Preskočiť na obsah

Rebarborový gin, overený domáci recept

Rebarborový gin - overený domáci recept

Rebarborový gin je jedinečná varianta ginu, ktorá získala veľkú popularitu v posledných rokoch. Jeho charakteristická chuť a vôňa rebarbory dávajú nápoju zaujímavý a osviežujúci profil. Rebarborový gin je ideálny pre tých, ktorí hľadajú novú a zaujímavú chuťovú skúsenosť v rámci sveta ginu. Jeho osviežujúci charakter a príjemná rebarborová chuť robia z neho skvelú voľbu pre milovníkov ginových kokteilov.

REKLAMA

Kuchárska kniha týždňa

Cukráreň Petry Tóthovej - kúpite na Martinus.sk

Pripravte si sladkosti na úrovni francúzskych cukrární! Petra Tóthová, odborná porotkyňa z populárneho programu Pečie celé Slovensko, vás zasvätí do sofistikovanej techniky cukrárskeho remesla... Zobraziť viac

Ingrediencie na rebarborový gin

  • 500 g stoniek rebarbory  
  • 200 g kryštálového cukru 
  • 400 ml ginu

Postup prípravy rebarborového ginu

  1. Umyté a očistené stonky rebarbory nakrájame na menšie kúsky ( cca 3 cm) a vložíme do uzatvárateľnej nádoby. Pridáme cukor, premiešame, prikryjeme a necháme odležať do ďalšieho dňa.  
  2. Po 24 hodinách prilejeme gin, premiešame a prikryjeme. Necháme cca 4 týždne lúhovať. Pred podávaním precedíme cez jemné sitko.  

Vianoce prichádzajú!

Ozdobte si svoj domov nádhernými vianočnými prvkami pre sviatočnú sezónu. Držiaky na sviečky, jasličky, girlandy na dvere či stolové dekorácie a samozrejme neodmysliteľný vianočný stromček vytvoria tú pravú sviatočnú náladu. Keď vo vzduchu zavoňajú prvé vianočné koláče, všetko bude už dokonale vyzdobené a pripravené.

REKLAMA

Najlepšie kuchynské pomôcky

Najčastejšie otázky o rebarborovom gine

Čo je rebarborový gin?

Rebarborový gin je varianta ginu, ktorá je aromatizovaná rebarborou. Táto odroda ginu má charakteristickú vôňu a chuť rebarbory, ktorá dodáva nápoju jedinečný profil.

Ako sa pije rebarborový gin?

Rebarborový gin sa často podáva vo forme kokteilov, ako napríklad rebarborový gin tonic, rebarborové martini alebo rebarborový negroni. Môžete ho tiež piť s ľadom a tonikom, prípadne ako súčasť iných miešaných nápojov. Je tiež obľúbený pri výrobe vlastných kokteilov, kde môžete experimentovať s rôznymi prísadami.

Kde môžem kúpiť rebarborový gin?

Rebarborový gin je stále viac populárny a môžete ho nájsť v mnohých obchodoch so špecializovanými alkoholickými nápojmi, v supermarketoch alebo na internete. Mnoho renomovaných značiek ginu vyrába svoju verziu rebarborového ginu, takže máte na výber. S týmto receptom si ho však môžete vyrobiť doma.

REKLAMA
Hodnotiť
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *