Preskočiť na obsah

Hráškové pesto, recept na pesto z čerstvého hrášku

Hráškové pesto je svieža a chutná alternatíva k tradičnému bazalkovému pestu. Je to vynikajúci spôsob, ako využiť sezónne zelený hrášok a vytvoriť pesto, ktoré je plné chuti a farby.

Hráškové pesto sa zvyčajne robí z čerstvého alebo mrazeného hrášku, cesnaku, parmezánu, mandlí a olivového oleja. Niektoré verzie môžu tiež obsahovať bylinky ako bazalku alebo mätu, ktoré pridávajú ešte viac sviežosti a komplexnosti chuti.

Tento recept na pesto je jednoduchý a rýchlý. Hrášok sa najprv vopred uvarí, aby bol mäkký, ale stále udržiaval svoju sviežu zelenú farbu. Potom sa zomelie v mixéri alebo pomocou kuchynského robota spolu s cesnakom, syrom, orieškami a olivovým olejom, kým nevznikne hladká pasta.

Výborné hráškové pesto je veľmi všestranné a môže byť použité v rôznych receptoch. Je skvelé ako omáčka na cestoviny, príloha k pečenému mäsu alebo rybám, ako dip pre zeleninu, alebo ako nátierka na sendviče alebo toast.

Okrem toho, hráškové pesto je nielen chutné, ale aj výživné. Hrášok je bohatý na vlákninu, proteíny a vitamíny, zatiaľ čo mandle a olivový olej pridávajú zdravé tuky. Takže to nie je len lahodný, ale aj zdravý doplnok k vašej strave.

[sc name=“reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na hráškové pesto

[sc name=“reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy hráškového pesta

Varenie hrášku

Hrášok povaríme 1,5 minút vo vode. Zlejeme a schladíme v studenej vode. Mandle opražíme na suchej panvici.

Mixovanie ingrediencií

Do mixéra dáme pražené mandle, mätu, hrášok, cesnak, parmezán a rozmixujeme do hladka. Potom necháme mixér zapnutý na nižší stupeň a prilievame olej, kým sa pesto nespojí. Dochutíme soľou a korením.

Použitie pesta

Hráškové pesto je vynikajúce na bagetku s krevetami.

[sc name=“reklama_3″ ][/sc]

Videorecept na hráškové pesto

Najčastejšie otázky o hráškovom peste

Čo je hráškové pesto?

Hráškové pesto je alternatíva k tradičnému bazalkovému pestu, v ktorom sa zelený hrášok používa ako hlavná prísada.

Na čo môžem hráškové pesto použiť?

Hráškové pesto je veľmi všestranné a môže sa použiť ako omáčka na cestoviny, ako dip pre zeleninu, ako príloha k pečenému mäsu alebo rybám, alebo ako nátierka na toast alebo sendviče.

Ako dlho môže hráškové pesto vydržať v chladničke?

Hráškové pesto môže byť skladované v chladničke v dobre uzavretom obale až 5 dní. Môžete ho tiež zmraziť až na 2 mesiace.

Je hráškové pesto zdravé?

Áno, hráškové pesto je veľmi zdravé. Hrášok je bohatý na vlákninu, proteíny a vitamíny.

Môžem hráškové pesto pripraviť bez syra?

Áno, hráškové pesto môžete pripraviť aj bez syra. Môžete buď vynechať syr úplne alebo použiť náhradu syra, ako je napríklad nutričné droždie, ktoré dodá podobnú chuť.

[sc name=“reklama_end“ ][/sc]
Ďalšie inšpirácie