Preskočiť na obsah

Melónový šalát s fetou, skvelý letný recept

Melónový šalát s fetou je vynikajúca letná pochúťka, ktorá kombinuje sladkú chrumkavosť melóna s a jemne slaným syrom feta. Príprava tohto šalátu je veľmi rýchla a jednoduchá, čo ho robí ideálnym pre rýchle obedy alebo ako osviežujúce predjedlo alebo šalát počas letných grilovačiek.

Jedným z kľúčov k úspechu pri príprave melónového šalátu so syrom Feta je výber zrelého, chutného melóna a kvalitného syru feta. Vďaka svojej jednoduchosti tento šalát skutočne vynikne, keď sú použité najlepšie možné suroviny.

Či už ho podávate ako predjedlo, hlavný chod alebo ako súčasť letného pikniku, melónový šalát so syrom Feta je osviežujúca a chutná možnosť, ktorá vám pomôže užiť si letné mesiace.

[sc name=”reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na melónový šalát

[sc name=”reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy melónového šalátu

Miešanie

Vo veľkej miske zmiešame olej, citrónovú šťavu, soľ, Tabasco a čierne mleté korenie.

Pridávanie ingrediencií

Melón nakrájame na kocky alebo spravíme gulôčky. Pridáme k olejovej zmesi spolu so syrom feta nakrájaným na kocky, kockami uhorky, nakrájanými olivami a cibuľou nakrájanou podľa chuti na kocky alebo pásiky. Poriadne premiešame a ozdobíme mätou.  

[sc name=”reklama_3″ ][/sc]

Videorecept na melónový šalát

Najčastejšie otázky o melónovom šaláte

Čo je melónový šalát so syrom Feta?

Melónový šalát so syrom Feta je osviežujúci letný šalát, ktorý kombinuje sladký melón so syrom feta. Môže tiež zahŕňať ďalšie prísady, ako je čerstvá mäta, bazalka, olivy, uhorky alebo červená cibuľa.

Ako sa pripravuje melónový šalát so syrom Feta?

Melónový šalát so syrom Feta je jednoduchý na prípravu. Melón a feta sú nakrájané na kocky alebo guľôčky a zmiešané s ďalšími prísadami. Dressing sa často robí z olivového oleja a citrónovej šťavy, ale môže tiež obsahovať vínny ocot, med alebo balsamico glaze.

Aký melón je najlepší pre melónový šalát so syrom Feta?

Pre melónový šalát so syrom Feta je najlepší zrelý a sladký melón. Môžete použiť akýkoľvek druh melóna, ktorý máte radi, ale obzvlášť obľúbené sú cantaloupe a honeydew.

Ako dlho môže byť melónový šalát so syrom Feta skladovaný?

Melónový šalát so syrom Feta by mal byť podávaný čerstvý, ale môže byť skladovaný v chladničke až 2 dni. Ak ho skladujete, odporúča sa dressing pridať až pri podávaní, aby šalát zostal čerstvý a chrumkavý.

[sc name=”reklama_end” ][/sc]
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Skip to content