Preskočiť na obsah

Malinové tiramisu s mascarpone, recept na domáce ovocné tiramisu

Malinové tiramisu je už dlhé roky obľúbeným dezertom, ktorý pochádza z talianskej kuchyne. Jeho krémová textúra a bohatá kávová chuť ho robia ideálnym záverom po jedle. Avšak, ako už to tak býva, klasický recept sa môže inovovať a obohatiť o nové ingrediencie. Tu prichádza na rad osviežujúca variácia – malinové tiramisu.

Malinové tiramisu je elegantná a lahodná kombinácia tradičného tiramisu so sladkosťou malín, ktoré pridávajú do dezertu sviežu a ovocnú chuť. Ako základ sa stále používajú vrstvy mäkkých piškót a krémová zmes z mascarpone a vanilkového cukru. Na rozdiel od klasického tiramisu má však toto ovocné tiramisu s mascarpone ďalšiu vrstvu – čerstvé maliny. Táto pridaná vrstva prispieva k nádhernému farbou a okúzľujúcej chuti.

Pri príprave malinového tiramisu sa často používa čerstvé ovocie, ktoré dodáva dezertu šťavnatosť a krásnu farbu. Maliny sú skvelou voľbou, pretože majú príjemnú sladkú a zároveň mierne kyslú chuť, ktorá sa krásne dopĺňa s krémovou zmesou.

Tento dezert môžete prispôsobiť podľa svojich preferencií – môžete pridať viac malín, použiť ovocie ako jahody alebo broskyne, pridať kakao pre viac kávovej chuti alebo ozvláštniť vrstvu piškótov alkoholom ako marsala alebo amaretto.

Ovocné tiramisu bez vajec nie je len delikátnym dezertom na teplé letné dni, ale aj skvelou voľbou pre špeciálne príležitosti a oslavy. Jeho farebný a lahodný vzhľad zaručene očarí vašich hostí a poskytne im nezabudnuteľný zážitok.

Takže ak chcete vychutnať osviežujúci a originálny dezert, neváhajte si pripraviť malinové tiramisu. Vaše chuťové poháriky budú určite spokojné s touto kombináciou krému, malín a piškótov, ktorá vytvorí dokonalú harmóniu chutí v každom jednom zahryznutí.

[sc name=“reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na malinové tiramisu

[sc name=“reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy malinového tiramisu

Mixovanie

Väčšinu malín si rozmixujeme. Zvyšok môžeme nechať na servírivanie prípadne primiešať do krému. V mise si vyšľaháme smotanu. Pridáme vanilkový cukor, práškový cukor a citrónovú šťavu. Potom pridáme mascarpone a zamiešame.

Príprava pohárov

Pripravíme si poháriky. V hlbokom tanieri si zmiešame espresso s rumom a namočíme doň piškóty z oboch strán tak, aby neboli príliš mäkké.

Ukladanie

Namočené piškóty ukladáme na spodky pohárikov. Potom nanesieme vrstvu krému a naň malinové pyré. Takto postupujeme až kým nebude pohárik plný a vrchná vrstva nebude krém.

Chladenie

Pripravené poháriky dáme do chladničky asi na 2 hodiny a potom podávame posypané kakaom a čerstvými malinami.

[sc name=“reklama_3″ ][/sc]

Videorecept na malinové tiramisu

Najčastejšie otázky o malinovom tiramisu

Čo je malinové tiramisu?

Malinové tiramisu je variáciou tradičného tiramisu, kde sa krémová zmes z mascarpone a vanilkového cukru kombinuje s vrstvami mäkkých piškót a osviežujúcou malinovou vrstvou.

Ako sa pripravuje malinové tiramisu?

Pri príprave malinového tiramisu sa postupuje podobne ako pri klasickom tiramisu. Vrstvy mäkkých piškót sa namáčajú do kávy alebo iného nápoja a pokladajú na dno formy. Nasleduje vrstva krémovej zmesi z mascarpone. Potom sa pridá vrstva čerstvých malín,

Ako dlho trvá príprava malinového tiramisu?

Príprava malinového tiramisu môže trvať približne 30 až 45 minút. Tiramisu sa následne chladí v chladničke približne 2 hodiny.

Môžem použiť iné ovocie namiesto malín?

Áno, samozrejme! Maliny môžete nahradit jahodami, broskyňami alebo iným obľúbeným ovocím. Týmto spôsobom si môžete prispôsobiť chuť dezertu podľa svojich preferencií.

Musí sa tiramisu namáčať do kávy?

Nie, nie je to nevyhnutné. Ak nie ste fanúšikom kávy, môžete si vybrať iný nápoj na namáčanie piškótov, ako napríklad malinový džús, džúsový kokteil alebo malinový sirup zmiešaný s vodou.

Je malinové tiramisu vhodné aj pre deti?

Malinové tiramisu môže byť vhodným dezertom aj pre deti, ak nápoj na namáčanie piškótov neobsahuje kofeín alebo alkohol.

Ako dlho vydrží malinové tiramisu v chladničke?

Malinové tiramisu môže byť v chladničke skladované približne 2 až 3 dni. Avšak, odporúčame ho konzumovať čo najskôr, aby ste si vychutnali čerstvú chuť ovocia.

[sc name=“reklama_end“ ][/sc]
Ďalšie inšpirácie