Preskočiť na obsah

Halloweenske cupcakes, výborný recept

Halloween, známy svojimi strašidelnými príbehmi, maskami a dekoráciami, sa čoraz viac stáva súčasťou osláv v mnohých krajinách po celom svete. Ako každý sviatok si aj tento vyžaduje svoje kulinárske tradície. Medzi najobľúbenejšie patria určite Halloweenske cupcakes – malé koláčiky, ktoré skrývajú v sebe rovnako veľa zábavy, ako aj lahodnej chuti.

Tieto cupcakes sú zosobnením ducha Halloweenu, na povrchu môžu mať strašidelný vzhľad, ale v ich vnútri nájdete bohatú a lahodnú chuť. Základom je jemné cesto, ktoré je dokonale doplnené krémovou polevou alebo plnkou. Výsledkom je harmonická kombinácia chutí, ktorá poteší každého milovníka sladkého.

No čo by to boli za halloweenske cupcakes bez nápaditej dekorácie? Či už sú to mini tekvice, strašidelný duchovia, pavučiny alebo čarodejnícke klobúčiky, každý koláčik je malým umeleckým dielom. Práve zdobenie dáva každému cukrárovi priestor na kreativitu a individualitu.

Tieto koláčiky sú ideálnou voľbou na oslavy halloweenu, či už pre deti alebo dospelých. Nielenže sú vizuálne atraktívne a chutné, ale ich príprava je aj skvelou príležitosťou stráviť čas s rodinou či priateľmi. Pečte, zdobte, experimentujte s chuťami a hlavne sa zabavte!

Nech už je vaša oslava akákoľvek, halloweenske cupcakes vám zaručene dodajú ten správny strašidelný nádych a zároveň potešia vaše chuťové poháriky. Vyskúšajte ich a nechajte sa uniesť čarom tohto výnimočného sviatku v podobe malých, lahodných koláčikov.

[sc name=“reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na Halloweenske cupcakes

Maslová poleva

Zdobenie

  • Rôzne potravinárske farbivá (oranžová, zelená, čierna, modrá, biela)
  • Rôzne dekorácie, napr. cukrové oči, čokoládové lupienky, mini čokoládové tyčinky na vytváranie „vlasov“ a iných detailov
[sc name=“reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy halloweenskych cupcakes

Predhriatie rúry

Predhrejte rúru na 180°C.

Príprava cesta

V miske zmiešajte maslo s cukrom do hladka. Postupne pridávajte vajcia a dobre zašľahajte. Pridajte vanilkový extrakt. V inej miske zmiešajte múku s práškom do pečiva. Pomaly pridávajte suchú zmes do mokrej, striedavo s mliekom, až kým nebudete mať hladké cesto.

Pečenie

Naplňte formy na muffiny cestom do 2/3 a pečte asi 20 minút alebo kým nebudú cupcakes zlatohnedé a špajdľa zapichnutá doprostred nevyjde čistá. Nechajte úplne vychladnúť.

Príprava krému

Vyšľahajte maslo s práškovým cukrom, mliekom a vanilkovým extraktom do hladkého krému. Rozdeľte krém do niekoľkých misiek a pridajte do každej potravinárske farbivo, aby ste získali požadované farby.

Zdobenie

Pomocou zdobiaceho vrecka a rôznych špičiek ozdobte cupcakes podľa vašich preferencií, prípadne sa inšpirujte obrázkom.

[sc name=“reklama_3″ ][/sc]

Videorecept na halloweenske cupcakes

Najčastejšie otázky o halloweenskych cupcakes

Z akého cesta sú pripravené Halloweenské cupcakes?

Základom pre tieto cupcakes je tradičné vanilkové cesto, ktoré poskytuje ideálnu konzistenciu a chuť na to, aby ste ich mohli ozdobiť podľa vašich predstáv.

Aké polevy sa používajú na dekoráciu?

Na dekoráciu sa často využíva maslová poleva v rôznych farbách, čokoládová poleva alebo šľahačka. Tieto polevy sú potom sfarbené potravinárskymi farbami podľa potreby.

Ako sú cupcakes zdobené v tvare ducha alebo tekvice?

Na vytvorenie duchov sa používa biela poleva, ktorá sa nanáša tak, aby mala tvar ducha. Oči a ústa sú často vytvorené z malých čokoládových kúskov. Tekvicový dizajn je zase vytvorený oranžovou polevou so zelenou stopkou a z čiernej polevy sú robené oči a ústa.

Môžem použiť iný základ na cupcakes, napr. čokoládový?

Áno, môžete experimentovať s rôznymi príchuťami cesta a prispôsobiť si recept podľa svojho vkusu.

Môžem pridať do cesta nejaké prísady, ako čokoládové kúsky alebo ovocie?

Áno, do základného cesta môžete pridať čokoládové kúsky, orechy alebo ľubovoľné ovocie, ktoré chcete.

Môžem použiť iný druh polevy?

Určite! Môžete použiť maslovú polevu, smotanovú polevu alebo akýkoľvek iný typ polevy, ktorý uprednostňujete. Dôležité je, aby ste mali pevnú konzistenciu pre ľahké dekorovanie.

Ako môžem cupcakes urobiť zdravšími?

Môžete nahradiť biely cukor medom alebo agávovým sirupom, použiť celozrnnú múku namiesto bielej múky a pridávať prírodné ingrediencie, ako sú orechy, ovocie alebo semienka

Môžem cupcakes pripraviť deň vopred?

Áno, cupcakes môžete pripraviť deň vopred. Uložte ich do uzavretého boxu na chladnom mieste, aby zostali čerstvé. Krémovú polevu alebo inú dekoráciu je však najlepšie pridávať tesne pred podávaním, aby zostala svieža a pekná.

[sc name=“reklama_end“ ][/sc]
Ďalšie inšpirácie
Skip to content