Preskočiť na obsah

Jahodové semifreddo, recept na letný koláč s jahodami

Jahodové semifreddo je elegantný taliansky dezert, ktorý sa vyznačuje jemnou a krémovou textúrou a výraznou chuťou čerstvých jahôd. Tento ľahký dezert je podobný zmrzline, avšak sa pripravuje bez použitia zmrzlinového stroja.

Tento dezert je jednoduchý na prípravu a ponúka skvelý spôsob, ako využiť sezónne jahody. Môžete ho ozdobiť čerstvými jahodami, mätovým lístkom alebo posypať čokoládovými kúskami, aby ste dodali extra chuť a estetický dojem.

Tento zdravý dezert s jahodami je ideálnou voľbou pre tých, ktorí milujú jahody a chcú si vychutnať osviežujúci a elegantný dezert s luxusným dotykom.

[sc name=“reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na jahodové semifreddo

[sc name=“reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy jahodového semifredda

Príprava formy

Pripravíme si silikónovú formu na chlebík alebo srnčí chrbát. Ak nemáme silikónovú, vystelieme ju potravinovou fóliou.

Mixovanie ovocia

Do menšieho hrnca dáme jahody, cukor a citrónovú šťavu. Privedieme do varu a popučíme pučidlom na zemiaky. Za stáleho miešania varíme 3 – 5 minút. Odstavíme z ohňa a dáme vychladnúť. Ak nechceme veľké kúsky, rozmixujeme na jemno.

Vyšľahanie základu

V mise vyšľaháme smotanu do tuhej šľahačky, primiešame biely jogurt a vanilku. Poriadne zamiešame. Nakoniec pridáme vychladnutú jahodovú zmes a zamiešame.

Mrazenie

Vzniknutú zmes nalejeme do pripravenej formy, prikryjeme potravinovou fóliou a dáme do mrazničky.

[sc name=“reklama_3″ ][/sc]

Videorecept na jahodové semifreddo

Najčastejšie otázky o jahodovom semifredde

Čo je jahodové semifreddo?

Jahodové semifreddo je taliansky dezert s jemnou a krémovou textúrou, pripravený s čerstvými jahodami. Je to ľahký a osviežujúci dezert, podobný zmrzline, ale bez použitia zmrzlinového stroja.

Ako sa pripravuje jahodové semifreddo?

Na prípravu jahodového semifredda sa čerstvé jahody mixujú na hladkú kašu. Potom sa pridávajú cukor, vaječné bielka a šľahačka. Táto zmes sa mieša, až kým nevznikne ľahký a krémový pudingový mix. Potom sa zmes naleje do formy a mrazí v mrazničke, aby sa dosiahla správna konzistencia.

Aké jahody sa najlepšie hodia na jahodové semifreddo?

Najlepšie je použiť čerstvé a zrelé jahody. Môžete si vybrať medzi rôznymi odrodami jahôd, ale dôležité je, aby boli chutné a sladké, aby pridali intenzívnu chuť do dezertu.

Koľko času trvá zmrazenie jahodového semifredda?

Zvyčajne trvá približne 4 až 6 hodín, aby sa jahodové semifreddo správne zmrazilo. Je dôležité pravidelne ho kontrolovať a skontrolovať jeho konzistenciu, aby ste dosiahli správne zamrazenie.

Je jahodové semifreddo vhodné pre vegetariánov?

Jahodové semifreddo je zvyčajne vhodné pre vegetariánov, avšak je potrebné skontrolovať zloženie a zabezpečiť, aby sa žiadne živočíšne produkty nepridávali do receptu.

[sc name=“reklama_end“ ][/sc]
Ďalšie inšpirácie