Preskočiť na obsah

Nanaimo rezy, originálny recept z Kanady

Nanaimo rezy, pomenované podľa kanadského mesta Nanaimo v Britskej Kolumbii, sú ikonickým dezertom, ktorý sa teší obľube po celom svete. Tieto rezy predstavujú dokonalú harmóniu rôznych textúr a chutí, zoskupených do troch bohatých vrstiev, čo z nich robí nielen vizuálne atraktívny, ale aj neodolateľne chutný zážitok. Každá vrstva prispieva svojou jedinečnou esenciou k celkovému gurmánskemu zážitku, čím tieto rezy vystupujú nad rámec bežných dezertov.

Spodná vrstva, robustná a chrumkavá, je vyrobená z kombinácie drobených sušienok, kokosu a orechov, premiešaných s kakaom a maslom, čím vytvára pevný základ pre ostatné vrstvy. Stredná vrstva, krémová a bohatá, je často príkladom cukrárskeho umenia – jemná kombinácia masla, smotany a práškového cukru, ktorá sa rozplýva na jazyku. Vrchná vrstva, pozostávajúca z hladkej a lesklej horké čokolády, pridáva dokonalý záverečný dotyk.

Pôvod Nanaimo rezov siaha do 50. rokov 20. storočia, pričom recept sa postupne šíril a získaval na popularite. Dnes sú tieto rezy synonymom kanadskej cukrárskej tradície a sú často súčasťou osláv a sviatočných stolov. Ich obľúbenosť spočíva nielen v chuti, ale aj v jednoduchosti prípravy, keďže nevyžadujú pečenie a môžu byť ľahko pripravené vopred.

Pudingovo čokoládové rezy nanaimo sú nielen chutným dezertom, ale aj kusom kulinárskej histórie, ktorý reprezentuje kreativitu a bohatstvo kanadskej kuchyne. S ich vrstvenou štruktúrou, bohatou chut’ou a estetickým vzhľadom, tieto rezy sú ideálnym spôsobom, ako potešiť rodinu a priateľov a ponúknuť im jedinečný gurmánsky zážitok.

Ingrediencie na nanaimo rezy

Spodná vrstva

Krém

Poleva

Postup prípravy nanaimo rezov

Príprava spodnej vrstvy

V hrnci na miernom ohni roztopte maslo, pridajte cukor a kakao a miešate, kým sa cukor nerozpustí. Potom vmiešajte rozšľahané vajce, a miešajte, kým zmes nezhustne. Odstráňte z tepla a primiešajte rozdrobené sušienky, kokos a orechy. Zmes rovnomerne rozotrite na dno formy a jemne postláčajte.

Príprava krému

V mise vyšľahajte maslo, smotanu, práškový cukor a vanilkový extrakt, kým nevznikne hladký krém. Rovnomerne ho rozotrite na spodnú vrstvu.

Poleva

V malom hrnci na miernom ohni roztopte čokoládu a maslo, kým nevznikne hladká zmes. Rovnomerne ju rozotrite na strednú vrstvu.

Chladenie

Nanaimo rezy nechajte v chladničke stuhnúť aspoň 2 hodiny alebo cez noc.

Čo sú Nanaimo rezy?

Nanaimo rezy sú kanadský dezert pozostávajúci z troch vrstiev: chrumkavej spodnej vrstvy z sušienok, kokosu a orechov, krémovej strednej vrstvy a vrchnej vrstvy z horkej čokolády.

Odkiaľ pochádza názov Nanaimo rezy?

Pomenované sú podľa mesta Nanaimo v Britskej Kolumbii v Kanade, kde boli pravdepodobne vytvorené alebo sa stali populárnymi.

Vyžadujú Nanaimo rezy pečenie?

Nie, výhodou Nanaimo rezov je, že ich príprava nevyžaduje pečenie. Všetky vrstvy sa pripravujú bez použitia rúry.

Sú Nanaimo rezy vhodné pre vegetariánov?

Áno, sú vhodné pre vegetariánov, pokiaľ sa v recepte nepoužíva želatína alebo iné živočíšne produkty.

Môže sa do Nanaimo rezov pridať alkohol?

Niektoré variácie môžu zahŕňať pridanie likéru, napríklad rumu, do jednej z vrstiev pre dodatočnú chuť.

Ako dlho vydržia Nanaimo rezy čerstvé?

V chladničke môžu Nanaimo rezy vydržať čerstvé niekoľko dní, obvykle až týždeň.

Je možné Nanaimo rezy zamraziť?

Áno, môžete ich zamraziť a uchovávať v mrazničke niekoľko týždňov.

Ďalšie inšpirácie
Skip to content