Preskočiť na obsah

Vianočné trhy Viedeň 2023, najkrajšie vianočné trhy v Rakúsku

Každoročne, keď sa blíži koniec roka, transformuje sa rakúska metropola Viedeň na Vianočné trhy Viedeň 2023 zimné čarovné kráľovstvo plné svetiel, vôní a sviatočnej radosti. V roku 2023 začínajú vianočné trhy už 16. novembra, čo znamená, že návštevníci budú mať dostatok času na to, aby sa ponorili do jedinečnej atmosféry týchto tradičných trhov.

REKLAMA

Počas vianočného obdobia sa niektoré z najkrajších viedenských námestí menia na živé centrá tradičných vianočných trhov. Tento rok sa návštevníci môžu tešiť na ešte väčšie množstvo trhových stánkov a atrakcií. Od polovice novembra až do Vianoc bude vo vzduchu cítiť vôňu vianočného pečenia, horúceho punču a pečených mandlí, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou viedenských Vianoc.

Najlepšie kuchynské pomôcky

REKLAMA

Celé staré mesto a nákupné ulice Viedne budú svietiť sviatočným osvetlením, vytvárajúc nezameniteľnú vianočnú atmosféru. Návštevníci budú mať možnosť prechádzať sa ulicami, ktoré sa stanú svetelným zázrakom, a vychutnávať si pohľad na nádherné dekorácie a osvetlenie, ktoré Viedeň počas tohto obdobia ponúka.

Hoci trhy začínajú už v polovici novembra, všetky hlavné trhy sa otvárajú od posledného týždňa v mesiaci. Každý trh má svoje špecifické čaro a ponúka rôzne atrakcie. Návštevníci si môžu vybrať z širokej ponuky výrobkov, od tradičných remeselných výrobkov, cez vianočné ozdoby, až po širokú paletu gastronomických lahôdok.

Inšpirácia na Mikuláša

Adventné kalendáre s únikovou hrou - kúpite na Martinus.sk

Adventné kalendáre s únikovou hrou kombinujú tradičný koncept adventného kalendára so vzrušujúcim zážitkom únikovej hry. Tento nový trend prináša zábavný a interaktívny spôsob, ako spočítať dni do Vianoc.... Zobraziť viac

REKLAMA

Vianočné trhy vo Viedni sú nielen miestom na nákupy, ale aj príležitosťou pre vytvorenie nezabudnuteľných spomienok. Sú ideálnym miestom na stretnutie s rodinou a priateľmi, kde môžete zažiť pravú vianočnú atmosféru v jednom z najkrajších európskych miest. Ak chcete navštíviť aj trhy v iných krajinách, nenechajte si ujsť Vianočné trhy v Bratislave, Vianočné trhy v Prahe a Vianočné trhy v Košiciach.

Takže ak plánujete návštevu Viedne koncom tohto roka, nezabudnite navštíviť jej vianočné trhy. Sú symbolom sviatočnej tradície a kultúry, ktorá uchvacuje návštevníkov z celého sveta. Ponorte sa do zázraku viedenských Vianoc a nechajte sa uniesť čarom tohto jedinečného obdobia.

REKLAMA

Vianoce prichádzajú!

Ozdobte si svoj domov nádhernými vianočnými prvkami pre sviatočnú sezónu. Držiaky na sviečky, jasličky, girlandy na dvere či stolové dekorácie a samozrejme neodmysliteľný vianočný stromček vytvoria tú pravú sviatočnú náladu. Keď vo vzduchu zavoňajú prvé vianočné koláče, všetko bude už dokonale vyzdobené a pripravené.

Kedy začínajú vianočné trhy vo Viedni v roku 2023?

Vianočné trhy vo Viedni začínajú 16. novembra 2023.

Do kedy potrvajú trhy?

Trvanie trhov sa líši, pretože vo Viedni ich je viac, ale väčšinou trvajú až do Vianoc. Niektoré trhy budú otvorené až do konca decembra.

Kde sa konajú hlavné trhy?

Hlavné vianočné trhy sa konajú na rôznych námestiach a uliciach vo Viedni, vrátane Starého mesta a hlavných nákupných ulíc.

Aký druh tovaru sa predáva na trhoch?

Na trhoch nájdete široký sortiment tovaru, vrátane tradičných vianočných ozdôb, remeselných výrobkov, darčekov, vianočných sviečok, šperkov a mnoho ďalšieho.

Aké sú typické vianočné pochúťky dostupné na trhoch?

Typické vianočné pochúťky zahŕňajú horúci punč, pečené mandle, vianočné pečivo, klobásy a rôzne druhy medovníkov.

Je vstup na trhy spoplatnený?

Vstup na väčšinu vianočných trhov vo Viedni je zvyčajne zadarmo.

Ako je to s parkovaním pri trhoch?

Parkovanie v centre Viedne môže byť náročné, preto sa odporúča využiť verejnú dopravu alebo parkoviská na okrajoch mesta.

Sú trhy prístupné pre osoby so zdravotným postihnutím?

Väčšina trhov je prístupná pre osoby so zdravotným postihnutím, ale konkrétne podmienky sa môžu líšiť v závislosti od lokality.

Je možné na trhoch platiť kartou?

Mnohé stánky prijímajú platby kartou, ale je dobré mať pri sebe aj hotovosť, keďže niektorí menší predajcovia môžu prijímať iba hotovostné platby.

REKLAMA
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *