Preskočiť na obsah

Výborná Pavlova torta s mascarpone a ovocím, originálny recept

Výborná Pavlova torta s mascarpone a ovocím - originálny recept

Pavlova torta je jednou z najznámejších dezertov z Austrálie a Nového Zélandu. Táto torta je vyrobená z bielkov, cukru a octu a má chrumkavú vonkajšiu vrstvu a mäkkú a lahodnú vnútornú časť. Na vrchol tejto torty sa následne pridáva rôzne ovocie a krém.

V recepte s mascarpone a ovocím sa klasická pavlova torta kombinuje s lahodnou mascarpone krémovou vrstvou a sezónnym ovocím, ako sú jahody, maliny, čučoriedky a hrozno. Táto kombinácia zaručuje, že torta bude dokonale lahodná a dokáže uspokojiť chuťové poháriky každého jedálenského gurmána.

REKLAMA

Kuchárska kniha týždňa

Cukráreň Petry Tóthovej - kúpite na Martinus.sk

Pripravte si sladkosti na úrovni francúzskych cukrární! Petra Tóthová, odborná porotkyňa z populárneho programu Pečie celé Slovensko, vás zasvätí do sofistikovanej techniky cukrárskeho remesla... Zobraziť viac

Ingrediencie na pavlovu tortu

 • 300 g kryštálového cukru 
 • 6 bielkov 
 • 500 g mascarpone 
 • 250 ml smotany na šľahanie 
 • Vanilkový extrakt 
 • 1 PL kukuričný škrob 
 • 1 PL vínny ocot 
 • 450 – 500 g ovocia (jahody, maliny, čučoriedky) 
 • Práškový cukor podľa chuti 
 • Štipka soli 

Postup prípravy pavlovej torty

 1. Z bielkov a štipky soli vyšľaháme tuhý sneh. Potom postupne po lyžičkách zašľahávame cukor, kým nám nevznikne tuhý lesklý sneh s pevnými vrcholmi. Potom znížime otáčky na najmenšie, pridáme ocot a kukuričný škrob a len jemne zašľaháme.  
 2. Rúru si predhrejeme na 200 °C a plech si vystelieme papierom na pečenie.  
 3. Z vyšľahaných bielkov pomocou ozdobnej špičky nanesieme bielky na plech a vytvarujeme dva kruhy. 
 4. Pláty vložíme do predhriatej rúry a znížime teplotu na 150 °C. Sušíme asi 45 minút, pootvoríeme dvierka vypneme rúru a necháme dosušiť ešte asi 2 hodiny v rúre.  
 5. V mise si vyšľaháme mascarpone so šľahačkovou smotanou, práškovým cukrom a vanilkovým extraktom. (prípadne vanilkovou pastou) do krémova. 
 6. Polovicou krému naplníme prvý plát a priložíme naň druhý. Vrch ozdobíme zvyškom krému a ovocím. Môžeme posypať preosiatym práškovým cukrom.  

Vianoce prichádzajú!

Ozdobte si svoj domov nádhernými vianočnými prvkami pre sviatočnú sezónu. Držiaky na sviečky, jasličky, girlandy na dvere či stolové dekorácie a samozrejme neodmysliteľný vianočný stromček vytvoria tú pravú sviatočnú náladu. Keď vo vzduchu zavoňajú prvé vianočné koláče, všetko bude už dokonale vyzdobené a pripravené.

REKLAMA

Najlepšie kuchynské pomôcky

Najčastejšie otázky o pavlovej torte

Čo je to Pavlova torta?

Pavlova torta je dezert z bielokovovej peny, ktorý bol vymyslený v Austrálii a Novom Zélande v 20. storočí. Táto torta sa obvykle podáva so šľahačkou a ovocím.

Ako sa reže Pavlova torta?

Pavlova torta sa reže opatrne nožom, aby sa nezničila. Je lepšie použiť kuchynský nôž alebo koláčový nôž s tenkou a ostrou rezacou plochou.

Je Pavlova torta vhodná pre osoby s alergiou na vaječné bielky?

Nie, Pavlova torta nie je vhodná pre osoby s alergiou na vaječné bielky, pretože bielky sú hlavnou zložkou tejto torty. Osoby s alergiou by mali hľadať iné alternatívy.

Aké sú možné varianty Pavlovej torty?

Existuje mnoho možností, ako môžete variť Pavlovu tortu. Napríklad, môžete použiť iné druhy ovocia, pridať karamelový sirup alebo čokoládovú polevu. Môžete tiež skombinovať rôzne druhy ovocia pre zaujímavý vizuálny charakter.

REKLAMA
21x hodnotené
Ďalšie inšpirácie

1 názor na “Výborná Pavlova torta s mascarpone a ovocím, originálny recept”

 1. Pingback: Čo s bielkami, 15 kreatívnych spôsobov využitia vaječných bielkov v kuchyni 2023 | Svetové recepty

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *