Preskočiť na obsah

Ako dlho variť kukuricu, recept na skvelú varenú lahôdkovú kukuricu

Kukurica patrí medzi obľúbené letné pochúťky, a to nielen u malých, ale aj veľkých gurmánov. Jej sladká a šťavnatá chuť robí z kukurice obľúbenú prísadu do mnohých jedál. No ak chceme dosiahnuť dokonalú chuť a textúru, je dôležité správne variť kukuricu. V tomto článku sa pozrieme na odporúčaný čas varenia a poskytneme vám niekoľko praktických tipov, ako si vychutnať varenú kukuricu.

Lahôdková kukurica, známa aj ako sladká kukurica, je sladká a šťavnatá odroda kukurice, ktorá sa často varí alebo griluje a podáva sa ako samostatné jedlo alebo príloha. Ak chcete dosiahnuť najlepšiu chuť a textúru lahôdkovej kukurice, postupujte nasledovne. V tomto článku nájdete odpoveď na otázku, Ako dlho sa varí kukurica? A viete na čo sa môže využiť voda z varenej kukurice? Môžete ňou poliať rastliny v záhrade. Vďaka tomu dodáte svojim rastlinám draslík, ktorý podporuje fotosyntézu.

[sc name=”reklama_1″ ][/sc]

Praktické tipy na dokonalú chuť varenej kukurice

Výber čerstvej kukurice

Pred začiatkom varenia je dôležité zvoliť čerstvú kukuricu. Skontrolujte, či sú listy kukurice pevné a zelené. Ak sú listy suché a poškodené, kukurica môže byť už stará a jej chuť nebude taká, aká by mala byť.

Varenie

Lahôdkovú kukuricu varíme vo veľkom hrnci s dostatočným množstvom vriacej vody. Dávajte pozor, aby kukurica bola úplne ponorená vo vode. Kukurica sa varí veľmi dlho, niekedy aj 3 – 4 hodiny.

Solenie vody

Niektorí ľudia preferujú pridanie soli do vody pri varení kukurice. Avšak, ak chcete zachovať prírodnú sladkosť kukurice, odporúčame vyhnúť sa soleniu vody.

[sc name=”reklama_2″ ][/sc]

Kedy je kukurica uvarená?

Ak chcete byť istí, že je kukurica hotová, vyskúšajte ju vybrať z hrnca a ochutnať. Ak sú zrná jemné a šťavnato-krehké, je kukurica pripravená na konzumáciu. Po uvarení nechajte kukuricu vychladnúť pár minút, aby ste sa vyhli popáleniu. Počas tohto času môžete kukuricu osoliť, alebo na ňu pridať rôzne koreniny podľa chuti.

Videorecept na varenú kukuricu

Zaujímavosti o varenej kukurici

Pôvod kukurice

Kukurica je pôvodom zo Strednej Ameriky a bola pestovaná už pred viac ako 9 000 rokmi. Boli to domorodí obyvatelia, ktorí ju začali pestovať a šľachniť.

Zlaté zrno

Varenej kukurici sa hovorí aj “zlaté zrno” z dôvodu vysokého obsahu vitamínov a minerálov. Obsahuje vitamín B6, tiamín, kyselinu listovú, vitamín C, železo a draslík.

Je kukurica ovocie, či zelenina?

Ovocie alebo zelenina? Kukurica je botanicky považovaná za ovocie, pretože vyrastá z kvetu a obsahuje semeno. Avšak, kvôli svojmu použitiu v kuchyni a varenému charakteru, ju často klasifikujeme ako zeleninu.

Farebná kukurica

Okrem tradičnej žltej kukurice existujú aj iné farebné odrody, ako sú biele, červené, oranžové a dokonca čierne. Každá farba má svoju charakteristickú chuť a výživové hodnoty.

Kukurica v kozmetike

Extrakt z kukurice sa často používa v kozmetických výrobkoch, ako sú pleťové krémy, masky a čistiace prostriedky, pre jej hydratačné a zvláčňujúce vlastnosti.

Najčastejšie otázky o varenej kukurici

Ako pripraviť kukuricu na varenie?

Pred varením kukurice odstráňte všetky listy a odhaľte zrná kukurice. Potom kukuricu vložte do veľkého hrnca s vriacou vodou.

Treba kukuricu soliť počas varenia?

Solenie kukurice počas varenia je voliteľné. Niektorí ľudia pridávajú trochu soli do vody, aby zvýraznili jej chuť. Avšak, ak preferujete prirodzenú sladkosť kukurice, mali by ste ju variť vo vode bez soli.

Ako zistiť, či je kukurica hotová?

Ak chcete overiť, či je už kukurica uvarená, vyskúšajte jedno zrno. Malo by byť mäkké, no stále šťavnaté a krehké.

Aký je najlepší spôsob podávania varenej kukurice?

Varenu kukuricu môžete podávať s maslom a soľou, prípadne môžete experimentovať s rôznymi dochucovadlami, ako napríklad bylinkami, korením alebo omáčkami.

Aké sú zdravotné výhody varenej kukurice?

Kukurica je bohatá na vlákninu, vitamíny a minerály. Pomáha podporovať trávenie, zlepšuje zdravie srdca a znižuje riziko niektorých chorôb.

[sc name=”reklama_end” ][/sc]
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Skip to content