Preskočiť na obsah

Víkendové pečenie, 5 jednoduchých receptov na vôňu jesene vo vašej kuchyni

Víkendové pečenie, 5 jednoduchých receptov na vôňu jesene vo vašej kuchyni

Jesenné víkendové pečenie nám ponúka čaro farieb, chutí a vôní. Zatiaľ čo sa príroda oblečie do plášťa oranžových, červených a hnedých odtieňov, naša kuchyňa sa môže stať miestom, kde tieto jesenné tóny preniknú do jedál a dezertov. Keď vonkajšie teploty postupne klesajú a dažďové kvapky začnú ťukať o okná, naskytne sa ideálna príležitosť stráviť víkend pečením v teple domova.

Víkendové pečenie je činnosť, ktorá dokáže spojiť rodinu, posilniť priateľské vzťahy a priniesť radostnú atmosféru do každého domova. Nie je to len o výslednom produkte, ale aj o celom procese: o výbere receptov, spoločnom pripravovaní surovín, vôni čerstvo upečeného pečiva a samozrejme o spoločnom vychutnávaní lahodných koláčikov.

Nasledujúce recepty sú inšpirované jeseňou a jej charakteristickými prvkami. Využívajú sezónne suroviny a ponúkajú jednoduché, no zároveň výnimočné a chutné riešenia na víkendové pečenie.

REKLAMA

Kuchárska kniha týždňa

Cukráreň Petry Tóthovej - kúpite na Martinus.sk

Pripravte si sladkosti na úrovni francúzskych cukrární! Petra Tóthová, odborná porotkyňa z populárneho programu Pečie celé Slovensko, vás zasvätí do sofistikovanej techniky cukrárskeho remesla... Zobraziť viac

Tekvicový koláč s orechovou posýpkou

Ingrediencie

Postup: Vyšľahajte tekvicové pyré s cukrom, vajcami a maslom. Pridajte múku, škoricu, prášok do pečiva. Vylejte cesto do vymastenej formy a posypte orechmi. Pečte 30-35 minút pri 180°C.

Jablkové muffiny s karamelom

Ingrediencie

Postup: Zmiešajte múku, prášok do pečiva a cukor. Pridajte vajcia, maslo a kúsky jabĺk. Rozdeľte cesto do formy na muffiny.
Pečte 20-25 minút pri 180°C. Ozdobte karamelom.

Gaštanové brownies

Ingrediencie

Postup: Roztopte vo vodnom kúpeli čokoládu s maslom. Pridajte cukor, vajcia a gaštanové pyré. Potom prisypte múku a premiešajte. Pečte 25-30 minút pri 180°C.

Marhuľový koláč so škoricovým crumble

Ingrediencie

Postup: Zamiešajte múku, 100g cukru, maslo a vypracujte hladké cesto. Rozdeľte polovicu cesta na dno formy. Rozložte marhule, posypte 100g cukru, škoricou. Vrch zakryte zvyškom cesta. Pečte 35-40 minút pri 180°C.

Vianoce prichádzajú!

Ozdobte si svoj domov nádhernými vianočnými prvkami pre sviatočnú sezónu. Držiaky na sviečky, jasličky, girlandy na dvere či stolové dekorácie a samozrejme neodmysliteľný vianočný stromček vytvoria tú pravú sviatočnú náladu. Keď vo vzduchu zavoňajú prvé vianočné koláče, všetko bude už dokonale vyzdobené a pripravené.

REKLAMA

Najlepšie kuchynské pomôcky

Pečené jablká so škoricovým krémom

Ingrediencie

Postup: Vydlabte jablká a pečte 20-25 minút pri 180°C. Zmiešajte mascarpone so škoricou a medom. Pred podávaním naplňte jablká krémom.

Víkendové pečenie je skvelá príležitosť na to, aby ste si užili čas v kuchyni a vytvorili niečo jedinečné. S týmito receptami sa jeseň stane súčasťou vašej domácnosti nielen vizuálne, ale aj chuťovo. Nechajte sa inšpirovať a premeňte svoju kuchyňu na miesto, kde jeseň ožije vo vôňach, chutí a teple rodinného krbu. 

Najčastejšie otázky o víkendovom pečení

Prečo je víkendové pečenie na jeseň tak populárne?

Víkendové pečenie na jeseň je obľúbené, pretože ponúka príležitosť spojiť sa s rodinou a priateľmi v teple domova. Jesenné chute a vône pridávajú receptom útulnú atmosféru.

Prečo sú sezónne suroviny pre tieto recepty dôležité ?

Použitie sezónnych surovín pridáva do jedál čerstvosť a autenticitu. Zároveň pomáha podporovať lokálnu produkcii a minimalizuje prepravu.

Ako môže pečenie spojiť rodinu a priateľov?

Príprava jedla spoločne vytvára príležitosť na spoluprácu, zdieľanie skúseností a trávenie spoločného času.

Sú tieto recepty vhodné pre začiatočníkov v kuchyni?

Áno, tieto recepty sú navrhnuté tak, aby boli jednoduché a zvládnuteľné aj pre začiatočníkov v kuchyni.

Ako si môžem prispôsobiť recepty podľa svojich preferencií?

Recepty môžete prispôsobiť tým, že pridáte alebo vymeníte niektoré ingrediencie podľa svojich chutí. Napríklad môžete pridať korenie, orechy alebo zmiešať rôzne druhy ovocia.

REKLAMA
20x hodnotené
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *