Preskočiť na obsah

Nechajte sa uniesť do sveta vôní a chutí, kde sa spája sviežosť jabĺk s hrejivým objatím škorice. Vytvorte si vlastný kulinársky zážitok s receptom na jablkovo škoricové rolky. Tento pokrm, ktorý zahŕňa jemné cesto, sladkú náplň a krémovú polevu, vám umožní zažiť chuťový orchester plný harmónie a kontrastov.

Základným prvkom tejto kulinárskej kreácie je cesto, v ktorom spočíva srdce a duša jablkovo-škoricových roliek. Zmiešajte vlažné mlieko, cukor a sušené droždie, aby ste vytvorili magickú zmes, ktorá oživí kvasenie. Vo väčšej miske sa múka a soľ spájajú do jedinečného cesta. Postupne pridávate maslo, vajce a kvasnicovú zmes, vytvárajúc hladkú, elastickú podkladovú vrstvu pre vaše umelecké dielo.

Vo svete kulinárskych možností sa jablká a škorica stretávajú ako dvaja tanečníci v harmonickom duete. Maslo, hnedý cukor a škoricu zosobňujú teplú a sladkú časť tohto tanečného páru, zatiaľ čo jablká prinášajú príjemný kontrast chladnej čerstvosti. Spojenie týchto dvoch ingrediencií vytvára náplň, ktorá vás zavedie do krásneho sveta chuťových zážitkov.

Proces tvarovania a plnenia cesta jablkami je ako vytváranie umeleckého diela, kde sa každý krôčik pohybuje v harmonickom rytme. Cesto sa rozvaľká do obdĺžnika a potom sa rozotrie náplň. Nasleduje zrolovanie cesta s náplňou a nakoniec sa nakrája na kúsky, ktoré vytvoria rolku alebo sa nazývajú aj slimáky.

Aby sa umelecké dielo dotklo zmyslov aj vizuálne, nevyhnutne potrebuje posledný záverečný dotyk. Maslo, hnedý cukor a smotana sa spoja do hladkej a krémovej polevy, ktorá sa stane korunou vášho umeleckého pokladu. Vanilkový extrakt pridáva do tejto polevy poslednú jemnú notu, ktorá uzatvára celkový chuťový zážitok.

Keď si jednoducho neviete odpustiť časť umeleckého zážitku vo forme jedla, tieto rolky sú pre vás. Každý kúsok vás zavedie do sveta jabĺk a škorice, ktoré vám pripomenú čaro jesene a teplo domova. To nie je len jedlo, to je zážitok pre vaše zmysly, kde sa výnimočná chuť prelína s umeleckou harmóniou. Tieto rolky sú výzvou pre vašu chuťovú a estetickú zvedavosť, pretože v nich nájdete viac ako len pokrm – nájdete umelecké dielo v každom kúsku.

[sc name=“reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na jablkovo škoricové rolky

Cesto

Náplň

Poleva

[sc name=“reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy jablkovo škoricových roliek

Aktivácia droždia

V miske zmiešajte vlažné mlieko, cukor a sušené droždie. Nechajte zmes postáť približne 10 minút, kým sa nevytvorí penivá štruktúra, znak aktívneho droždia.

Príprava cesta

Vo väčšej miske zmiešajte múku a soľ. Pridajte rozpustené maslo, vajce a pripravenú kvasnicovú zmes. Miešajte, kým sa ingrediencie spoja do hladkého cesta.

Kysnutie

Vytvarujte cesto do bochníka a položte ho na múkou posypanú dosku. Zakryte a nechajte ho kysnúť na teplom mieste približne 1 hodinu, až sa jeho objem zdvojnásobí.

Príprava náplne

V mise zmiešajte maslo, hnedý cukor a mletú škoricu. Jablká ošúpte, zbavte ich jadrovníka a nakrájajte na malé kocky. Pridajte ich do maslovej zmesi a jemne premiešajte, aby sa chute spojili.

Tvarovanie a plnenie

Rozvaľkajte cesto na obdĺžnik s hrúbkou približne 0,5 cm. Rovnomerne nanesiete jablkovú náplň na cesto. Potom opatrne zrolujte cesto od dlhšej strany a nakrájajte na kúsky hrubé približne 3 cm. Uložte ich rolky na vymastený plech rezanou stranou hore. Nechajte ich kysnúť ďalších približne 30 minút.

Pečenie

Predhrejte rúru na 180°C. Pečte rolky vo vopred predhriatej rúre približne 25-30 minút, kým nebudú zlatisté a pekne nafúknuté.

Príprava polevy

Medzitým v malom hrnci rozpustite maslo s hnedým cukrom. Keď sa cukor úplne rozpustí, pridajte smotanu a varte, kým nevznikne hladká zmes. Vmiešajte vanilkový extrakt. Polevou prelejte ešte horúce jablkovo-škoricové rolky.

[sc name=“reklama_3″ ][/sc]

Videorecept na jablkovo škoricové rolky

Najčastejšie otázky o jablkovo škoricových rolkách

Ako dlho trvá, kým cesto nadobudne dvojnásobný objem po prvom kysnutí?

Po pridaní kvasnicovej zmesi nechajte cesto kysnúť na teplom mieste približne 1 hodinu, alebo kým sa objem zdvojnásobí. Tento čas sa môže líšiť v závislosti od teploty okolia.

Môžem náplň prispôsobiť podľa svojich preferencií?

Samozrejme! Táto receptúra je len základ a náplň môžete prispôsobiť svojim chuťovým preferenciám. Experimentujte s rôznymi druhmi ovocia, orechmi alebo inými dochucovadlami.

Môžem použiť inú polevu?

Áno, môžete si upraviť polevu podľa svojich preferencií. Napríklad môžete použiť polevu zo zmiešanej cukrovej polevy a citrónovej šťavy pre ľahšiu chuť.

Ako dlho sa dajú tieto rolky skladovať?

V chladničke sa uchovávajú približne 2-3 dni. Ak chcete predĺžiť ich trvanlivosť, môžete ich zmraziť a rozmrazovať podľa potreby.

Môžem namiesto hnedého cukru použiť iný typ sladidla?

Áno, môžete experimentovať s rôznymi sladidlami podľa vašich preferencií. Použitie kokosového cukru, medu alebo agáve sirupu môže priniesť zaujímavý chuťový rozmer.

[sc name=“reklama_end“ ][/sc]
Ďalšie inšpirácie
Skip to content