Preskočiť na obsah

Najlepšia hokkaido polievka, jednoduchý a zdravý recept

Hokkaido polievka, často označovaná aj ako krémová tekvicová polievka, je kulinárnym pokladom, ktorý vychutnávajú gurmáni po celom svete, ale zároveň patrí k tradičným jedlám v niektorých európskych kuchyniach. Táto polievka je známa svojím bohatým, krémovým charakterom a výrazným oranžovým odtieňom, ktorý je typický pre Hokkaido tekvicu.

Táto polievka má bohatú a plnú chuť s jemnými zemitými tónmi a sladkastým pozadím, ktoré je typické pre tekvicu. V kombinácii s ostatnými prísadami, ako sú cibuľa, cesnak a smotana, sa vytvára hlboká a komplexná chuť, ktorá môže byť ľahko prispôsobená pridaním byliniek a korenín.

Po varení a mixovaní má polievka jednotnú, hladkú a krémovú konzistenciu. Základnou zložkou je samotná tekvica, ale pridanie smotany alebo mlieka ešte viac zvyšuje jej krémovosť.

Vôňa Hokkaido polievky je zmesou aróm tekvice, cibule a cesnaku, často s nádychom pridaných korenín a byliniek. Recept na hokkaido polievku je ideálny ako predjedlo alebo hlavné jedlo, najmä v chladnejších mesiacoch. V mnohých kultúrach je hokkaido polievka servírovaná počas významných sviatkov, ako sú Vianoce alebo Veľká noc, ale je vhodná aj na bežné dni.

Hokkaido polievka je skvostným zážitkom pre chuťové poháriky. Jej bohatá textúra a výrazná chuť robia z nej výnimočný pokrm, ktorý môže byť prispôsobený podľa individuálnych predstáv a chutí. Je to dokonalá kombinácia tradičných prísad a moderného twistu, ktorý je obľúbený medzi všetkými vekovými kategóriami.

[sc name=“reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na hokkaido polievku

[sc name=“reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy hokkaido polievky

Príprava tekvice

Tekvicu opláchnite, odrežte vrch a spodnú časť, potom ju rozkrojte na polovicu. Odstráňte semienka a vláknitú časť zo stredu. Pokrájajte ju na menšie kúsky (pri Hokkaido tekvici nemusíte odstrániť šupku – tá pri varení zmäkne).

Príprava zeleniny

Cibuľu a cesnak olúpte a nakrájajte nadrobno.

Varenie

Na hrnci zohrejte olivový olej alebo maslo. Pridajte cibuľu a cesnak a restujte, kým nebudú sklenené. Pridajte pokrájanú tekvicu a krátko restujte.

Pridanie vývaru

K zelenine prilejte vývar, osoľte, okoreňte a varte približne 20-25 minút, kým nie je tekvica úplne mäkká.

Mixovanie

Keď je tekvica mäkká, polievku rozmixujte ponorným mixérom do hladka.

Dochutenie

Pridajte smotanu na varenie, osoľte a okoreňte podľa chuti.

Podávanie

Hotovú polievku podávajte v tanieri alebo miskách, posypte semienkami tekvice alebo pokvapkajte smotanou. Môžete tiež posypať nasekanými bylinkami, ako je petržlen alebo kôpor.

[sc name=“reklama_3″ ][/sc]

Videorecept na hokkaido polievku

Najčastejšie otázky o hokkaido polievke

Čo je Hokkaido polievka?

Hokkaido polievka je krémová tekvicová polievka pripravená z Hokkaido tekvice, ktorá je známa svojou intenzívnou oranžovou farbou a bohatou chuťou.

Prečo sa nazýva „Hokkaido“?

Názov polievky pochádza od typu tekvice používanej v recepte, konkrétne Hokkaido tekvice, ktorá má pôvod v Japonsku.

Ako sa odlišuje Hokkaido tekvica od iných druhov dýň?

Hokkaido tekvica je menšia, s jasne oranžovou kožou a mäsom. Je sladkastá, mierne oriešková a nemusí byť šúpaná pred varením, pretože jej šupka je veľmi tenká.

Ako dlho trvá príprava Hokkaido polievky?

Príprava môže trvať od 30 do 60 minút, v závislosti od receptu a množstva polievky.

Aké iné ingrediencie môžem pridať do polievky pre zmenu chuti?

K Hokkaido polievke sa často pridávajú bylinky ako tymián, majoránka či rozmarín. Muškátový oriešok, kajenský korenie a koriander sú populárnymi koreninami pre tento druh polievky.

Je možné pripraviť vegánsku verziu Hokkaido polievky?

Áno, môžete nahradiť smotanu kokosovým mliekom alebo inými rastlinnými alternatívami.

Môžem polievku zmraziť a neskôr znovu ohriať?

Áno, Hokkaido polievka sa dobre zmrazuje. Uistite sa, že je vychladená pred zmrazením a môžete ju skladovať v mrazničke až 2-3 mesiace.

Ako môžem zahustiť Hokkaido polievku?

Polievka sa prirodzene zhustí vďaka tekvici. Ak chcete ešte hustejšiu konzistenciu, môžete pridať zemiaky alebo zahustiť kukuričným škrobom.

Akým spôsobom môžem servírovať Hokkaido polievku?

Môžete ju podávať s krutónmi, posypanú semienkami, s čerstvým chlebom alebo s kúskami pečenej slaniny na vrchu pre extra chuť.

Môžem použiť iný druh tekvice namiesto Hokkaido tekvice?

Áno, môžete nahradiť Hokkaido tekvicu inými druhmi tekvíc, ale výsledná chuť a konzistencia môže byť mierne odlišná.

[sc name=“reklama_end“ ][/sc]
Ďalšie inšpirácie
Skip to content