Preskočiť na obsah

Pikantná tekvicová polievka s čili a zázvorom

Táto pikantná tekvicová polievka s čili a zázvorom je výnimočným spôsobom, ako sa potešiť v chladnejších dňoch. Kombinácia chutného tekvicového základu s príjemnou pikantnosťou čili a osviežujúcim zázvorom vytvára ohromujúce chute, ktoré prebudia vaše chuťové poháriky. S jednoduchým postupom a základnými surovinami sa môžete pustiť do prípravy tejto úžasnej polievky, ktorá vás zahreje a prinesie do vášho jedálnička nové dimenzie.

Ingrediencie ako tekvica, červená paprika, čili paprička a zázvor spolu s kuracím vývarom vytvárajú bohatý a hlboký základ pre polievku. Orestované zeleninové zložky sa postarajú o plnú a intenzívnu chuť, zatiaľ čo zázvor dodá polievke sviežu a ľahko pikantnú nôtu. Vyvážená soľ a čierne mleté korenie doplňujú chuťový profil a pridávajú hĺbku.

Postup prípravy je jednoduchý: Zohrejte olivový olej, orestujte papriku, cesnak, čili a zázvor, potom pridajte nakrájanú tekvicu a vývar a varíme, kým tekvica nezmäkne. Všetko rozmixujeme na hladkú konzistenciu, dochutíme soľou a korením a servírujeme. Polievku môžeme ozdobiť opečenými tekvicovými semienkami alebo krutónmi, čo dodáva textúru a kontrast k hladkému základu.

Táto pikantná tekvicová polievka je nielen bohatá na chute, ale aj plná vitamínov a živín. Je ideálnym spoločníkom pre chladné dni a zároveň je lahodnou a zdravou alternatívou k bežným pokrmom. S touto receptúrou môžete jednoducho pripraviť chutné a potešujúce jedlo, ktoré vás zahreje zvnútra a prináša do vašej kuchyne nové dimenzie chutí.

[sc name=“reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na pikantnú tekvicovú polievku s čili a zázvorom

[sc name=“reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy pikantnej tekvicovej polievky s čili a zázvorom

Príprava základných ingrediencií

Začnite tým, že pripravíte ingrediencie – červenú papriku nakrájajte na drobno, cesnak nasekajte na malé kúsočky, čili papričku a zázvor nasekajte na drobno.

Restovanie

Rozohrejte hrniec a dajte rozpustiť olivový olej. Potom pridajte nadrobno nakrájanú červenú papriku, nasekaný cesnak, čili a zázvor. Restujte, kým sa nezačne uvoľňovať pôsobivá vôňa.

Varenie

Pridajte tekvicu nakrájanú na kocky do hrnca, premiešajte ingrediencie a zalejte všetko kuracím vývarom. Priveďte zmes do varu a nechajte variť približne 20 minút, kým tekvica nezmäkne.

Mixovanie

Použite tyčový mixér na rozmixovanie zmesi do hladkej konzistencie. Dochťte polievku soľou a čiernym mletým korením, aby ste dosiahli vyváženú chuť.

Servírovanie

Hotovú pikantnú tekvicovú polievku môžete servírovať s opečenými tekvicovými semienkami alebo krutónmi, ktoré pridajú polievke kontrast a textúru.

[sc name=“reklama_3″ ][/sc]

Videorecept na pikantnú tekvicovú polievku s čili a zázvorom

Najčastejšie otázky o pikantnej tekvicovej polievke s čili a zázvorom

Ako môžem prispôsobiť úroveň pálivosti tejto polievky?

Polievku môžete prispôsobiť svojim preferenciám pálivosti tým, že upravíte množstvo a druh čili papričky. Ak máte radi veľmi pikantné jedlá, použite viac čili. Naopak, ak uprednostňujete miernu pálivosť, môžete použiť menej alebo dokonca vynechať čili papričku.

Môžem použiť iný typ vývaru namiesto kuracieho?

Áno, samozrejme. Ak máte radi iný typ vývaru, ako napríklad zeleninový alebo hovädzí, môžete ho použiť namiesto kuracieho. Tým môžete pridať ďalšie hlboké chute a arómy do polievky.

Aký druh tekvice je najlepší na túto polievku?

Na túto polievku sa najlepšie hodí hokkaido tekvica, pretože má jemnú chuť a krásnu oranžovú farbu. Môžete však použiť aj iný druh tekvice, ak máte radi iné chute.

Môžem použiť mletý zázvor namiesto čerstvého?

Áno, môžete použiť aj mletý zázvor namiesto čerstvého. Odporúčame však začať s menším množstvom mletého zázvoru a postupne pridávať podľa chuti, pretože mletý zázvor má intenzívnejšiu chuť.

Môžem túto polievku zmraziť a znova zohriať?

Áno, túto polievku môžete zmraziť, ale odporúčame ju zmraziť bez prídavku smotany alebo mlieka. Pri ohrievaní polievku postupne a jemne zohrejte na miernom ohni, aby sa zabezpečila zachovanie jej chute a konzistencie.

Ako môžem znížiť intenzitu chuti čili papričky?

Ak chcete znížiť intenzitu chuti čili papričky, môžete odstrániť semienka a biele vnútro čili, kde sa nachádza väčšina korenia. Týmto spôsobom získate menej pikantnú verziu polievky.

[sc name=“reklama_end“ ][/sc]
Ďalšie inšpirácie
Skip to content