Preskočiť na obsah

Mexické kuracie prsia s avokádom a čiernou fazuľou

Mexické kuracie prsia s avokádom a čiernou fazuľou predstavujú fascinujúce spojenie tradičných mexických chutí s moderným kulinárskym zážitkom. Tento recept je skvelým príkladom toho, ako môžu byť jednoduché, ale výživné suroviny transformované do lahodného a farebného pokrmu, ktorý je nielen vizuálne príťažlivý, ale aj neobyčajne chutný. Ideálny pre milovníkov pikantných a bohatých chutí, tento pokrm kombinuje jemné kuracie mäso s bohatou paletou chutí a textúr, čím vytvára nezabudnuteľný stravovací zážitok.

V tomto recepte hrajú hlavnú úlohu kuracie prsia, ktoré sú ochutené typickými mexickými koreninami, ako je mletá červená paprika, koriander a rasca. Tieto koreniny dodávajú kuraciemu mäsu nielen nádhernú arómu a hĺbku chuti, ale aj krásnu zlatohnedú farbu po opečení. Kuracie mäso je potom podávané s bohatou a sýtnou zmesou čiernych fazulí a čerstvej zeleniny, čo pridáva pokrmu výživovú hodnotu a zároveň skvelý kontrast chutí.

Avokádo, s jeho krémovou textúrou a jemnou chuťou, je ďalším kľúčovým prvkom tohto jedla. Nielenže pridáva pokrmu sviežosť a jemnosť, ale tiež je bohatým zdrojom zdravých tukov. Jeho prítomnosť vytvára dokonalú rovnováhu s pikantným kuracím mäsom a zemitými čiernymi fazuľami.

Tento recept je nielen chutný, ale aj veľmi variabilný. Môžete ho prispôsobiť podľa svojich chutí pridaním rôznych druhov zeleniny, korenín, alebo dokonca zmenou spôsobu prípravy kuracieho mäsa. Bez ohľadu na vaše uprednostnenia, mexické kuracie prsia s avokádom a čiernou fazuľou sú vždy zárukou výnimočného a zdravého jedla, ktoré je ideálne pre každú príležitosť, či už ide o rýchly obed alebo o špeciálnu večeru.

Ingrediencie na mexické kuracie prsia

Postup prípravy mexických kuracích pŕs

Príprava kuracích pŕs

Kuracie prsia osoľte, okoreňte a posypte mletou červenou paprikou, koriandrom a rascou. Nechajte odležať aspoň 15 minút.

Pečenie kuracích pŕs

Na panvici zohrejte olivový olej a prsia z každej strany opečte, kým nebudú zlatohnedé a úplne prepečené. Potom ich odložte a nechajte chvíľu odpočívať.

Príprava fazule a zeleniny

V rovnakej panvici restujte cibuľu a červenú papriku, kým nezmäknú. Pridajte čiernu fazuľu a zohrejte. Na záver pridajte šťavu z limetky a dochuťte soľou a korením.

Servírovanie

Kuracie prsia nakrájajte a podávajte s pripravenou fazuľovo-zeleninovou zmesou. Na vrch pridajte nakrájané avokádo a ozdobte čerstvým koriandrom.

Ako môžem zabezpečiť, že kuracie prsia nebudú suché?

Kľúčom k šťavnatým kuracím prsiam je nenechať ich príliš dlho na panvici. Sledujte vnútornú teplotu mäsa a snažte sa ju udržať na 74°C.

Aké korenie sa odporúča pre mexické kuracie prsia?

Pre autentickú mexickú chuť odporúčam použiť korenie ako červenú papriku, koriander, rascu a prípadne trochu čili prášku pre pikantnosť.

Môžem nahradiť avokádo iným druhom zeleniny?

Avokádo pridáva jedinečnú krémovosť a chuť, ale ak ho nemáte, môžete použiť napríklad nakrájané uhorky alebo zelené papriky pre sviežosť.

Môžem tento recept pripraviť vopred?

Môžete pripraviť všetky komponenty vopred, ale odporúčam servírovať avokádo čerstvé, aby sa predišlo jeho oxidácii.

Ako dlho by som mal kuracie prsia marinovať?

Pre tento recept stačí krátka marinácia, približne 15 minút, ale môžete ich nechať marinovať aj dlhšie pre intenzívnejšiu chuť.

Môžem pridať ďalšie ingrediencie do fazuľovej zmesi?

Áno, môžete pridať ďalšie ingrediencie ako kukuricu, cherry paradajky alebo dokonca čerstvý koriander pre ďalšiu vrstvu chutí.

Je možné tento recept pripraviť aj na grile?

Áno, kuracie prsia môžete pripraviť na grile pre ďalší rozmer chuti.

Ako môžem urobiť tento recept zdravšie?

Pre zdravšiu variantu môžete použiť menej oleja pri varení a nahradiť časť ryže celozrnnými obilninami, ako je napríklad quinoa alebo hnedá ryža.

Ďalšie inšpirácie
Skip to content