Preskočiť na obsah

Čokoládový mousse, originálny recept na čokoládovú penu

Čokoládový mousse - originálny recept na čokoládovú penu

Čokoládový mousse je dezert, ktorý sa skladá z čokoládovej krémovej hmoty, ktorá sa zvyčajne vyrába z čokolády, vajec, cukru a šľahačky. Tieto ingrediencie sa spracujú a zmiešajú tak, aby sa dosiahol hladký a vzdušný krém. Mousse sa zvyčajne podáva v pohári alebo na tanieri a môže sa ozdobiť čerstvými ovocím, šľahačkou alebo inými ozdobami podľa chuti. Je to populárny dezert, ktorý sa podáva počas rôznych príležitostí a osláv, ako sú narodeniny, svadby alebo sviatky.

REKLAMA

Kuchárska kniha týždňa

Cukráreň Petry Tóthovej - kúpite na Martinus.sk

Pripravte si sladkosti na úrovni francúzskych cukrární! Petra Tóthová, odborná porotkyňa z populárneho programu Pečie celé Slovensko, vás zasvätí do sofistikovanej techniky cukrárskeho remesla... Zobraziť viac

Ingrediencie na čokoládový mousse

  • 3 vajcia  
  • 125 g horkej čokolády ( 70%) 
  • 10 g masla 
  • 120 ml smotany na šľahanie 
  • 3 PL práškového cukru 

Postup prípravy čokoládového moussu

  1. Z vajec oddelíme do jednej misy bielky a do druhej žĺtky. Žĺtky vidličkou rozšľaháme a odložíme bokom. Vo vodnom kúpeli si rozpustíme čokoládu s maslom a necháme vychladnúť. Zo smotany vyšľaháme šľahačku a z bielkov s cukrom tuhý sneh.  
  2. Pomocou stierky jemne vmiešame žĺtky do šľahačky a potom jemne vmiešame rozpustenú vychladnutú čokoládu. Do tejto zmesi vmiešame asi ¼ snehu z bielkov a zamiešame. Keď sa sneh zapracuje, celú zmes vylejeme do zvyšku snehu z bielkov a zamiešame stierkou.  
  3. Hotovú zmes prelejeme do 4 pohárikov alebo do servírovacích misiek a dáme na 6 hodín do chladničky, ideálne na noc. Dozdobíme čokoládovými hoblinami a ovocím.
REKLAMA
19x hodnotené
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *