Preskočiť na obsah

Malinová bublanina je tradičným sladkým pokrmom, ktorý je obľúbený v mnohých domácnostiach. Tento lahodný koláč, ktorý sa skladá z jemného cesta a bohatej vrstvy sviežich malín, je ideálny na letné popoludnia alebo ako dezert po nedeľnom obede.

Hlavným kľúčom k úspechu pri príprave bublaniny je použitie čerstvých, plne dozretých malín. Maliny dodávajú koláču sladkosť a súčasne príjemnú kyslosť, ktorá perfektne vyvažuje sladkosť cesta. Ako alternatívu môžete využiť aj zmrazené maliny, avšak čerstvé ovocie vždy pridá bublanine ten pravý, letný charakter. Tento chutný koláčik sa dá tiež vyrobiť aj ako malinová bublanina s pudingom, čokoládová bublanina s malinami alebo malinová bublanina s tvarohom.

Výborná malinová bublanina sa môže podávať teplá alebo vychladnutá. Je skvelá samotná, ale môže sa tiež podávať s porciou vanilkovej zmrzliny alebo šľahačky. Bez ohľadu na to, ako ju podávate, malinová bublanina je vždy hitom a pravdepodobne sa stane jedným z vašich obľúbených receptov na letné ovocné koláče.

Recept Hrnčeková malinová bublanina

Ingrediencie

 • Maliny podľa chuti
 • 2 hrnčeky polohrubej múky
 • 1 hrnček kryštálového cukru
 • 1 hrnček mlieka
 • ½ hrnčeka oleja
 • 1 prášok do pečiva
 • 1 vanilkový cukor 
 • 1 ČL vanilkovej pasty 
 • 2 vajcia

Postup

 • Rúru si predhrejeme na 180 °C a plech si vymažeme maslom a vysypeme múkou.
 • V mise vyšľaháme vajcia s kryštálovým a vanilkovým cukrom do peny. Pridáme vanilkovú pastu a zašľaháme. Potom postupne prilievame mlieko a olej a šľaháme. Nakoniec prisypeme múku zmiešanú s práškom do pečiva a vyšľaháme cesto.
 • Redšie cesto vlejeme do pripraveného plechu a navrch poukladáme maliny.
 • Pečieme asi 30 minút alebo kým špajdľa zapichnutá do stredu nevyjde čistá. Po dopečení necháme vychladnúť a pred podávaním posypeme preosiatym cukrom.

Hrnčeková malinová bublanina otázky a odpovede

Čo je malinová bublanina?

Malinová bublanina je typ ovocného koláča, ktorý sa skladá z jemného, nadýchaného cesta a vrstvy čerstvých malín.

Ako sa pripravuje malinová bublanina?

Na prípravu malinovej bublaniny sa zmiešajú suroviny na cesto, ktoré sa potom vyleje do pekáča a posype čerstvými malinami. Koláč sa pečie, až kým nie je zlatohnedý a maliny nie sú mäkké.

Aké ingrediencie potrebujem na prípravu malinovej bublaniny?

Základné ingrediencie pre malinovú bublaninu sú múka, cukor, vajcia, prášok do pečiva, mlieko a samozrejme čerstvé maliny.

Môžem použiť iné ovocie na prípravu bublaniny?

Áno, bublaninu môžete pripraviť s rôznymi druhmi ovocia. Môžete použiť čerešne, jahody, čučoriedky alebo mix rôznych ovocí.

Ako dlho sa malinová bublanina pečie?

Malinová bublanina sa zvyčajne pečie približne 30 až 40 minút pri teplote okolo 180 stupňov Celzia.

Môžem použiť zmrazené maliny?

Áno, môžete použiť zmrazené maliny, ale výsledok môže byť trochu vlhkejší ako pri použití čerstvých malín.

Ako dlho môže malinová bublanina vydržať?

Malinová bublanina môže vydržať v chladničke 3 až 4 dni. Uistite sa, že je dobre zakrytá, aby nestratila svoju sviežosť a vláčnosť.

Môžem malinovú bublaninu zamraziť?

Áno, môžete ju zamraziť. Uistite sa, že je dobre zabalená alebo uložená v nádobe vhodnej na mrazenie. Bublanina by mala vydržať v mrazáku až tri mesiace. Pred podávaním ju nechajte úplne rozmraziť.

Ďalšie inšpirácie

4 názory na “Hrnčeková malinová bublanina”

 1. Prvýkrát som skúsila tento recept a bol to obrovský úspech. Malinová bublanina je teraz našou rodinnou oblúbenou pochúťkou. Ďakujem!

 2. Pingback: Hrnčeková broskyňová bublanina, najlepší babičkin recept 2023 | Svetové recepty

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Skip to content