Preskočiť na obsah

Veľkonočný zajačik s tvarohom, rýchly recept

Veľkonočný zajačik s tvarohom - rýchly recept

Veľkonočný zajačik s tvarohom je tradičným dezertom, ktorý sa pripravuje na Veľkú noc v mnohých krajinách. Tento dezert je zvyčajne vyrobený z tvarohu, cukru, masla a vajec, ktoré sa spolu zmiešajú a pečú v peci, aby vytvorili jemný a krehký koláč. Následne sa formuje do tvaru zajačika a zdobí sa farebnými vajíčkami, ktoré symbolizujú obnovu a oživenie prírody po zime.

Tento dezert má pôvod v kresťanskej tradícii a symbolizuje zmŕtvychvstanie Krista. Zajačik bol pôvodne symbolom plodnosti a nového života, ktorý sa neskôr stal súčasťou veľkonočných tradícií. V súčasnosti sa Veľkonočný zajačik s tvarohom stáva obľúbeným dezertom po celom svete a mnohé krajiny majú svoje vlastné varianty tohto tradičného receptu.

REKLAMA

Kuchárska kniha týždňa

Cukráreň Petry Tóthovej - kúpite na Martinus.sk

Pripravte si sladkosti na úrovni francúzskych cukrární! Petra Tóthová, odborná porotkyňa z populárneho programu Pečie celé Slovensko, vás zasvätí do sofistikovanej techniky cukrárskeho remesla... Zobraziť viac

Ingrediencie na veľkonočného zajačika

 • 250 g tvarohu 
 • 250 g polohrubej múky 
 • 250 g zmäknutého masla  
 • 180 g kryštálového cukru 
 • 3 vajcia 
 • 1 bal prášku do pečiva 
 • 1 ČL vanilkového extraktu 
 • Kôra z 1 citróna 

Postup prípravy veľkonočného zajačika

 1. Rúru si rozohrejeme na 180 °C. Formu na zajačika poriadne vymažeme maslom a vysypeme múkou, strúhankou ale ideálne kvôli chuti a vôni kokosom.  
 2. V mise si zmiešame cukor s citrónovou kôrou rukami, tak aby bol cukor jemne nažltlý. Potom pridáme zmäknuté maslo a šľaháme.  
 3. Postupne zašľaháme vajíčka, tvaroh a vanilkový extrakt. Nakoniec primiešame múku s práškom do pečiva, kým sa všetky ingrediencie nespoja.  
 4. Pečieme asi 45 minút alebo pokým nie je špajdľa zapichnutá doprostred čistá.  
 5. Po dopečení necháme asi 5 minút vo forme a potom zajačika vyklopíme.  
 6. Vychladnutého zajačika ozdobíme podľa vlastných preferencií.  
REKLAMA
27x hodnotené
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *