Preskočiť na obsah

Čerešňové chutney ku grilovanému mäsu, originálny recept

Čerešňové čatní, alebo čerešňové chutney ku grilovanému mäsu, originálny recept

Čerešňové chutney je osviežujúci a chuťovo bohatý spoločník pre grilované mäso. Toto chutney je vyrobené z čerstvých čerešní, ktoré sú zmiešané s rôznymi aromatickými ingredienciami, ako sú cibuľa, ocot, hnedý cukor a koreniny. Výsledkom je sladko-kyslá omáčka s jemnou pikantnosťou, ktorá vynikne pri grilovaní mäsa.

Čerešňové chutney je skvelý spôsob, ako využiť sezónne čerešne a pridať do grilovaného jedla jedinečnú chuťovú dimenziu. Jeho sladko-kyslá chuť a bohaté arómy zaujmú vašich hostí a dodajú grilovanému mäsu skvelé chuťove vylepšenie.

REKLAMA

Kuchárska kniha týždňa

Cukráreň Petry Tóthovej - kúpite na Martinus.sk

Pripravte si sladkosti na úrovni francúzskych cukrární! Petra Tóthová, odborná porotkyňa z populárneho programu Pečie celé Slovensko, vás zasvätí do sofistikovanej techniky cukrárskeho remesla... Zobraziť viac

Ingrediencie na čerešňové chutney

Postup prípravy čerešňového chutney

Varenie

Do hrnca dáme všetky ingrediencie a privedieme do varu. Potom znížime teplotu a dusíme za občasného miešania odokryté 45 – 50 minút.

Podávanie

Podávame teplé alebo vychladené ku grilovanému kuraciemu alebo bravčovému mäsu.

Vianoce prichádzajú!

Ozdobte si svoj domov nádhernými vianočnými prvkami pre sviatočnú sezónu. Držiaky na sviečky, jasličky, girlandy na dvere či stolové dekorácie a samozrejme neodmysliteľný vianočný stromček vytvoria tú pravú sviatočnú náladu. Keď vo vzduchu zavoňajú prvé vianočné koláče, všetko bude už dokonale vyzdobené a pripravené.

REKLAMA

Najlepšie kuchynské pomôcky

Videorecept na čerešňové chutney

Najčastejšie otázky o čerešňovom chutney

Čo je čerešňové chutney?

Čerešňové chutney je sladko-kyslá omáčka vyrobená z čerstvých čerešní a aromatických ingrediencií, ako sú cibuľa, ocot, hnedý cukor a koreniny. Je to skvelý spôsob, ako doplniť grilované mäso.

Ako sa pripravuje čerešňové chutney?

Na prípravu čerešňového chutney sa čerešne umyjú, zbavia kôstky a nakrájajú na menšie kúsky. Cibuľa sa nakrája a dusí sa spolu s čerešňami v hrnci. Pridajú sa ocot, hnedý cukor a koreniny a všetko sa varí, kým sa nevytvorí hustá a aromatická omáčka.

S čím sa čerešňové chutney najlepšie hodí?

Čerešňové chutney je skvelým spoločníkom k grilovanému mäsu, ako je hovädzie, bravčové alebo kuracie mäso. Jeho sladko-kyslá chuť a bohaté arómy dodávajú jedlu nový rozmer a vytvárajú zaujímavý kontrast.

Je čerešňové chutney vhodné aj pre vegetariánov?

Áno, čerešňové chutney je vhodné aj pre vegetariánov, pretože neobsahuje žiadne mäsové produkty. Je vyrobené z čerstvých čerešní a rastlinných zložiek, ako sú cibuľa, ocot a koreniny.

REKLAMA
20x hodnotené
Ďalšie inšpirácie

Napíšte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *