Preskočiť na obsah

Najlepší čučoriedkový džem, výborný domáci recept

Najlepší čučoriedkový džem, výborný domáci recept

Čučoriedkový džem je sladká a ovocná pochúťka vyrobená z čerstvých čučoriedok. Tento džem je populárny pre svoju intenzívnu chuť a vôňu čučoriedok, ktorá príjemne oživuje chuťové poháriky. Čučoriedkový džem je skvelou voľbou pre milovníkov čučoriedok, ktorí si chcú pochutnať na tejto sezónnej pochúťke počas celého roka.

Príprava čučoriedkového džemu začína výberom čerstvých a zrelých čučoriedok. Čučoriedky sa dôkladne umyjú a očistia od prípadných nezrelých alebo pokazených plodov. Potom sa čučoriedky rozdrví alebo môžu byť aj celé, podľa preferencie. Pridá sa cukor, ktorý pomáha vytvoriť sladkú chuť a konzervovať džem. Prípadne sa pridá aj citrónová šťava, ktorá dodá džemu sviežosť a oživuje chuť.

Čučoriedkový džem by mal byť uchovávaný na chladnom a tmavom mieste, čo mu umožňuje dlhšiu trvanlivosť. Je vynikajúcou voľbou pre rôzne použitia – od natierania na chlieb a pečivo po prídavok do koláčov, dezertov alebo ovocných šalátov. Jeho výrazná chuť a farba robia z čučoriedkového džemu obľúbenú pochúťku pre deti aj dospelých.

REKLAMA

Kuchárska kniha týždňa

Cukráreň Petry Tóthovej - kúpite na Martinus.sk

Pripravte si sladkosti na úrovni francúzskych cukrární! Petra Tóthová, odborná porotkyňa z populárneho programu Pečie celé Slovensko, vás zasvätí do sofistikovanej techniky cukrárskeho remesla... Zobraziť viac

Ingrediencie na čučoriedkový džem

Postup prípravy čučoriedkového džemu

Príprava čučoriedok

Čučoriedky umyjeme, necháme scediť v sitku a potom preložíme do väčšieho hrnca. Tyčovým mixérom ich rozmixujeme  a primiešame cukor. Ak nám nevadia kúsky ovocia v džeme nemixujeme alebo len časť rozmixujeme.

Varenie

Dáme na oheň a za stáleho miešania privedieme do varu. Pridáme šťavu z citróna a varíme ďalej na miernom ohni, kým nezačne hustnúť.

Chladenie

Keď začne hustnúť, spravíme test hustoty. Na malý tanierik, ktorý sme si zachladili v chladničke dáme malú lyžičku džemu. Ak dostatočne stuhne, džem je hotový.

Plnenie pohárov

Horúcim džemom naplníme sterilizované poháre a uzatvorené otočíme hore dnom.

Vianoce prichádzajú!

Ozdobte si svoj domov nádhernými vianočnými prvkami pre sviatočnú sezónu. Držiaky na sviečky, jasličky, girlandy na dvere či stolové dekorácie a samozrejme neodmysliteľný vianočný stromček vytvoria tú pravú sviatočnú náladu. Keď vo vzduchu zavoňajú prvé vianočné koláče, všetko bude už dokonale vyzdobené a pripravené.

REKLAMA

Najlepšie kuchynské pomôcky

Videorecept na čučoriedkový džem

Najčastejšie otázky o čučoriedkovom džeme

Ako dlho môžem uchovávať čučoriedkový džem?

Čučoriedkový džem môže byť dobre skladovaný po dobu približne 1 až 2 roky, pokiaľ je správne uzavretý a skladovaný na chladnom a tmavom mieste. Je dôležité sledovať akékoľvek známky zmeny farby, plesne alebo plesnivého zápachu, čo by mohlo naznačovať, že džem je zlý.

Môžem použiť mrazené čučoriedky na výrobu čučoriedkového džemu?

Áno, môžete použiť aj mrazené čučoriedky na výrobu čučoriedkového džemu. Pred použitím ich je potrebné rozmraziť a odoberať nadbytočnú šťavu, aby sa zabránilo príliš vodnatému džemu. Postupujte rovnakým spôsobom ako pri použití čerstvých čučoriedok.

Môže byť čučoriedkový džem vhodný pre diabetikov?

Čučoriedkový džem obsahuje cukor, čo môže mať vplyv na hladinu cukru v krvi. Preto je dôležité, aby diabetici konzumovali čučoriedkový džem s mierou a v rámci svojho stravovacieho plánu. Môžu sa tiež zvážiť nízkosacharidové varianty.

REKLAMA
40x hodnotené
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *