Preskočiť na obsah

Mexické svadobné koláčiky, originálny recept

Mexické svadobné koláčiky - originálny recept

Tieto malé mexické svadobné sušienky sú ako snehová guľa. Sušienky sú ideálne na každú príležitosť. V Mexiku sa podávajú na svadbách, ale aj pri rôznych oslavách, či iných rodinných príležitostiach. S týmto receptom pripravíte krehké sušienky plné kúskov pekanových orechov, ktoré sa rozplývajú na jazyku.

REKLAMA

Kuchárska kniha týždňa

Cukráreň Petry Tóthovej - kúpite na Martinus.sk

Pripravte si sladkosti na úrovni francúzskych cukrární! Petra Tóthová, odborná porotkyňa z populárneho programu Pečie celé Slovensko, vás zasvätí do sofistikovanej techniky cukrárskeho remesla... Zobraziť viac

Ingrediencie na mexické svadobné koláčiky

  • 230 g zmäknutého masla  
  • 180g práškového cukru  
  • ¼ ČL soli 
  • 1 a ½ ČL vanilkového extraktu 
  • 210 g hladkej múky 
  • 1 hrnček jemne nasekaných pekanových orechov 

Postup prípravy mexických svadobných koláčikov

  1. Rúru si predhrejeme na 180 °C a dva plechy si vystelieme papierom na pečenie.  
  2. V miske kuchynského robota si vyšľaháme maslo, 60 g práškového cukru a soľ na strednej rýchlosti, kým zmes nebude nadýchaná (asi 2 až 3 minúty), potom zašľaháme vanilku. 
  3. Znížime rýchlosť na nízku a postupne pridávame múku, kým sa celá zmes nespojí. Pridáme pekanové orechy a jemne premiešame vareškou. Cesto naberáme pomocou polievkovej lyžice a medzi dlaňami vyvaľkáme guľky. Na plechy na pečenie ukladáme cca 2,5 cm od seba. Pečieme 12 až 15 minút, alebo kým vrch nestuhne a spodná časť nebude zlatohnedá. Sušienky necháme 5 minút vychladnúť na plechu. 
  4. Do misky si dáme zvyšný práškový cukor a obaľujeme v ňom ešte teplé sušienky, pričom prebytočný cukor strasieme. Obalené sušienky ukladáme na mriežku a necháme vychladnúť. Vychladnuté sušienky opäť prevaľkáme v práškovom cukre.  
REKLAMA
14x hodnotené
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *