Preskočiť na obsah

Šťaveľové pesto, výborný recept

Šťaveľové pesto - výborný recept

Šťaveľové pesto je lahodná a originálna variácia tradičného pesta, ktorá využíva šťavel ako hlavnú zložku. Šťavel je bylinka s jemne kyslou chuťou, ktorá dodáva pestu výraznú a osviežujúcu arómu.

Šťaveľové pesto nie je len chutné, ale môže mať aj niektoré zdravotné výhody. Šťavel obsahuje vitamíny, minerály a antioxidanty, ktoré prispievajú k zdraviu a imunitnému systému. Taktiež je nízkokalorickou a nízkosacharidovou alternatívou k tradičnému pestu.

Celkovo je šťaveľové pesto skvelým spôsobom, ako využiť sezónnu bylinku a vychutnať si jej charakteristickú chuť a osviežujúci charakter. Je to jednoduchá a výnimočná voľba pre tých, ktorí sa chcú potešiť novou a jedinečnou chuťovou skúsenosťou.

REKLAMA

Kuchárska kniha týždňa

Cukráreň Petry Tóthovej - kúpite na Martinus.sk

Pripravte si sladkosti na úrovni francúzskych cukrární! Petra Tóthová, odborná porotkyňa z populárneho programu Pečie celé Slovensko, vás zasvätí do sofistikovanej techniky cukrárskeho remesla... Zobraziť viac

Ingrediencie na šťaveľové pesto

  • 65 g šťaveľových listov 
  • 35 g lístkov bazalky 
  • 40 g píniových orieškov 
  • 1 strúčik cesnaku 
  • 3 filety sardel 
  • 80 ml olivového oleja 
  • 40 g parmezánu 

Postup prípravy šťaveľového pesta

  1. Všetky ingrediencie okrem parmezánu dáme do mixéra a rozmixujeme najemno. Osolíme a znova premiešame.  
  2. Pesto preložíme do misy a primiešame najemno nastrúhaný parmezán.  
  3. Podávame s cestovinami alebo na plnenie mäsa či marinádu.  

Vianoce prichádzajú!

Ozdobte si svoj domov nádhernými vianočnými prvkami pre sviatočnú sezónu. Držiaky na sviečky, jasličky, girlandy na dvere či stolové dekorácie a samozrejme neodmysliteľný vianočný stromček vytvoria tú pravú sviatočnú náladu. Keď vo vzduchu zavoňajú prvé vianočné koláče, všetko bude už dokonale vyzdobené a pripravené.

REKLAMA

Najlepšie kuchynské pomôcky

Najčastejšie otázky o šťaveľovom peste

Ako dlho sa dá šťaveľové pesto uchovávať?

Šťaveľové pesto sa dá uchovávať v chladničke v nepriepustnej nádobe po dobu približne 5 až 7 dní. Odporúča sa pravidelne skontrolovať stav a v prípade, že sa zmení farba alebo chuť, je lepšie ho vyhodiť.

Môžem použiť šťaveľové pesto aj pri príprave iných jedál?

Áno, šťaveľové pesto je vynikajúcou prísadou pre rôzne jedlá. Môžete ho použiť ako omáčku na cestoviny, prísadu do polievok, marinádu pre mäso alebo prísadu do sendvičov a wraps. Je to všestranné pesto, ktoré môžete využiť podľa svojej kreativity.

Je šťaveľové pesto vhodné pre vegetariánov a vegánov?

Tradičné šťaveľové pesto obsahuje syr, čo ho robí nevhodným pre vegánov. Avšak, môžete prispôsobiť recept a použiť rastlinnú alternatívu za syr, ako napríklad droždí alebo rastlinný syr, aby ste si mohli vychutnať vegánsku verziu šťaveľového pesta.

REKLAMA
8x hodnotené
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *