých 8 ponúkne rôzne druhy občerstvenia. Vo zvyšných stánkoch bude návštevníkom k dispozícii široká ponuka remeselníckych produktov a originálnych vianočných darčekov. Od keramiky, drevených hračiek, kožušín, sklenených vitráží až po adventné vence, všetko si tu nájdete. Nezabúdajme ani na handmade výrobky, ktoré sú nielen krásne, ale aj unikátne.

Gastronomické potešenie

Vianočné trhy v Trenčíne sú tiež rajom pre milovníkov dobrého jedla a pitia. Návštevníci sa môžu tešiť na voňavý punč, varené víno, horúci čaj, medovinu a mnoho ďalších lahôdok. Pochutina ako pečené gaštany, medovníky, zabíjačkové špeciality a syrové delikatesy doplnia tú pravú vianočnú atmosféru.

[sc name=“reklama_2″ ][/sc]

Pestrý kultúrny program

Od prvého adventného víkendu až do Vianoc sa na pódiu na Mierovom námestí predstaví bohatý kultúrny program. Medzi vystupujúcimi sa objavia mená ako Katarína Knechtová, Fragile, Richard Autner, Veronika Rabada a mnoho ďalších. Okrem toho návštevníci zažijú tradičné folklórne programy a príchod Mikuláša.

Vianočné atrakcie v centre mesta

Trenčín ponúka viac než len trhy. Návštevníci môžu obdivovať betlehemskú maštaľku, veľký adventný veniec a zaujímavú fotorám s pohľadom na Trenčiansky hrad. Nechýba ani Zvonička šťastia a vianočný lesík na Štúrovom námestí, kde stromčeky ozdobia deti z trenčianskych základných škôl.

Vianočné trhy Trenčín sú teda ideálnym miestom pre každého, kto si chce užiť pravú vianočnú atmosféru plnú čarov, kultúry, umenia a gastronomických zážitkov. Nech už hľadáte perfektný vianočný darček, chcete ochutnať tradičné slovenské vianočné pochúťky, alebo len chcete zažiť sviatočnú atmosféru, Trenčín vás určite nesklame.

[sc name=“reklama_3″ ][/sc]

Zaujímavosti o Trenčíne

Trenčín, mesto ležiace na západe Slovenska, je známe svojou bohatou históriou, kultúrnym dedičstvom a malebným prostredím. Mesto, ktorého korene siahajú až do rímskych čias, je dnes domovom pre viac ako 55,000 obyvateľov a láka návštevníkov svojimi historickými pamiatkami, kultúrnymi podujatiami a prírodnými krásami.

Historické srdce mesta: Trenčiansky hrad

Dominantou mesta je Trenčiansky hrad, považovaný za jeden z najväčších a najdôležitejších hradov na Slovensku. Postavený na skale nad mestom, hrad ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu a je svedkom bohatej histórie regiónu. Jeho historická hodnota je umocnená slávnou rímskou nápisnou tabuľou z 2. storočia, ktorá dokazuje prítomnosť Rimanov v tomto regióne.

Kultúrne podujatia a festivaly v Trenčíne

Trenčín je známy aj svojím bohatým kultúrnym životom. Počas celého roka sa tu konajú rôzne kultúrne podujatia a festivaly, ako napríklad Trenčianske kultúrne leto, Jazz pod hradom a mnoho ďalších. Tieto podujatia pritiahnu do mesta nielen miestnych obyvateľov, ale aj návštevníkov z rôznych kútov Slovenska a zo zahraničia.

Architektonické skvosty a umenie v Trenčíne

Okrem Trenčianskeho hradu sa v meste nachádza množstvo ďalších historických pamiatok, ako sú kostoly, kláštory a buržoázne domy, ktoré sú svedkami bohatej histórie mesta. V Trenčíne sa tiež nachádza niekoľko múzeí a galérií, kde si návštevníci môžu vychutnať výstavy zamerané na umenie, históriu a kultúru.

Prírodné krásy a aktivity v Trenčíne

Mesto je obklopené nádhernou prírodou, ktorá ponúka širokú paletu outdoorových aktivít. Turisti a miestni obyvatelia môžu objavovať okolité lesy, rieku Váh a množstvo turistických chodníkov, ktoré sú ideálne pre turistiku, cyklistiku a iné rekreačné aktivity.

Gastronómia a nákupy v Trenčíne

Trenčín tiež ponúka bohatú gastronomickú scénu, kde si návštevníci môžu pochutnať na tradičných slovenských jedlách ako aj na medzinárodnej kuchyni. V meste nájdete aj rôzne obchody a trhy, kde si môžete zakúpiť miestne výrobky a suveníry.

Dopravná dostupnosť v Trenčíne

Trenčín sa nachádza na dôležitej dopravnej trase, čo z neho robí ľahko dostupnú destináciu. Mesto je dobre spojené so zvyškom Slovenska vlakovou a autobusovou dopravou, čo umožňuje ľahký prístup turistom a obchodným cestujúcim.

REKLAMA
[sc name=“reklama_4″ ][/sc]

Program vianočných trhov v Trenčíne 2023

Piatok 1.12.2023

 • 17.00: Lady Jane & Kešu – sympatická rockerka a jej gitarista
 • 19.00: Hudba z Marsu – veselé hity

Sobota 2.12.2023

 • 15.00: Vrana Marianna – mladá pesničkárka
 • 17.00: Fats Jazz Band – štýlový swingový orchester

Nedeľa 3.12.2023

 • 15.00: Adrian Bloom – adventný koncert
 • 17.00: Veronika Rabada – slovenské koledy

Utorok 5.12.2023

 • 17.00: Príchod Mikuláša a rozsvietenie vianočného stromčeka

Piatok 8.12.2023

 • 17.00: Paper Moon Trio – swingové hity
 • 19.00: Bystrík Banda – spevák s partiou

Sobota 9.12.2023

 • 15.00: Drietomanka – koncert dychovky
 • 17.00: Voising – a capella koncert

Nedeľa 10.12.2023

 • 15.00: Džipsís & Gádžos – gypsy jazz
 • 17.00: Mária Podhradská & band – poetická tvorba

Pondelok 11.12.2023

 • 17.00: Vianočný program detí zo ZUŠ K. Pádivého Trenčín

Utorok 12.12.2023

 • 17.00: Vianočný program detí zo Súkromnej ZUŠ Trenčín, Novomeského

Streda 13.12.2023

 • 17.00: Sihotiar – trenčiansky seniorský spevokol

Štvrtok 14.12.2023

 • 17.00: Trenčiansky spevácky zbor – adventný koncert

Piatok 15.12.2023

 • 17.00: MF – vianočný akustický koncert
 • 19.00: King Shaolin – energická popová skupina

Sobota 16.12.2023

 • 14.30: Malí a veľkí koledníci – folklórne súbory
 • 17.00: Anna Re – speváčka s kapelou a zborom
 • 19.00: Katarína Knechtová – známe hity

Nedeľa 17.12.2023

 • 14.30: Nesiem vám novinu – vianočný program folklórnych skupín
 • 17.00: Richard Autner – muzikantský svet

Pondelok 18.12.2023

 • 17.00: Tieň – predvianočná bluegrassová nádielka

Utorok 19.12.2023

 • 17.00: Kubra a Kubranček – koledy a vinše folkloristov

Streda 20.12.2023

 • 17.00: NaNovo – trenčianski muzikanti

Štvrtok 21.12.2023

 • 17.00: Úsmev – trenčiansky folklórny súbor

Piatok 22.12.2023

 • 17.00: Pell-Mell 59 – unplugged koncert
 • 19.00: Matej Smutný – spevák a bubeník

Sobota 23.12.2023

 • 14.00: Fragile – a capella hlasy
 • 15.30: Mila Medvedovská a Daniel Špiner – emotívny hlas a klavírna virtuozita
 • 17.00: Lamour – spevácke kvarteto

Utorok 26.12.2023

 • 16.00: Vianočný koncert Komorného orchestra mesta Trenčín

Nedeľa 31.12.2023

 • 22.00: Silvester – disco párty s DJ Lukym na námestí
[sc name=“reklama_4″ ][/sc]

Kedy sa konajú vianočné trhy v Trenčíne?

Vianočné trhy v Trenčíne sa konajú od 1. decembra do 23. decembra 2023.

Kde presne sa trhy nachádzajú?

Hlavné vianočné trhy sa nachádzajú na Mierovom námestí v Trenčíne. Ďalšie stánky nájdete aj na Sládkovičovej ulici.

Aký druh tovaru je možné na trhoch nájsť?

Návštevníci môžu nakupovať remeselné výrobky, vianočné ozdoby, keramiku, drevené hračky, kožušiny, sklenené vitráže, vankúše, knihy, adventné vence a rôzne handmade výrobky.

Aké občerstvenie je k dispozícii na trhoch?

Na trhoch si môžete vychutnať punč, varené víno, horúci čaj, medovinu, pečené gaštany, medovníky, zabíjačkové špeciality, grilované a syrové pochúťky, koláče, med, chilli, orechy, mak, fazuľu, domácu vegetu, džemy, sirupy, oblátky, sušené ovocie a údené mäsové výrobky.

Aký je kultúrny program na trhoch?

Na pódiu na Mierovom námestí sa koná pestrý kultúrny program vrátane vystúpení známych umelcov, folklórnych programov, príchodu Mikuláša a predvianočných programov detí.

Ktorí umelci vystúpia na trhoch?

Medzi vystupujúcimi sú napríklad Katarína Knechtová, Fragile, Richard Autner, Veronika Rabada, Mária Podhradská, Mila Medvedovska, Daniel Špiner, Hudba z Marsu a ďalší.

Sú na trhoch aj atrakcie pre deti?

Áno, na trhoch sú rôzne atrakcie pre deti, vrátane príchodu Mikuláša a špeciálnych programov zameraných na mladších návštevníkov.

Je vstup na trhy spoplatnený?

Vianočné trhy v Trenčíne sú verejne prístupné a zdarma.

Sú v Trenčíne počas vianočných trhov ďalšie atrakcie?

Áno, v Trenčíne nájdete betlehemskú maštaľku, veľký adventný veniec, fotorám s pohľadom na Trenčiansky hrad, Zvoničku šťastia a vianočný lesík na Štúrovom námestí.

Kde môžem nájsť parkovanie pri trhoch?

V blízkosti Mierového námestia sú k dispozícii rôzne možnosti parkovania, avšak odporúča sa skontrolovať aktuálne parkovacie podmienky a využiť verejnú dopravu pre pohodlný prístup k trhom.

[sc name=“reklama_end“ ][/sc]
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *