Preskočiť na obsah

Drink Aperol Spritz, originálny recept

Aperol Spritz je obľúbený taliansky kokteil, ktorý je známy svojou jasnou oranžovou farbou a osviežujúcou chut’ou. Je to ideálny nápoj na pitie na terase alebo pri slávnostných príležitostiach, ako sú večierky alebo pikniky. Aperol Spritz pochádza z Talianska, kde je často považovaný za ikonický aperitív, čo je nápoj, ktorý sa pije pred jedlom na stimuláciu chuti do jedla.

Aperol Spritz je zvyčajne pripravovaný s trojicou zložiek: Aperol, Prosecco a sóda. Aperol je taliansky likér s príchuťou pomaranča, ktorý obsahuje zmes rôznych bylín a korenín. Prosecco je ľahké talianske šumivé víno, ktoré pridáva kokteilu bublinky. Na zjemnenie chuti sa často pridáva aj trochu sódy.

Aperol Spritz sa stal mimoriadne populárnym po celom svete, najmä v Európe a Severnej Amerike. Jeho popularita pramení z jeho jednoduchosti, osviežujúcej chuti a elegantného vzhľadu. V Taliansku je to kultúrny fenomén, kde sa často podáva na terasách kaviarní, pri piknikoch alebo pri rodinných oslavách.

Vďaka svojej jemnej, ale chutnej kombinácii príchutí je Aperol Spritz skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú ľahký a elegantný kokteil.

Ak chcete viac ovocnej chuti, môžete pridať viac plátkov pomaranča alebo kvapku citrónovej šťavy. Aperol Spritz je skvelý ako aperitív pred jedlom alebo ako osviežujúci nápoj počas slnečných letných dní.

[sc name=“reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na Aperol Spritz

[sc name=“reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy Aperol Spritz

Príprava

Aperol Spritz sa tradične podáva v veľkom vínnom pohári. Začnite tým, že do pohára pridáte niekoľko kociek ľadu.

Ingrediencie

Nalejte 60 ml Aperolu do pohára s ľadom.

Miešanie

Ďalej pridajte 90 ml Prosecca k Aperolu. Prosecco pridáva kokteilu bublinky a ľahkosť.

Zmiernenie sladkosti

Na zmiernenie sladkosti a na pridanie ďalších bubliniek pridajte 30 ml sódy.

Zdobenie pohára

Ozdobte pohár plátkom pomaranča a jemne premiešajte koktail, aby sa ingrediencie spojili.

Vychutnávanie

Vychutnajte si váš osviežujúci Aperol Spritz!

[sc name=“reklama_3″ ][/sc]

Videorecept na Aperol Spritz

Najčastejšie otázky o Aperol Spritz

Čo je Aperol Spritz?

Aperol Spritz je obľúbený taliansky kokteil, ktorý sa skladá hlavne z Aperolu, Prosecca a sódy. Je známy svojou jasnou oranžovou farbou a osviežujúcou chut’ou.

Kde vznikol Aperol Spritz?

Aperol Spritz pochádza z Talianska a je obzvlášť populárny v severovýchodnej časti krajiny, Veneto. Aperol bol pôvodne uvedený na trh v roku 1919 a odvtedy sa stal súčasťou talianskej kultúry aperitívov.

Čo je Aperol?

Aperol je taliansky aperitív likér s príchuťou pomaranča. Má jasnú oranžovú farbu a unikátnu chuť, ktorá je zmesou sladkých a horkých tónov, vrátane citrusov, bylín a korenín.

Ako sa pripravuje Aperol Spritz?

Na prípravu Aperol Spritz potrebujete Aperol, Prosecco, sódu, ľad a plátky pomaranča na ozdobu. Vo všeobecnosti sa používa pomer 3:2:1, čo znamená 3 diely Prosecca, 2 diely Aperolu a 1 diel sódy. Všetky zložky sa zmiešajú v pohári naplnenom ľadom a ozdobia sa plátkom pomaranča.

Kedy sa zvyčajne pije Aperol Spritz?

Aperol Spritz sa často pije ako aperitív pred jedlom na stimuláciu chuti. Je tiež obľúbeným nápojom na letných večierkoch, terasách a iných spoločenských udalostiach.

Môže sa Aperol Spritz pripraviť s inými ingredienciami?

Áno, niektorí ľudia experimentujú s pridávaním rôznych ovocných štiav, ako je pomarančová alebo grepová šťava, alebo používajú iné šumivé vína namiesto Prosecca.

Aký pohár by sa mal použiť na servírovanie Aperol Spritz?

Tradične sa Aperol Spritz podáva v stredne veľkom vínnom pohári. Tento typ pohára umožňuje ľadu a ovociu dosť miesta a tiež pomáha uvoľniť a zachytiť arómy nápoja.

Je Aperol Spritz kalorický?

Aperol Spritz obsahuje pomerne málo kalórií v porovnaní s inými alkoholickými nápojmi, ale stále to nie je nápoj s nízkym obsahom kalórií. Jedna porcia môže obsahovať približne 150-200 kalórií.

Môžu Aperol Spritz piť ľudia, ktorí nemajú radi silný alkohol?

Áno, Aperol Spritz je ideálny pre tých, ktorí dávajú prednosť ľahším a menej alkoholickým nápojom. Aperol má nižší obsah alkoholu a kombinácia s Proseccom a sódy robí tento kokteil ľahkým a príjemným na pitie.

[sc name=“reklama_end“ ][/sc]
Ďalšie inšpirácie

1 názor na “Drink Aperol Spritz, originálny recept”

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Skip to content