Preskočiť na obsah

Malinová snehová roláda, jednoduchý recept

Malinová snehová roláda je rafinovaný letný dezert, ktorý sa pýši sviežou chuťou malín a vzdušnou bielkovinovou štruktúrou rolády, podobnou snehu. Tento dezert je vďaka svojej chuti a estetike veľmi obľúbený, a dokonale sa hodí na rôzne príležitosti, od rodinných osláv po pikniky v prírode.

Táto roláda využíva jednoduché, ale efektívne kombinácie ingrediencií, ktoré vytvárajú jedinečnú chuť a textúru. Základom je cesto, ktoré je pripravené z bielkov, práškového cukru, vanilkového extraktu, kukuričnej múky a bieleho vínneho octu. Výsledné cesto je ľahké a vzdušné, s jemnou vanilkovou príchuťou a krásnou snehovou bielou farbou.

Náplň je prípravovaná z mascarpone, smotany na šľahanie, práškového cukru, vanilkového extraktu a čerstvých malín. Táto bohatá a krémová náplň skvele dopĺňa ľahkosť bielkovinového cesta a intenzitu chuti čerstvých malín.

Príprava malinovej snehovej rolády je pomerne jednoduchá, ale vyžaduje si určitú dávku trpezlivosti a starostlivosti pri rolovaní cesta, aby sa predišlo praskaniu. Roláda je potom nechána chladnúť, aby náplň stuhla a roláda si zachovala svoju formu. Výsledkom je elegantný a chutný dezert, ktorý je skutočnou pochúťkou pre oči aj chuťové poháriky.

Malinová snehová roláda je výnimočným dezertom, ktorý skvele využíva sezónne ovocie a poskytuje jedinečný gurmánsky zážitok. Je to skvelý spôsob, ako si vychutnať chuť leta, a je to tiež úžasný recept, ktorý môže byť prispôsobený a modifikovaný podľa individuálnych preferencií a chutí.

[sc name=”reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na malinovú snehovú roládu

Roláda

Náplň

[sc name=”reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy malinovej snehovej rolády

Príprava rúry

Rúru si predhrejeme na 180 °C a plech vymažeme olejom a vyložíme papierom na pečenie.

Šľahanie

Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh. Potom pridáme preosiaty práškový cukor a šľaháme niekoľko minút, kým nebude sneh hustý a lesklý.

Pridávanie ingrediencií

Nakoniec pridáme preosiatu kukuričnú múku, vanilkový extrakt a vínny ocot. Jemne a veľmi krátko zašľaháme, kým sa zmes nespojí.

Pečenie

Na pripravený plech rovnomerne rozotrieme pripravené cesto a pečieme 20 minút. Po dopečení necháme minútku chladnúť. Pripravíme si mriežku, na ktorú dáme čistý papier na pečenie a opatrne naň vyklopíme upečený snehový korpus. Pôvodný papier jemne odstránime a necháme 5 minút chladnúť.  Potom jemne zrolujeme do tvaru rolády a necháme chladnúť.

Príprava náplne

Medzitým si v mise vyšľaháme do hladka mascarpone s preosiatym práškovým cukrom. Prilejeme smotanu a vanilku a jemne zašľaháme ( menej ako 1 minútu). Nakoniec opatrne primiešame maliny.

Podávanie

Roládu rozvinieme a opatrne nanesieme rovnomerne krém. Pre zvýraznenie chuti môžeme potrieť malinovým džemom. Opäť zvinieme a pred podávaním môžeme posypať práškovým cukrom alebo ozdobiť čerstvými malinami a mätou.

[sc name=”reklama_3″ ][/sc]

Videorecept na malinovú snehovú roládu

Najčastejšie otázky o malinovej snehovej roláde

Čo je malinová snehová roláda?

Malinová snehová roláda je jemný dezert, ktorý kombinuje bielkovinové piškótové cesto s bohatou náplňou z mascarpone, smotany a čerstvých malín.

Aké ingrediencie potrebujem na malinovú snehovú roládu?

Na roládu potrebujete 4 bielky, 200 g práškového cukru, 1 čajovú lyžičku vanilkového extraktu, 1 čajovú lyžičku kukuričnej múky a 1 čajovú lyžičku bieleho vínneho octu. Na náplň potrebujete 250 g mascarpone, 125 ml smotany na šľahanie, 80 g práškového cukru, 1 čajovú lyžičku vanilkového extraktu a 150 g čerstvých malín.

Je príprava malinovej snehovej rolády komplikovaná?

Aj keď príprava vyžaduje trochu trpezlivosti a starostlivosti, nie je obzvlášť komplikovaná. Najväčšia výzva spočíva v správnom rolovaní cesta, aby sa predišlo praskaniu.

Môžem použiť iné ovocie namiesto malín?

Áno, v roláde môžete použiť rôzne druhy ovocia podľa vlastných preferencií a sezónnej dostupnosti. Dobrou voľbou môžu byť napríklad jahody, čučoriedky alebo maliny.

Ako dlho sa malinová snehová roláda pečie?

Pečenie by mohlo trvať približne 10-15 minút pri teplote 180°C. Vždy je dobré sledovať cesto, pretože čas pečenia môže závisieť od konkrétnej rúry.

Ako dlho musí roláda chladnúť pred podávaním?

Roláda by mala byť nechaná chladnúť približne 1-2 hodiny pred podávaním, aby náplň stuhla a roláda si zachovala svoju formu.

Môžem roládu pripraviť vopred?

Áno, roládu môžete pripraviť vopred a uschovať v chladničke do momentu podávania. Je to ideálne pre hostiny alebo rodinné oslavy, kde chcete mať všetko pripravené vopred.

Ako dlho môže malinová snehová roláda vydržať?

Roláda by mala byť konzumovaná do 2-3 dní od prípravy, pokiaľ je uschovaná v chladničke. Vždy je ale najlepšia čerstvá.

Je malinová snehová roláda vhodná pre ľudí s diétou?

Tento dezert obsahuje cukor a smotanu, takže možno nebude vhodný pre niektoré diéty. Avšak, môžete experimentovať s náhradou cukru alebo použitím nízkotučných alebo nízkosacharidových variantov niektorých ingrediencií.

[sc name=”reklama_end” ][/sc]
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Skip to content