Preskočiť na obsah

Kuracie PHO, recept na vietnamskú polievku s kuracím mäsom

Vietnamská kuracia polievka pho Ga alebo v skratke kuracie Pho je svetoznámy pokrm, ktorý je charakteristický svojou bohatou a pikantnou chuťou. V základnej verzii ide o jemný vývar, ktorý sa varí niekoľko hodín, a v ktorom sa kombinujú rôzne koreniny a bylinky, vrátane anízu, klinčekov a škorice. Potom sa do vývaru pridajú rezance, mäso a čerstvé bylinky.

Kuracia verzia Pho, známa ako Pho Ga, sa líši tým, že používa kuracie mäso a vývar z kuracích kostí namiesto tradičnej hovädzej verzie. Táto Rychla vietnamská polievka je ľahká, ale zároveň výživná, a je ideálna pre chladné dni alebo keď sa cítite pod počasím. Kuracie mäso sa často krája na tenké plátky a pridáva sa do horúcej polievky spolu s rýžovými rezancami.

Používanie kuracieho mäsa namiesto hovädzieho dodáva Pho Ga jemnejšiu a menej robustnú chuť. Rovnako ako pri hovädzej verzii, Pho Ga sa podáva s paletou čerstvých bylín a príloh, ako sú bazalka, klíčky, limetky a chilli papričky, aby si každý mohol prispôsobiť polievku podľa vlastnej chuti.

Vietnamska polievka s kuracím mäsom je tiež menej náročná na prípravu ako jej hovädzia sestra, pretože kuracie vývary sa všeobecne varia kratší čas. To robí z Pho Ga skvelú voľbu pre tých, ktorí si chcú vychutnať chuť a úľavu Pho, ale nemajú toľko času na prípravu. Napriek tomu, čím dlhšie varíte vývar, tým bohatšia bude jeho chuť.

Kuracia polievka Pho je populárna po celom Vietname a v mnohých vietnamských reštauráciách po celom svete. Je to jedlo, ktoré sa dá vychutnať kedykoľvek počas dňa – na raňajky, obed alebo večeru. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete ju vyskúšať, Pho Ga je určite pokrm, ktorý vás prekvapí svojou jednoduchosťou a zložitou chut’ou.

[sc name=“reklama_1″ ][/sc]

Ingrediencie na kuracie PHO

[sc name=“reklama_2″ ][/sc]

Postup prípravy kuracieho PHO

Varenie mäsa

Vložte kuracie mäso, cibuľu a zázvor do veľkého hrnca a zalejte vodou. Priveďte do varu na strednom ohni a varte asi 1 hodinu.

Vykostenie mäsa

Z hrnca odstráňte kuracie mäso a nechajte ho vychladnúť. Odstavte vývar a odstráňte z neho cibuľu a zázvor. Mäso vykostite a odložte pre ďalšie použitie.

Pridávanie ingrediencií

Vráťte vývar do hrnca a pridajte aníz, klinčeky, koriander, škoricu, soľ a ryžový ocot alebo rybaciu omáčku. Nechajte všetko variť na miernom ohni približne 30 minút.

Príprava rezancov

Medzitým pripravte rezance podľa návodu na obale. Scedené rezance vložte do misky.

Podávanie

Na rezance položte nakrájané kuracie mäso a zalejte vývarom. Podávajte so všetkými prílohami, aby si každý mohol prispôsobiť svoju polievku podľa vlastnej chuti.

[sc name=“reklama_3″ ][/sc]

Videorecept na kuracie PHO

[sc name=“reklama_4″ ][/sc]

Najčastejšie otázky o kuracom PHO

Čo je Pho?

Pho je tradičná vietnamská polievka, ktorá sa obvykle vyrába s vývarom z hovädzieho alebo kuracieho mäsa, rýžovými rezancami a rôznymi bylinkami. Táto polievka je národným jedlom Vietnamu a je známa svojou bohatou a komplexnou chut’ou.

Aké sú základné prísady pre Pho?

Základnými prísadami pre Pho sú vývar (kurací alebo hovädzí), rýžové rezance (často označované ako „Pho“ rezance), mäso (kuracie alebo hovädzie) a rôzne bylinky a koreniny, vrátane mäty, bazalky, klincov, škoricových palíc a anízových hviezd.

Ako sa varí Pho?

Výroba Pho začína varením vývaru, ktorý sa zvyčajne varí niekoľko hodín, aby sa dosiahla jeho bohatá a hlboká chuť. Korenie a mäso sa pridávajú do vývaru a všetko sa varí do momentu, keď mäso je úplne uvarené. Potom sa do vývaru pridajú predvarené rýžové rezance a všetko sa podáva s čerstvými bylinkami a koreninami.

Kde môžem ochutnať Pho?

Pho je populárne v celom Vietname a je tiež dostupné v mnohých vietnamských reštauráciách po celom svete. Pho je tiež často dostupné v pouličných stánkoch vo Vietname, kde je toto jedlo považované za rýchle a výživné.

Aké sú varianty Pho?

Existuje mnoho variácií Pho, ktoré sa líšia v závislosti od regiónu a individuálnych preferencií. Niektoré verzie môžu obsahovať rôzne druhy mäsa, vrátane vnútorností, alebo rôzne druhy zeleniny. Niektoré verzie môžu byť tiež sladkej chuti.

Aké sú zdravotné výhody konzumácie Pho?

Pho je výživná polievka plná bielkovín (z mäsa) a komplexných sacharidov (z rezancov). Tiež obsahuje mnoho vitamínov a minerálov z bylín a korenín, ktoré sa do nej pridávajú. Ako súčasť vyváženej stravy môže Pho pomôcť podporovať zdravý imunitný systém a trávenie.

[sc name=“reklama_end“ ][/sc]
Ďalšie inšpirácie