Preskočiť na obsah

Jednoduchá hrášková polievka, recept na polievku z čerstvého hrachu

Jednoduchá hrášková polievka je lahodný a zdravý pokrm, ktorý je obzvlášť obľúbený počas jarných a letných mesiacov, keď je hrášok v sezóne. Táto polievka môže byť pripravená s rôznymi prísadami, ale základný recept zvyčajne obsahuje čerstvý hrášok, cibuľu, zeleninový vývar, soľ a korenie. Niektoré recepty môžu obsahovať aj smotanu alebo mlieko na zvýraznenie jemnej a krémové textúry polievky.

Polievka z čerstvého hrachu má jemnú a sladkastú chuť, ktorú dopĺňa bohatá textúra. Je bohatá na vlákninu, bielkoviny a vitamíny, čo ju robí výživným a zdravým pokrmom. Je to tiež skvelá možnosť pre vegetariánov a vegánov, ak je pripravená s použitím zeleninového vývaru. Alternatívou je tiež hrášková polievka z mrazeného hrášku, pokiaľ nemáte doma čerstvý hrach.

Polievka z čerstvého hrachu môže byť podávaná teplá alebo chladná, v závislosti od vašich preferencií a počasia. Je ideálnym ľahkým hlavným jedlom, ktoré môže byť podávané s čerstvým chlebom alebo krutónmi.

Pre túto polievku je ideálne využiť čerstvý hrášok, keď je v sezóne, ale môže byť tiež pripravená s mrazeným hráškom počas celého roka. Bez ohľadu na to, ako ho pripravíte, polievka z čerstvého hrachu je chutným a výživným jedlom, ktoré si určite obľúbite.

[sc name=”reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na hráškovú polievku

[sc name=”reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy hráškovej polievky

Príprava základu

Do hrnca dáme rozohriať olivový olej. Pridáme na kocky nakrájanú cibuľu a restujeme do sklovita asi 5 minút.

Pridávanie ingrediencií

Zemiaky očistíme a nakrájame na kocky. Keď je cibuľa mäkká pridáme zemiaky a minútku restujeme. Zalejeme vývarom a privedieme do varu. Znížime teplotu a zakryté varíme 10 minút alebo kým zemiaky nezmäknú.

Varenie a dochucovanie

Pridáme hrášok a varíme 4 minúty. Vypneme, osolíme, okoreníme a pridáme mätu. Necháme mierne vychladnúť.

Mixovanie a podávanie

Rozmixujeme tyčovým mixérom do hladka. Ak je polievka príliš hustá, prilejeme vývar alebo vodu. Podľa chuti dosolíme a dokoreníme.

[sc name=”reklama_3″ ][/sc]

Videorecept na hráškovú polievku

Najčastejšie otázky o hráškovej polievke

Čo je polievka z čerstvého hrachu?

Polievka z čerstvého hrachu je jemná, zelená polievka, ktorá sa tradične vyrába z čerstvého alebo mrazeného zeleného hrášku. Je to výživná polievka, ktorá je bohatá na vitamíny, vlákninu a bielkoviny.

Kedy je najlepší čas na prípravu polievky z čerstvého hrášku?

Najlepší čas na prípravu polievky z čerstvého hrášku je počas jari a začiatkom leta, keď je hrášok v sezóne. Avšak, mrazený hrášok je dostupný počas celého roka, takže túto polievku môžete pripraviť kedykoľvek.

Je polievka z čerstvého hrášku zdravá?

Áno, polievka z čerstvého hrášku je výživná a zdravá. Je bohatá na vlákninu a bielkoviny a obsahuje mnoho dôležitých vitamínov a minerálov.

Môžu vegetariáni a vegáni jesť polievku z čerstvého hrášku?

Áno, polievka z čerstvého hrášku môže byť vegetariánska alebo vegánska, pokiaľ je pripravená so zeleninovým vývarom a bez pridania mliečnych produktov.

Môže sa polievka z čerstvého hrášku jesť studená?

Áno, polievka z čerstvého hrášku môže byť podávaná studená, čo je obzvlášť príjemné počas teplých letných mesiacov.

[sc name=”reklama_end” ][/sc]
Ďalšie inšpirácie

5 názorov na “Jednoduchá hrášková polievka, recept na polievku z čerstvého hrachu”

  1. Hrášková polievka podľa tohto receptu sa stala súčasťou nášho rodinného menu. Je ideálna pre akúkoľvek príležitosť, od bežného obeda až po hostinu pre hostí.

  2. Mám rád jedlá, ktoré sú nielen chutné, ale aj zdravé. Táto hrášková polievka je pre mňa to pravé. Je plná vitamínov a bielkovín, a navyše chutí vynikajúco.

  3. Pingback: Polievky na každý deň - 30 rýchlych receptov na polievky 2023 | Svetové recepty

  4. Pingback: Polievky na každý deň, 30 rýchlych receptov na polievky 2023 | Svetové recepty

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Skip to content