Preskočiť na obsah

Vyprážané šampiňóny v trojobale predstavujú výnimočnú kombináciu čerstvých šampiňónov, chrumkavého obalu a lákavej krehkosti. Ich príprava je relatívne jednoduchá, no výsledkom je obdivuhodne chrumkavý a chutný pokrm, ktorý oslovuje mnohých gurmánov.

Tento recept ponúka možnosť pripraviť si vynikajúce vyprážané šampiňóny, ktoré sú ideálnym jedlom pre milovníkov vysmážaných lahôdok. S jednoduchým trojobalom a krátkym časom prípravy sa tieto vyprážané šampiňóny stanú obľúbeným snackom alebo súčasťou rodinného stola.

Recept začína výberom čerstvých šampiňónov strednej veľkosti, ktoré sú dôkladne očistené a pripravené na obalenie. V miskách sa pripraví trojobal z vajec, múky a strúhanky, ktorým sa šampiňóny obaľujú. Po obalení nasleduje vyprážanie v horúcom oleji, ktoré prináša zlatistý a chrumkavý povrch.

Tento recept zdôrazňuje jednoduchosť prípravy a zároveň ponúka výsledok, ktorý si užijete v každom kúsku. Vyprážané šampiňóny sú skvelým spôsobom, ako si vychutnať šampiňóny v úplne inom kontexte. Ak máte chuť, môžete si tiež pripraviť vyprážané plnené šampiňóny.

Hotové šampiňóny môžete podávať s rôznymi omáčkami ako napríklad cesnakovou majonézou, pikantnou omáčkou alebo smotanovým dipom. Ich univerzálna príťažlivosť umožňuje experimentovať s pridaním rôznych druhov korenín alebo dochucovadiel podľa vlastnej chuti.

Tento recept na vyprážané šampiňóny je rýchly, jednoduchý a výsledkom je chrumkavá delikatesa, ktorá poteší chuťové poháriky. Jeho príprava nevyžaduje zložité postupy čo ho robí vhodným pre každého, kto si chce dopriať jednoduchý, no zároveň chutný pokrm.

[sc name=“reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na vyprážané šampiňóny

[sc name=“reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy vyprážaných šampiňónov

Príprava šampiňónov

Dôkladne očistite čerstvé šampiňóny mäkkou kefou alebo vlhkou utierkou. Odstráňte spodnú časť nožičiek, ktorá môže byť vlhká alebo špinavá. Ak máte väčšie šampiňóny môžete ich prekrojiť na menšie časti.

Príprava trojobalu

V pripravenej miske rozšľahajte 2 vajcia, pridajte štipku soli a mletého čierneho korenia. V ďalšej mise zmiešajte 150 g hladkej múky s ďalšou štipkou soli a mletého čierneho korenia. V tretej miske pripravte strúhanku.

Obaľovanie šampiňónov

Každý šampiňón najprv obaľte v múčnej zmesi, aby bol rovnomerne pokrytý. Potom ho ponorte do rozšľahaných vajec, ktoré mu dodajú priľnavosť. Nakoniec šampiňón obaľte v strúhanke, pričom jemne strúhanku pritláčajte, aby sa dobre prichytila k povrchu šampiňónu.

Vyprážanie

V hrnci alebo hlbšej panvici zohrejte olej na stredne vysokú teplotu. Teplota oleja by mala byť približne 170 – 180°C. Opatrne vkladajte obalené šampiňóny do horúceho oleja. Vyprážajte ich približne 3-4 minúty z každej strany, kým nezískajú zlatistý a chrumkavý obal.

Dokončenie a podávanie

Hotové šampiňóny vyberte z oleja a nechajte ich odkvapkať na papierových utierkach, aby sa odstránil prebytočný olej. Podávajte teplé ako skvelý snack alebo s omáčkami podľa vlastnej chuti. Ako prílohu môžete zvoliť hranolky alebo krokety.

[sc name=“reklama_3″ ][/sc]

Videorecept na vyprážané šampiňóny

Najčastejšie otázky o vyprážaných šampiňónoch

Aké šampiňóny sú najvhodnejšie?

Vhodné sú menšie až stredne veľké šampiňóny. Dôležité je, aby boli čerstvé a dobre očistené, aby obal dobre priľnul k ich povrchu.

Čo je trojobal a na čo slúži?

Trojobal zahŕňa vajcia, múku a strúhanku. Slúži na postupné obalenie šampiňónov, vytvára chrumkavý vonkajší obal a pridáva chuť.

Je potrebné použiť mleté čierne korenie a soľ vo viacerých krokoch?

Áno, použitie soli a mletého čierneho korenia v rôznych fázach pomáha dodať chuťové vrstvy šampiňónom.

Aký typ oleja je najlepší na vyprážanie?

Slnečnicový olej je často vhodný na vyprážanie, pretože má vysoký bod varu a neutrálnu chuť. Výborný je tiež arašidový olej.

Aká je optimálna teplota oleja na vyprážanie?

Teplota oleja by mala byť približne 170 – 180°C. Príliš horúci olej môže spôsobiť prepečenie, zatiaľ čo príliš chladný olej môže spôsobiť, že šampiňóny nasjaknú príliš veľa oleja a budú mastné.

Môžem pridať iné korenie alebo bylinky podľa vlastnej chuti?

Áno, tento recept je otvorený kreatívnym úpravám. Môžete pridať rôzne druhy korenín, byliniek alebo dokonca syra pre rôzne variácie chutí.

Ako dlho vyprážané šampiňóny zostanú chrumkavé?

Vyprážané šampiňóny sú najchrumkavejšie hneď po vypražení. Postupom času sa môžu stratiť niektoré z ich pôvodných chrumkavých vlastností.

[sc name=“reklama_end“ ][/sc]
Ďalšie inšpirácie