Preskočiť na obsah

Rebarborový gin, overený domáci recept

Rebarborový gin je jedinečná varianta ginu, ktorá získala veľkú popularitu v posledných rokoch. Jeho charakteristická chuť a vôňa rebarbory dávajú nápoju zaujímavý a osviežujúci profil. Rebarborový gin je ideálny pre tých, ktorí hľadajú novú a zaujímavú chuťovú skúsenosť v rámci sveta ginu. Jeho osviežujúci charakter a príjemná rebarborová chuť robia z neho skvelú voľbu pre milovníkov ginových kokteilov.

[sc name=“reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na rebarborový gin

  • 500 g stoniek rebarbory  
  • 200 g kryštálového cukru 
  • 400 ml ginu
[sc name=“reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy rebarborového ginu

  1. Umyté a očistené stonky rebarbory nakrájame na menšie kúsky ( cca 3 cm) a vložíme do uzatvárateľnej nádoby. Pridáme cukor, premiešame, prikryjeme a necháme odležať do ďalšieho dňa.  
  2. Po 24 hodinách prilejeme gin, premiešame a prikryjeme. Necháme cca 4 týždne lúhovať. Pred podávaním precedíme cez jemné sitko.  
[sc name=“reklama_3″ ][/sc]

Najčastejšie otázky o rebarborovom gine

Čo je rebarborový gin?

Rebarborový gin je varianta ginu, ktorá je aromatizovaná rebarborou. Táto odroda ginu má charakteristickú vôňu a chuť rebarbory, ktorá dodáva nápoju jedinečný profil.

Ako sa pije rebarborový gin?

Rebarborový gin sa často podáva vo forme kokteilov, ako napríklad rebarborový gin tonic, rebarborové martini alebo rebarborový negroni. Môžete ho tiež piť s ľadom a tonikom, prípadne ako súčasť iných miešaných nápojov. Je tiež obľúbený pri výrobe vlastných kokteilov, kde môžete experimentovať s rôznymi prísadami.

Kde môžem kúpiť rebarborový gin?

Rebarborový gin je stále viac populárny a môžete ho nájsť v mnohých obchodoch so špecializovanými alkoholickými nápojmi, v supermarketoch alebo na internete. Mnoho renomovaných značiek ginu vyrába svoju verziu rebarborového ginu, takže máte na výber. S týmto receptom si ho však môžete vyrobiť doma.

[sc name=“reklama_end“ ][/sc]
Ďalšie inšpirácie
Skip to content