Preskočiť na obsah

Najlepšie zavárané uhorky, výborný recept

Najlepšie zavárané uhorky, často nazývané aj nakladané uhorky, sú tradičným a chutným spôsobom konzervácie úrody úrodného leta. Tieto malé a chrumkavé plody sú u nás veľmi obľúbené a výborné ako prísada k rôznym jedlám alebo ako samostatná pochúťka.

Zavárané uhorky si môžete pripraviť podľa svojich preferencií a prispôsobiť ich svojmu vkusu pridávaním rôznych byliniek a korenín. Sú skvelou voľbou, ak si chcete vychutnať letnú čerstvosť a chuť aj v chladnejších mesiacoch. Ich dlhšia trvanlivosť umožňuje, aby ste si užívali ich jedinečnú príchuť aj mimo sezóny.

Ak sa rozhodnete pripraviť zavárané uhorky, odporúčame použiť čerstvé a kvalitné uhorky. Výborný nálev na uhorky, do ktorého uhorky ponoríte, im dodá charakteristickú chuť a dlhšiu trvanlivosť. Môžete ich konzumovať samostatne, ako chrumkavú pochúťku, alebo ich použiť ako výborný doplnok k sendvičom, šalátom a ďalším jedlám.

Zavárané uhorky sú tradičnou súčasťou slovenskej kuchyne a ich príprava je úžasnou spomienkou na letné chvíle a zároveň lahodnou dobrotou počas celej sezóny. Ak máte radi čerstvé a chutné pochúťky, určite si zavárané uhorky obľúbite. Môžu byť aj skvelým darčekom pre vašich blízkych, keď chcete potešiť ich chuťové poháriky svojou vlastnoručne pripravenou dobrotou.

[sc name=”reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na zavárané uhorky

[sc name=”reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy zaváraných uhoriek

Čistenie uhoriek

Uhorky poriadne vyumývame aspoň v dvoch – troch vodách, kým nebudú úplne čisté.

Varenie

Do hrnca dáme vodu s octom a privedieme do varu. Vysypeme vrecúško Zeko nakladača a v prípade ak robíme sladkokyslý nálev pridáme aj cukor. Povaríme asi 5 minút a vypneme.

Plnenie pohárov

Na dno čistých pohárov môžeme dať pre zvýraznenie chuti kôpor, nakrájaný cesnak, kolieska cibule a mrkvy. Potom pridáme čisté uhorky a zalejeme pripraveným nálevom. Zaviečkujeme a sterilizujeme 20 minút pri teplote 85 °C. Poháre vyberieme, otočíme hore dnom a necháme vychladnúť.

[sc name=”reklama_3″ ][/sc]

Videorecept na zavárané uhorky

Najčastejšie otázky o zaváraných uhorkách

Čo sú zavárané uhorky?

Zavárané uhorky, známe aj ako nakladané uhorky, sú údené uhorky, ktoré sa konzervujú v kyslom náleve spolu s korením a bylinkami. Tento proces zachováva čerstvú chuť uhorky a umožňuje ich dlhšiu trvanlivosť.

Ako sa pripravujú zavárané uhorky?

Pri príprave zaváraných uhoriek sa uhorky najskôr nakrájajú na plátky alebo nechajú celé. Potom sa varený vriaci nálev z octu, vody, cukru a soli s prídavkom korenia a byliniek naleje do zaváracích pohárov s uhorkami. Poháre sa zatvoria a sterilizujú, čo zabezpečuje dlhšiu trvanlivosť uhoriek.

Ako dlho vydržia zavárané uhorky?

Správne pripravené a uložené zavárané uhorky môžu vydržať niekoľko mesiacov až rok. Ich trvanlivosť závisí od správneho sterilizačného procesu a hermetického uzatvorenia pohárov.

Ako servírovať zavárané uhorky?

Zavárané uhorky sú skvelou prísadou k sendvičom, hamburgrom, hotdogom alebo jednoducho samostatnou chutnou pochúťkou. Môžu byť aj súčasťou rôznych šalátov, pokrmov a jedál.

Ako skladovať zavárané uhorky?

Zavárané uhorky je najlepšie skladovať na chladnom a tmavom mieste, napríklad v pivnici alebo špajzi. Po otvorení pohára je odporúčané uhorky skladovať v chladničke a spotrebovať do pár dní.

Ako môžem upraviť recept na zavárané uhorky podľa svojho vkusu?

Recept na zavárané uhorky môžete prispôsobiť svojim chuťovým preferenciám pridaním obľúbených korenín a byliniek. Experimentujte s rôznymi kombináciami, aby ste si vytvorili svoju vlastnú jedinečnú verziu zaváraných uhoriek.

Sú zavárané uhorky vhodné aj pre začiatočníkov?

Áno, zavárané uhorky sú relatívne jednoduchým spôsobom konzervácie, ktorý zvládnu aj začiatočníci. Dôležité je dodržať správny postup a sterilizačný proces.

[sc name=”reklama_end” ][/sc]
Ďalšie inšpirácie

3 názory na “Najlepšie zavárané uhorky, výborný recept”

  1. Pingback: Varenie s deťmi, ako z kuchyne urobiť zábavné prázdninové ihrisko 2023 | Svetové recepty

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Skip to content