Preskočiť na obsah

Domáca jahodová limonáda, výborný recept

Domáca jahodová limonáda je osviežujúci nápoj, ktorý je ideálny na horúce letné dni. Je to dokonalá kombinácia sladkých jahôd a kyslého citrónu, ktorá vytvára harmonickú chuťovú rovnováhu.

Príprava jahodovej limonády je jednoduchá a rýchla. Základom sú čerstvé jahody, citróny, voda a cukor. Jahody sa najprv rozmixujú v mixéri a potom sa pretlačia cez sitko, aby sa odstránili semienka a dužina. Všetko sa dobre premieša, pridá sa voda a limonáda je pripravená na podávanie. Samozrejme, množstvo cukru môžete upraviť podľa vlastnej chuti a preferencií.

Jahodová limonáda je nielen chutná, ale aj zdravá. Jahody sú bohaté na vitamíny, antioxidanty a vlákninu, zatiaľ čo citróny sú známe svojimi detoxikačnými vlastnosťami a vysokým obsahom vitamínu C. Takže každým dúškom tejto úžasnej limonády sa nielen osviežite, ale tiež si doprajete niečo dobré pre svoje zdravie.

[sc name=”reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na jahodovú limonádu

[sc name=”reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy jahodovej limonády

Príprava jahôd

Jahody ošúpeme a pokrájame na štvrtinky, potom ich vložíme do veľkej misy, primiešame cukor a 100 ml citrónovej šťavy. Necháme prikryté postáť 30 minút. 

Mixovanie

Jahodovú zmes rozmixujeme na pyré a prepasírujeme cez jemné sitko. Vzniknutú zmes premiešame so zvyšnou citrónovou šťavou a podľa chuti primiešame vodu.   

Podávanie

Podávame s ľadom a s plátkami citróna.  

[sc name=”reklama_3″ ][/sc]

Videorecept na jahodovú limonádu

Najčastejšie otázky o jahodovej limonáde

Môžem použiť iné ovocie namiesto jahôd?

Samozrejme! Recept na domácu limonádu je veľmi flexibilný a môžete použiť rôzne druhy ovocia podľa svojho výberu. Napríklad maliny, čučoriedky, broskyne alebo mangá môžu byť skvelými alternatívami.

Ako môžem pridať viac sladkosti do limonády?

Ak chcete, aby bola limonáda sladšia, môžete pridať cukor, med, agáve sirup alebo iné sladidlo podľa svojej chuti. Postupne pridávajte sladidlo a ochutnávajte, aby ste dosiahli požadovanú sladkosť.

Ako dosiahnem väčšiu kyslosť limonády?

Ak preferujete kyslejšiu limonádu, môžete pridať viac citrónovej šťavy alebo pridať niekoľko kvapiek citrónovej kyseliny. Ochutnávajte limonádu postupne a pridávajte kyslosť podľa svojich preferencií.

Môžem použiť zmrazené jahody namiesto čerstvých?

Áno, môžete použiť zmrazené jahody, ak nemáte k dispozícii čerstvé. Nezabudnite ich pred použitím rozmraziť a potom ich použite podľa receptu.

Môžem pridať do jahodovej limonády alkohol?

Áno, ak chcete vytvoriť jahodový koktail, môžete pridať trochu alkoholu, ako je napríklad vodka, rum alebo šampaňské. Nezabudnite, že alkohol môže ovplyvniť chuť a silu limonády, takže ho pridávajte postupne a nezabudnite ochutnávať.

[sc name=”reklama_end” ][/sc]
Ďalšie inšpirácie
Skip to content